Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Veľmi dobrá kriminálka, zameriavajúca sa viac na prácu a vyšetrovacie postupy kriminalistov ako na zložité dedukcie a myšlienkové pochody detektíva. Táto séria priniesla do kategórie detektívnych seriálov nový nádych, po ktorom nasledovalo (ako to pri niečom novom a úspešnom býva) množstvo viac či menej (ne)úspešných klonov. Čo sa týka samotnej rodiny C.S.I. seriálov, tak je Las Vegas podľa mňa jednoznačne o triedu (a viac) lepšie, so zaujímavejšími charaktermi a podobne.

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Pre mňa veľké sklamanie. Oproti skvelému a originálnemu Las Vegas tu nenájdeme žiadne vylepšenia. Ba práve naopak - charaktery sa mi zdajú oveľa nezaujímavejšie ako v LV a hlavný predstaviteľ Miamskej kriminálky David Caruso na mňa pôsobí až priveľmi namyslene a miestami dosť spomalene. Zvlášť som alergický na jeho "silný" pohľad.

Muž na Měsíci (1999)

Miloš Forman proste opäť dokázal aký je to skvelý a nadčasový režisér. Jim Carrey ukázal, že nemusí hrať len šialencov, ale vie skvelo zahrať aj tragické postavy a to veľmi dobre. Geniálny film.

Loose Change 2nd Edition (2006)

Dávam 5* pretože tento dokument dokonale plní to k čomu bol vytvorený - vyvolať diskusiu a prinútiť ľudí zamyslieť sa. Netvrdím, že všetko v tom dokumente je pravda a tak to bolo, ale dielo sa vo veľkej miere opiera o videozáznamy (ktoré sa dali vidieť aj v TV) a fyzikálne zákonitosti a iné veci, ktorých pravdivosť sa dá rýchlo overiť alebo vyvrátiť (ak o to má človek záujem). Rozhodne tu na celej záležitosti niečo smrdí. A dúfam, že tento dokument pomôže zistiť či ten puch vanie z bieleho domu alebo z okna autora dokumentu...

Susedia (2006) (seriál)

Po prvých dieloch som seriál považoval za veľmi zábavný a čo sa týka Slovenska aj za konečne podarený sitcom. Bohužiaľ postupom času bolo vidno autorskú únavu a seriál strácal vtip a originalitu a zaradil sa len k slabému priemeru. Prvá séria však bola podľa mňa skvelá (3-4*), ale na ich kabaretné vystúpenia v Uragáne to bohužiaľ nikdy nemalo a seriál v podstate už od začiatku staval na popularite tohto kabaretného predchodcu.

Komisař Rex (1994) (seriál)

Prvé série sú celkom dobré. Detektívne zápletky zaujímavé a aj celý tým vyšetrovateľov je dobre vykreslený a samozrejme super vycvičený Rex, ktorý je najzaujímavejší na celom seriáli a vždy všetko vyrieši (čo je bohužiaľ v mnohých častiach na škodu a na úkor reálnosti a napínavosti). Avšak ako to už býva, postupom času scenáristom dochádzajú nápady a tak sa vracajú k starým "osvedčeným" častiam, len zmenia kriminálnikov a prostredie. Najviac seriál utrpel odchodom Mosera (Tobias Moretti) alebo aspoň po jeho odchode nastal väčší úpadok seriálu. nepomohli ani všemožné obmeny vyšetrovacieho týmu, ktoré však väčšinou priniesli len nové tváre avšak s tou isto alebo veľmi podobnou charakteristikou postavy ako bola tá, ktorú v seriály nahradili. Ale keďže Rexa som si akosi obľúbil a v detstve to bol môj obľúbený seriál tak miesto dvoch dám tri hviezdičky.

Forrest Gump (1994)

Vtipné, ale i tragické udalosti zo života obyčajného prostého človeka, ktorého srdce je však väčšie ako kohokoľvek z nás. V našej literatúre by som ho prirovnal možno k Jozefovi Makovi. Rovnako ako on robí to čo mu prikážu a čelí všetkým nástrahám, ktoré si pre neho život pripravil. Narozdiel od neho však Forrest dokáže všetky svoje zážitky a pocity povedať iným a tak nám vyrozpráva jeho vlastný pohľad na svet plný lásky, cez ktorú vo všetkom vidí to dobré. Nádherný príbeh pri ktorom vyroníte nejednu slzu.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Skvelý seriál na ktorom milujem predovšetkým jeho pravdivosť. Kruto a sarkasticky nám podáva dianie vo svete od ekologických problémov, cez politiku, ekonomiku či vojnu až po medziľudské vzťahy a rodinu. Jeho hlavný predstavitelia sú známi snáď každej bytosti na tomto svete. Je to proste seriál, ktorí baví celý svet už 2 desaťročia a momentálne si neviem predstaviť, žeby niekedy skončil.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Toto dielo má všetko čo má kandidát na titul "kultový film" mať. V prvom rade je to hudba, lebo o tom tento film je - sfilmovaná verzia legendárneho albumu Pink Floyd - The Wall, ďalej sú to skvelé herecké výkony a v neposlednom rade množstvo obrazov a myšlienok o smutnom detstve chlapca, ktorému vojna zabila otca a o tom ako sa mení v diktátorom. Všetky tieto fakty nám dávajú koktejl, z ktorého by mal piť každý.

Sny Akiry Kurosawy (1990)

Je to jeden z tých filmov, ktoré vás prinútia premýšľať o svete. Film nám cez snovú atmosféru prináša pohľad na problematiku ľudstva a jeho spolužitia s prírodou, ale aj na jeho krutú tvár. Rozhodne je to film, ktorý sa oplatí si pozrieť a možno sa zamyslieť nad jeho myšlienkami. Najviac ma zaujali epizódka Tunel a záverečná o živote. Rozhodne vrelo odporúčam.