Člověk bez osudu (2005)

Je to povedené, takový protipól filmu Hitlerjugend Solomon, který jsem viděl v těchto dnech. Marcell Nagy se role zhostil výborně. Na druhou stranu mi už dokumenty, knihy a filmy z koncentračních táborů zevšedněly a každý další počin, na který narazím a shlédnu, ať už nový nebo starý, je v podstatě na jedno brdo. Jsem zvědav, jestli někdy lidé dospějí do bodu, kdy už se za tímto tématem přestanou ohlížet. Např. za oběťmi inkvizice se nikdy neohlížel nikdo... Židé mají pravděpodobně jakýsi monopol na utrpení...

Dvojí obvinění (1999)

Hodně předvídatelné, pár děr ve scénáři, ale to ještě neznamená, že se na to nedá podívat a vydržet do pohádkového konce. Místy mi film připadal dost televizně a nechápu, co na něm bylo akčního a mysteriózního... Mnohdy ty kolonky žánru filmu určuje opravdový blbec.

Bojovník (2015)

Jake Gyllenhaal opět, jako už mnohokrát představil své výborné herecké kvality. Ten chlap mě nepřestane snad nikdy udivovat co všechno a jak skvěle dokáže zahrát. Klobouk dolů a plný počet k tomu. Jinak to nejde.

Poslední dny Sophie Schollové (2005)

Skvěle natočený i zahraný film potvrzující jeden velký fakt. Žádná z odbojových skupin neměla nejmenší šanci zničit Třetí říši jakýmkoli způsobem. Třetí říše se zničila sama, rozhodnutím Adolfa Hitlera pro válku na dvou frontách.

Duchové Třetí říše (2012) (TV film)

Proč se praneteř Hermanna Goeringa nechala sterilizovat mi hlava nebere... Může snad za to, že jí v žilách koluje úplně stejně obyčejná krev jako Goeringovi? Tohle není o krvi, ale o myšlení... Stejně tak to vidím i v rozhodnutí syna Arthura Wollschlaegera. Na jednu stranu je nemá právo nikdo odsuzovat, na druhou stranu, pokud jim cokoli v rodině vadí, není přece nic jednoduššího, než se dát přejmenovat a zpřetrhat jakékoli konexe na toho nebo onoho člena rodiny...

Kdo přežije - Cagayan (2014) (série)

Právě soutěžící jako je Tony a Spencer jsou předurčení a tudíž si nejvíce zaslouží vyhrát tuto soutěž. Skvělá hra, výborná série. Oblíbenci: Tony, Spencer, Woo, Cliff.

Kdo přežije - Caramoan (2013) (série)

Vcelku šokující řada plná zvratů a nečekaných situací a to doslova do posledního dílu. Mariňák Shamar zklamal, povaleč a lenoch, nic jiného neukázal... Škoda sympaťáka Erika, takový konec si určitě nezasloužil. Namachrovaný spratek Brandon si naopak takový konec zasloužil :-) Phillip stále podivín, ale líbí se mi jeho rozhled a hlášky (Stealth team) :-D Sympaťák č. 2 určitě vousatý Matt. Cochran hodně překvapil, když se z blba a nemehla stal kvalitním hráčem, kterému člověk to vítězství i rád přeje. Oblíbenci: Malcolm, Reynold, Eddie a bezesporu nejkrásnější Asiatka na světě Brenda :-* :-* :-*

Kdo přežije - Filipíny (2012) (série)

Velký návrat Michaela Skupina. KONEČNĚ !!! Ve skvělé kondici se vrací můj největší oblíbenec z 2. série Austrálie. Zdatně mu při tom sekunduje Jonathan, Malcolm a Denise. Připadá mi, že nemastných a neslaných řad Survivora (jako je třeba Guatemala) jsme se nadobro zbavili. Jen tak dál.

Kdo přežije - Jeden svět (2012) (série)

Série u které se zasmějete i zčervenáte vztekem. Hodně jsem si oblíbil trojici Tarzan, Troyzan a Leif. Troyzanovi nejde nefandit. Na druhou stranu při sledování soutěžících jako je brutální teplouš Colton a typická mrcha Alicia je člověku na zvracení... Nicméně i takoví hráči dostatečně okoření sérii :-)