Batman navždy (1995)

Upřímně, Kilmer v podání Batmana je hrozný.Prostředí je divné, velmi mnoho divných barevných světýlek, prostě hnus. Ale na druhou stranu se mi film líbil, já si nemůžu pomoct. Carrey je tradičně geniálně úchylný, Jones je tradičně démonicky zrůdný. Nakonec z toho vychází asi 70%

Batman a Robin (1997)

Jednoznačně nejslabší díl série. Thurmanová je sice skvělá, ale stavět to všechno na ní, to asi nejde. Arnold je tragický, a vlastně celý děj i příběh je tragický a v podstatě znamenala stop všem dalším filmům s Batmanovskou tématikou na hodně dlouhou dobu.

Vetřelci (1986)

V některých ohledech je Cameronova verze Vetřelce ještě lepší než Scottova. Dokonale mistrovské dílo!

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

UPDATE: Shlednuta 3D remasterovaná verze T2 v září 2017. Tento film, i po 26ti letech vypadá jak zjevení. Revoluční triky, naprosto bombastické akční scény, propracovaná mytologie i postavy, úžasná kamera, pedantská režie, skvělí, sympatičtí hrdinové. Arnold (ajl bý bek), dojáková scéna v železárně. To všechno se spojuje dohromady a ve výsledku dostanete nejlepší akční film všech dob a jeden z nejlepších filmů všech dob. Můj dětský VHS kult znovu ožívá a já jí dávám plnou palbu. 100%

Den nezávislosti (1996)

EDIT 2022: Po mega dlouhé době jsem opět vyzkoušel esenci patosu a popcornu v čiré kráse devadesátých let. Pure magic. The best of Emmerich a to bez diskuse. Film nezestárnul ani o minutu. Díky a zase někdy čau ahoj.

Schindlerův seznam (1993)

Bezpochyby klasika světové kinematografie již navždy zapsaná tučným zlatým písmem...Geniální, geniální geniální...

Princezna ze mlejna 2 (2000)

Proti jedničce je tohle opravdu zlé. Celým filmem se potácí neustále uřvaná Terinka, šílený Knížepán (i když jeho postava je aspon vtipně napsaná), dementní čarodějnice (proč tam neni Lucka Bílá?) a ta etuda s Turkem a Jindřichem? pche...tohle neni princezna ze mlejna, ale něco jinýho...

Princezna ze mlejna (1994)

První díl je skvělá česká pohádka s neotřelým nápadem a praštěným čertem:-). Z téhle pohádky na mě ještě stále dýchá takové to kouzlo klasiky.. Bohužel, u Trošky je tohle asi poslední pohádka u které tento stav pociťuji...

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Tohle byl mazec. A geniální komentáře Marcely Augustové tomu určitě napomáhaly. Jednoznačně můj osobní hit tip kdy jsem byl malý. A taky si pamatuju, že naše Sedlčany byly v jednom díle čtvrté :-)

Shrek Třetí (2007)

Po fenomenálních prvních dvou dílech je tohle vyložené zklamání. Shrek nudí a ty poskládané vtípky jsou spíš mišmaš než rozumné hlášky. Pár momentů v podobě Perníčkova života a nebo Kocour a jeho kočky. Jinak, dost nuda..Zklamání roku 2007!