Policejní akademie (1984)

Objektívne 4*, ale v porovnaní s ostatnými pokračovaniami súcítim s týmto dielom - ako veľmi zhovädili značku "Policajná akadémia". Tento prvý diel má množstvo gagov, ktoré budú baviť ešte dlho. Prinieslo rôzne charakterové typy, ktoré sa stali legendami. Je to proste komédia ako sa patrí.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Tak toto je legenda. Skvelá animácia, ešte lepšia hudba a veľmi vtipné momenty - to robí tento seriál tak jedinečným a obľúbeným. Vždy som bol fanúšik Toma a tie diely keď mal navrch považujem za najlepšie. Len škoda, že ich bolo tak málo...

Formule! (2001)

Tešil som sa na nejaké brilantné spracovanie môjho obľúbeného športového odvetvia. Po zhliadnutí však nastalo sklamanie. Film vychádzal zo slabého scenára a to nezachránil ani Stallone (ten film skôr ešte viac potopil) a ani vizuálne efekty.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Pre mňa jeden z mojich najobľúbenejších sci-fi sérii. Tvorcovia využili potenciál filmu a pretvorili ho na skvelý seriál. škoda len, že niektoré diely boli dosť slabé, ale tie našťastie striedali také, ktoré sa právom môžu radiť medzi sci-fi klasiku. Seriál ma upútal od prvého dielu, ktorý som videl.

Hvězdná brána (1994)

Reálne má film tak na 4 hviezdičky, ale tá piata je už len z nostalgie. Spomínam si totiž na to ako rodičia doniesli tento film na VHS z požičovne. Mohol som mať tak 6 rokov a spoločne sme ho večer pozerali. Vtedy mi celý dej prišiel strašne strašidelný. Z odstupom času mi to však príde ako výborné sci-fi (už ale nie tak strašidelné) so skvelým námetom a je to bezpochyby najlepší Emmerichov film, ktorý navyše otvoril dvere pre vznik skvelého seriálu.

Marabunta: Mravenci útočí (1998) (TV film) odpad!

Tento film by som neodporučil ani najväčšiemu nepriateľovi. Keď som to pozeral doobeda s otcom skoro sme si začali trieskať hlavami do steny z toľkých nelogických scén. Logika to je presne to čo hlavným hrdinom, respektíve celému filmu chýba. Na druhej strane sa ale poriadne zasmejete. Niekedy rozmýšľam, prečo toľko ľudí považuje Američanov za národ bez logiky...

Mafstory (2006) (seriál)

Po prvých dieloch, keď táto séria len začínala, bol môj verdikt nemilosrdný: "odpad!", ale musím uznať, že tvorcovia sa vydali ďalej po dobrej ceste a momentálne tvoria na slovenské pomery dobrý sitcom (aj keď stále si myslím, že sitcom, ktorý by bol hodný nosiť to označenie, na Slovensku ešte nebol natočený). Ale stále je to pre mňa len na tej priemernej úrovni a sledujem to len príležitostne.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Skvelý seriál. Postavy, ktoré si proste zamilujete a celkom zaujímavý dej v ktorom nechýba ani humor. Jediná vec, ktorá ma sklamala bola, keď Kate (Sasha Alexander) vystriedala pre mňa menej zaujímavá Ziva (Cote de Pablo), ktorá mi proste prišla o niečo nudnejšia.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Pre mňa ďalšie sklamanie medzi tými "populárnymi" seriálmi. Veď seriál neprináša nič nové, nič originálne, nič čo by tu nebolo už aspoň sto krát. Postavy sú typologicky nezaujímavé a všedné (veľmi veľa seriálov má totožné typy postáv). Vzťah Temperance a Seeleyho miestami pôsobí až príliš neprirodzene (tie milostné náznaky sú až príliš jasné a pritom stále nič, v reálnom živote by už boli dávno v posteli alebo by spolu nevydržali v jednej miestnosti viac ako sekundu). Tiež mi dosť vadil ten hologram. Je to technológia, ktorá sa síce vyvíja a už aj testuje v praxi, ale takúto realistickú úroveň a schopnosť takej rýchlej odozvy to ešte nemá (aspoň myslím, ak sa mýlim budem len rád, že technika je dnes už skutočne tak pokročilá). To už radšej 2D zobrazenie na obrazovke. V Amerike by mohli radšej miesto 1000 kopírovacích seriálov kopírujúcich určitý úspešný model natočiť 10, ktoré by boli originálne.

Kriminálka New York (2004) (seriál)

Oveľa lepšie ako Miami, ale priemerné a ničím nové či zaujímavé. Len ďalší klon skvelého, úspešného a originálneho Las Vegas. V jednom rozhovore s tvorcom seriálu som čítal, že jeho snom je, aby každé väčšie americké mesto malo vlastný klon tejto televíznej série. Ja len dúfam, že si nepôjde tvrdo za ním a nebudeme svedkami zrodu nového vyšetrovacieho týmu v inom meste.