• Pohádka

Ztracený princ (2008) (TV film)

Petr Štěpán je vynikající herec z brněnského Městského divadla (Čarodějky z Eastwicku, Charleyova teta), takže má protekci, alespoň u mě. Odpustila jsem mu Ošklivku Katku a pohádkou si trochu napravil reputaci, protože jeho styl vybírání filmových rolí je většinou nešťastný. Ztracený princ má opravdu nádherné exteriéry a opravdu nádherně nasnímané, dobrého ústředního sympaťáka a ucházející (celkem nepraktickou a občas mírně otravnouú princeznu. Také drak se povedl, snad všichn i čekali, jaká to bude digitální hrůza, ale tentokrát to bylo příjemné překvapení. To se ovšem nedá říct o princi Rujanovi. Toho, kdo je zodpovědný za casting bych přetáhla pohrabáčem. Takový ňouma ušatý, který nemá správné princovské grády (vzpomeňte si na prince Radovana z Princezny se zlatou hvězdou nebo na Pavla Trávníčka). A poslední věc, která tomu všemu podkopává nohy nehorázným způsobem je scénář. Zápletka se ztraceným princem je opravdu stupidní. Být dítětem, smrtelně se urazím, že mě mají scénáristi za blba. Plavák (inovace Plaváčka) je tak nehorázně průhledné jméno, celý jeho příběh je primitivní. naprosto okopírovaný ze známější pohádky. Jakmile Plavák vysloví ono, že tu vyrůstal, a bůhví proč ho maminka nechtěla, všichni víme, že to on je následník trůnu. Poznávací znamínko, které předvádí poloobnažená princezna (kakaová skvrna velikosti mexického tolaru), to všechno by si zasloužilo odpad. Závěr: Celkem solidní pohádku potápí neskutečně debilní scénář s představitelem prince Rujana.

Beetlejuice (1988)

Skvělá duchařinka s množstvím dokonalých potvůrek ze záhrobí. Ragbyový tým je opravdu bomba:D

Austrálie (2008)

Plný počet, ale bylo to natěsno. Spíše 5- Austrálie je nádherný film s krásnou kamerou a vynikajícími herci, ale bohužel, naprosto přehnanou stopáží. Prosila bych alespoň o půl hodiny míň. Baz taky film nepříjemně natahoval různými zvraty a když si v polovině filmu, když Nicole žene krávy na kolo, říkáte, že by měl být konec, je něco špatně. První půle, která je vynikající. Má skvělé tempo a vše, co se týká kraviček je zábava, i když leckdy přetrhnutá tragédií. Většího hajzla, než je David Wenham byste těžko hledali. Druhá půle už ale ztrácí na zábavnosti a absolutně bezcitná (já, těžký romantik jsem neuronila ani mikroslzu, to mě víc dojal trailer na Changeling). Dobré, ale očekávání bylo větší (to je špatně....)

60 sekund (2000)

Angelina má prapodivný účes a Cage je stejný jako vždycky. POkud on radikálně nemění účes (Next), tak aní není poznat, že mezi jeho filmy je nějaká mezera (roční, dvouroční..). Jako kdyby prostě jen přebíhal s tím stále stejným výrazem z jedné role do druhé.

Rande s celebritou (2004)

Za tu hvězdičku by měl Luketic líbat nohy Topheru Graceovi.

Hrbáč (1959)

Klasika s Jeanem Maraisem. Co víc dodat? Francouzi narozdíl od Američanů historické filmy vždycky uměli (stačí si vzpomenout na Tři mušketýry) a tento film jenom potvrzuje pravidlo:)

Hotel Modrá hvězda (1941)

No nevím, jsem z toho celkem rozpačitá. Z celé té zápletky se dalo vytřískat ještě mnohem víc. ¨Takhle to celé zamrzlo v tom baru. Mám moc ráda Natašu Gollovou, ale tohle se mi příliš nelíbilo. Je to tak na 3, nebo 3 a půl hvězdičky.

O zatoulané princezně (1987)

Docela nuda. Chudák 14-ti letá princezna, která se musí vdávat. To už bych byla rok manželka. Fuj. A ještě ke všemu ta karikatura na Lucifera. Fuj podruhé.

A co když je to pravda? (2005)

Hezká milá Reese a nekonečnou zásobou sympatií oplývající Mark = dokonalá dvojice. Trochu prvoplánové, ale potěšující minidrama říznuté komedií, které vám zcela nenápadně podsouvá pár moralitek, které mu ale milerádi odpustíte. Příjemné, dokonce velmi:)

Nejkrásnější hádanka (2008)

Troška se znovu vyhoupl do pohádkového mírného nadprůměru. Konečně nechal klesnout ke dnu Kameňáky a vrátil se k žánru, který mu až na Z pekla Gotta jde nejlíp - pohádky. Narozdíl od jiných, Troška má vždy bohatou výpravu, krásné interiéry i exteriéry, kostýmy, prostě dostatek peněz, protože každý si zpočítá, že Troška přitáhne lidi. Nejkrásnější hádanka je opravdu krásná pohádka. Všechno stojí a padá na hlavní herecké dvojici Dolanský - Kubařová. Dolanského Matěj je opravdu ten chytrý chasník, který do pohádek patří (ne manekýn Šimůnka), Kubařová má správné princeznovské kouzlo. Trochu přidrzlá, roztomilá. Konečně Troška poslal do důchodu Kuklovku. Škoda trochu přehnané stopáže a nahuštěných zápletek. Vtipný scénář to leckdy opravdu brzdí. Abych pravdu řekla, příliš nechápu to nízké hodnocení. Viděla bych to na 60 - 70%, ne na padesátku. Příště raději méně prostřihů na ufňukanou Majdalenku a méně komplikované a bude to za plný počet. Vítej zpátky, Zdeňku:))