Vražda v Orient expresu (2017)

Největším zločinem je, kdyz detektivní príběh postrádá sebemenší napětí a nahrazuje se zvučnými jmény a vizuálnem jak animáče od Pixaru.

Manžel na hodinu (2016) odpad!

Hrůza, kolik lidí si myslí, že umí psát scénáře (Svoboda), točit filmy (Svoboda), hrát (Holubová)..

Nejkrásnější den (2016)

Díky tomuhle filmu se znovu ukazuje jak je snímek Klepání na nebeskou bránu dobře napsaný, dobře zrežírovaný, dobře zahraný...

Mikrob a Gasoil (2015)

Mikrob a Gasoil je na Gondryho normálně pojatá road movie, která dokáže diváka vrátit do věku, kdy je ještě nevinnost narušena jen rozbitým oknem a sprostými obrázky schovanými pod matrací.

Orel Eddie (2016)

Poprvé v životě bych si přál, aby se tématu ujali v Hollywoodu, protože tam by alespoň přesně věděli, jestli chtějí točit komedii, nebo drama a dokázali by pospat víc, než jen že Eddie Edwards skočil z můstku.

Taxi Teherán (2015)

Ať už Panahi veze trpasličího prodejce videofilmů, neteř ze školy nebo umírajícího motocyklistu, ve všech případech si dokáže udržet nadhled a najít dostatek prostoru pro humor.

Nesvatbovi (2005)

Asi jediná komedie Frat Pack, u které jsem se skutečně bavil (hlavně na pohřbu:).

Den cvoka (2002)

Komedie obsahující značné množství humorných scén, které si ovšem uvědomíte až po té, co film skončí.

Dánská dívka (2015)

Veškerou náruživost filmu Tom Hooper buduje polykáním slz hlavních hrdinů a neustálým iritujícím šeptáním, kterým sdělují nudné fráze typu „už ti nemohu dát, co po mě chceš.“