Červánek (1999) (seriál)

Myslím si, že každý kto sa pozrie aspoň na jeden diel tejto série bude fascinovaný hyperaktívnym Červánkom (Kyoro-Chan) a jeho naivným pohľadom na svet, vďaka ktorému zažíva kopu dobrodružstiev. Táto séria je určená pre deti, ale myslím, že by ňou nemali pohŕdnuť ani dospelý, zvlášť ak sa chcú odreagovať a zaspomínať si na svoje detské časy plné rôznych úletov. Seriál sa snaží byť výchovný, ale úplne inak ako je európsky divák zvyknutý čo tiež hodnotím pozitívne.

Tao Tao (1983) (seriál)

Mama panda rozpráva rozprávky svojmu synovi Tao Tao-vy a jeho priateľom :) Jedna z mojich najobľúbenejších rozprávok v detstve. Myslím, že by sa páčila aj dnešným deťom a aj ja by som si ju tiež ešte aspoň raz rád pozrel. Neviem nakoľko je moje hodnotenie objektívne, keďže som mohol mať 5-6 rokov, keď som to pozeral, ale s pozície tejto vekovej kategórie (pre podobnú je seriál asi aj určený) dávam jednoznačne 5*. Za všetko hovorí aj fakt, že jednu z mojich prvých plyšových hračiek som pomenoval Tao Tao (tiež to bola panda).

Medvěd (1988)

V reálnom svete by sa takýto príbeh neodohral, ale najväčšie plus pre tento film je, že si to ani neuvedomíte a film pôsobí ako dokument. Medvede vôbec nepôsobia ako umelo cvičené zvieratá, ale práve naopak ako divoké zvieratá z voľnej prírody. Film na mňa navyše ani nepôsobil ako nejaká prvoplánová hra na city divákov skrz zvieratá. Všetky tieto aspekty navodzujúce reálnosť sú pre film obrovskou výhodou.

Čas zabíjet (1996)

Filmov a seriálov zo súdnej siene som videl toľko (a existuje ich ešte 100x viac), že ma tento žáner začína pomaly ale isto nudiť a je ťažké ma zaujať. Film navyše čerpá z typického motívu rasového utláčania. Pre mňa priemerný film, ale pozrel som si ho rád a neľutujem to.

Zelená míle (1999)

Skvelý film z väzenského prostredia opradený trochou mystiky. Film obsahuje množstvo silných momentov, ktoré právom radia tento film tak vysoko v rebríčkoch popularity. Je to jeden z tých filmov, ktoré by mali mať označenie "povinné".

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Prvý krát som tento film videl len od polovice, ale už vtedy ma zaujal a keď som si ho neskôr pozrel celý tak som sa doň zamiloval. Skvelé herecké výkony, réžia a scenár a všetko. Proste nádherný filmový koncert.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Tento seriál patrí k jedným z mojich najobľúbenejších a patrí k tým, ktoré vám vrelo odporúčam. avšak aj napriek tomu budem k nemu kritický. Rozdelil by som ho na dve časti - pred a po smrti L. Zatiaľ čo dej počas života L je plný súbojov medzi hlavnými hrdinami najmä v psychologickej rovine majstrovsky vytvorený autorom tohto seriálu, druhá časť (po smrti L) mi už príde nezaujímavá, akoby sa tvorcovia snažili vyťažiť čo najviac na skvelom nápade a preto naťahujú túto sériu ak osa len dá. Rozhodne by som sa nenahneval, keby dej končil ako v sfilmovanej verzii. Rozhodne toto je najväčšia slabina seriálu a zvyšné diely do konca som preto odsledoval už len z povinnosti. Ak však chcete zhliadnuť prvé diely (po smrť L), tie hodnotím vysoko pozitívne za 4 až 5 hviezdičiek (skvelý a originálny nápad, dej, psychológia postáv, dobrá kresba, napínavé zvraty atď), no druhá časť už má len horko ťažko na tú jednu (už to vidím len ako akýsi dojazd, aby séria mala čo najviac dielov) -> preto priemer mi dáva 3 body za tento seriál.

Taxi 3 (2003)

Skvelá úvodná naháňačka vo mne navodila atmosféru, že celý diel bude super. Bohužiaľ nebol. V skutočnosti bol dosť priemerný až podpriemerný. Menej vtipov ako som čakal a podobne. Akčné scény sa celkom dali, ale aj tak som čakal viac ako len vezenie sa na slávnej sérii, z ktorej sa tvorcovia snažili vytrieskať čo to dá. Každopádne na to, že je to 3. pokračovanie, klobúk dole. Čakal som oveľa horšie veci.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Som veľký fanúšik seriálu, ale aj napriek tomu, že film prišiel opäť z množstvom originálnych nápadov a kopou gagov, chýbali mi nejaké inovácie. V podstate jediné dve veci čo film odlišovali od seriálu boli krajšie a sýtejšie farby (miestami navodzujúce akoby 3D efekt - našťastie však autori ostali verný 2D), 4x dlhší čas a už asi nič. Aj napriek tomu dávam 5*, lebo pri filme som sa nenudil a zažil som kopu zábavy. Ale ak sa dakedy tvorcovia rozhodnú natočiť ďalší film, dúfam že sa poučia z týchto chýb a trochu viac odlíšia film a seriál.

Adamova jablka (2005)

Skvelá zmes dramatických prvkov a vtipu. Človeka to pohltí a nepustí až do konca. Film je plný absurdných a "magických" scén. Nikomu neuškodí zhliadnutie tejto zaujímavej snímky.