Smrt čeká všude (2008)

Akcí a napětím nabitá realistická podívaná. Nečekejte nějakou americkou propagandu, tohle je film o nebezpěčné práci pyrotechnické roty v Iráku.

Barbar Conan (1982)

Nejbarbarštější film všech dob!!! Výtečný Arnold, vedle něj samozřejmě i krásná bojovnice Valeria, hirkánský lučištník Subotaj a šaman v podání Maka a tak bych mohl pokračovat. Veliké plus patří samozřejmě nesmrtelné hudbě Basila Poledourise, výborným kostýmům a celkovému feelingu prastarých dob mladých civilizací. Velkolepé dílo, které bude kultovní i za 100 let.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Hlavní věc, která dýchá z tohoto filmu je odporný hnus, vypatlanost a špína. I proto je tak dobrý a autentický. Ve filmu je jedna otevřená nebo mnou nepochopená scéna: když přítel Christianiny matky najde v koupelně po jejím zkolabování lžičku a stříkačku, vypadá to, že mu nic nedochází... Tu scénu tam asi dávat neměli, protože je absolutně zcestná. A co se týče skutečného příběhu a tohoto lidského osudu - Christiane Felscherinowá měla už ve 13-ti letech v hlavě nasráno...

Chloe and Theo (2015)

Na hlubokou myšlenku filmu a velký přínos, který má, jde upozornit i tak malou věcí, jako je dát plné hodnocení. Nesmírně silný příběh, navíc pravdivý. Je až neuvěřitelné, že v dnešní době se stávají i takové věci, jako je obětavost a solidarita k nepochopenému člověku z úplně jiného světa. Smutná realita dnešního světa ale sžírá i tento velký příběh...

divoČINY (2013)

Vlk a člověk se nedá dle mého vůbec srovnávat. Na straně vlka je vznešenost, svoboda, síla a instinkt. Na straně člověka zkaženost, zvrhlost a ztráta instinktu. Kolem a kolem: Zastřel si svého myslivce a ušetříš život spoustě krásných tvorů, šelmy nevyjímaje.

Spectre (2015)

Tmavé, nudné, otřesně dlouhé, nepřehledné, bez života a nápaditých momentů. Už to nejsou ty staré bondovky, které nadchly chlapeckou hravostí, sci-fi zloduchy a vtipem.

Marťan (2015)

Mistrovské dílo, které posunulo hranice filmu zase o kus dál, stejně jako skvělá Gravitace. Ani minuta nudy, o skvělém Mattovi ani nemluvě. Pro mě určitě alespoň prozatím nejlepší Ridleyho film.

Až do smrti (2007)

Vcelku vydařený, ale nevšední van Dammeho film. Za prvé v něm opravdu hraje a za druhé nevidíme žádné karate, jen krimi drama o vykoupení jednoho "narkopoldy". Dost možná se v tom van Damme našel, protože sám přece bral drogy. Nicméně mu tato role určitě pasovala více, než přiteplený hezounek, který v provizorním thajském baru kroutí prdelkou... (Kickboxer)

Dokonalý trik (2006)

Mistrovské, impozantní dílo, které od začátku do konce nepostrádá originalitu a doslova bere dech. Přesně ten typ filmu, který se vidí jednou za život. Ohromující je především styl vrstvení děje a vyprávění příběhu. Okouzlující.

Ponorka U 864 (2006)

Bylo opomenuto sdělit teorii nebo fakt, k čemu mělo sloužit Japonsku 60 tun rtuti.