Zásilka (2005)

Veľmi pekné poňatie problému s znečisťovaním v originálnom spracovaní. Skvelý krátky film, ktorý vrelo doporučujem.

Mechanický pomeranč (1971)

Tak toto je skutočne klasika. Kronika supernásilia. To je asi aj to prečo to mnohý ľudia nemajú tak radi. Bohužiaľ musíme si priznať, že o tom je dnešný svet, respektíve presne o tom bude svet budúcna ak ho necháme ísť takou cestou akou ide teraz. Film podobne ako kniha nesie množstvo posolstiev. Dosť mi ale chýba 21. kapitola, ale tá bola vynechaná kvôli tomu, že scenár sa robil pravdepodobne podľa americkej verzie knihy, kde bola kapitola vynechaná vydavateľom. Takto mám stále pocit, že film nemá koniec a rozuzlenie. Každopádne však vidno aký je Kubrick majster a McDowell túto svoju rolu zahral na 100% a i on robí tento film tak jedinečným.

Dr. House (2004) (seriál)

Do sarkazmu a čierneho humoru Dr. Housa sa snáď nedá nezamilovať. Hugh Laurie sa na túto úlohu hodí skvele a čo na tom, že je to až moc nereálne a takýto doktor by v reále už dávno držal v rukách výpoveď. Je to o zábave a tento seriál zabáva nadmieru skvele. Proste parádička.

Pach krve (2003) odpad!

Horšiu zbierku teenagerských klišé som nevidel a dúfam, že ani neuvidím. Prečo si to tieto filmy vždy musia pokaziť vecami typu: "ideme do zrubu do ktorého nevedie žiadne vedenie - možno tam bude kúzelný telefón", "mutanti, ktorý práve zabili našich priateľov spia, ale my sa namiesto odplaty dáme na útek", "hlavný hrdina sa chytá podvozku auta (mimochodom dosť nízkeho) a takto sa vydáva naprieč lesnou cestou - jeden hrboľ a bola by z neho placka, ale on to prežije bez ujmy", "hrdina s postrelenou nohou prekonáva najťažšie prekážky úplne jednoducho" a podobne. Proste pre mňa odpad.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Vykrádať samého seba (respektíve svojho predchodcu) sa nikdy moc nevypláca. Film bol síce napínavý, ale niečo mu stále chýbalo. Niečo nové. No a koniec zabil všetko. Bohužiaľ.

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Priemerná akčná komédia. Stallone a jeho tri výrazy sú tak žalostne nehumorné až to celé v určitých scénach vyznie veľmi smiešne. Komédia ťaží z typických stereotypov, ktoré kolujú o vzťahoch syn - matka, ale musím uznať, že Estelle Getty v roli Sylvesterovej matky Tutti je proste úžasná a pár krát som sa aj zasmial. Skvelá komédia na nudné popoludnie.

Chameleon (1996) (seriál)

Jeden z mojich obľúbených seriálov. Hovorí o výnimočne nadanom človeku, ktorý svoj dar využíva v prospech iných ľudí, ktorým pomáha z najťažšieho a chytá rôznych zločincov. On sám bol odvlečený od rodiny a zneužívaný tajnou organizáciou, ktorá sa ho po tom ako z nej utiekol snaží dostať a on popri tom ako jej uniká pátra po svojej rodine. Seriál čerpá hlavne z určitého tajomna, ktorým sú opradené všetky postavy. Neustále sa objavujú nové otázniky o ich pôvode, ale aj o vzťahoch medzi nimi. Charaktery sú vypracované dosť precízne, ale bohužiaľ sa sem tam celý seriál zamotáva do pavučín, ktoré si sám nasnoval a to zrejme znamenalo aj jeho koniec.

Kruh (2002)

Skvelá atmosféra, skvelá hudba. To predovšetkým. Cítiť tu aj ten japonský vplyv a to nie len vo fakte, že sa jedná o remake Japonského horroru. A to je len dobre. Skutočne podarený film, ktorý navodzuje atmosféru horroru nie len cez niektoré ľakačky, ale hlavne cez skvelú atmosféru. Človek aby sa teraz bál požičiavať si VHSky. Našťastie sú už dnes v móde DVD a BD :)

Má tlustá Valentýna (2002) (seriál) odpad!

Túto telenovelu sledovávala kedysi dávno moja sestra a tak bolo jasné, že niekedy si ju budem musieť chtiac-nechtiac pozrieť ň. Aj keď som videl asi len 5 dielov a aj to len čiastočne stačilo mi to na to, aby som si spravil obraz o tomto "diele". Táto telenovela stelesňuje snáď všetko, čo na telenovelách nemám rád - sústavné kričania, hrozné výkony hercov, strašne jednoduchá dejová línia, ktorá je navyše u väčšiny telenoviel rovnaké. Proste najhoršia adaptácia príbehu o škaredom káčatku, ktorú som videl.

Sám doma a bohatý (1994)

No to je preklad. Keď som bol malý tešil som sa na nejaké dobré pokračovanie celkom vydareného Sám doma (5*) a Sám doma 2 (3*), ale toto je niečo úplne iné. Nie len že Macaulay Culkin neostane sám (má so sebou veľa priateľov a nejaké to služobníctvo), ale navyše film neponúka ani nič výrazne nové. Pozerať sa to dá (ale len vtedy ak v telke nie je nič iné), sem tam sa človek aj zasmeje (gag o Arnoldovy ma dostal), ale aj tak mne osobne chýbalo viac vtipu. Celý film bol len akýmsi posledným pokusom vytĺcť z popularity Macaulay Culkina čo sa dá.