Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Součet IQ všech osob v tomto krutě realistickém filmu činí, jako v jiných filmech o gansterech, mafiánech a podobném odpadu, výsledek nehodný zveřejňování :-D O to více je šokující absurdita a neschopnost orgánů spravedlnosti potírat zločiny takovéhle bandy. Jak může Carlton Leach běhat dodnes po svobodě? Nemám slov... Přesto je a pořád bude naléhavé natáčet snímky o takovýchto "lidech" a jejich "skutcích" a "životech", abychom viděli, co všechno může obsahovat dnešní společnost.

Akta X - Můj boj 1 (2016) (epizoda)

Kurňa, napojení na předešlá Akta, začátek a celý díl nemohl být lepší než tohle. Máme tu zpět KULT v celé své kráse. Teda aspoň doufám, že se pojede i nadále na stejné vlně a pravda ukrytá někde venku vypluje pompézně napovrch.

Akta X - Setkání s příšerodlakem (2016) (epizoda)

Měl jsem za to, že celá tato série bude věnována nalezení pravdy a celá bude taky navazovat na mytologické neboli konspirační díly všech minulých řad. Tento díl je pro mě, jako pro obrovského fandu seriálu trochu zbytečný, ale zachránila to vskutku humorná atmosféra :-)

Útok na Bílý dům (2013)

Tak blbý a navíc pseudonacionalistický film jsem v podstatě i čekal. 11-ti letá holka si potají natáčí po zuby ozbrojenou jednotku vycvičených žoldáků a ještě to stihne dát na internet. Přitom by z takových chlapíků byl připrdlý kdejaký speciální agent. No prostě patos jak celé USA, uvažoval jsem o 1* , ale některé akce nebyly k zahození, třeba ta s vrtulníkama :-)

Tunguzská katastrofa (2008) (TV film)

Stejně zdařilý ruský dokument jako od jejich německých kolegů.

Tunguzský meteorit (2008) (TV film)

Objasnění Tunguzské záhady se stává čím dál více nemožným a to má za příčinu narůstání teorií, kterých je dodnes kolem 120. Pokud to nedokázal Leonid Kulik 20 let po události, pak 100 let po události bude všechno několikrát těžší. Terén se rok od roku mění a jak jsme si v tomto dokumentu mohli všimnout, míst, které jsou opravdovou lokací výbuchu (ať už čehokoli), je více než jsme si mysleli. Myslím, že Tunguzská záhada zůstane záhadou navždy, ale není to právě to její kouzlo? Přesto má kadý vědec zabývající se událostí v Tunguzce svou vlastní teorii, které věří a propaguje ji. Například A. C. Clark byl přesvědčen o výbuchu komety. Samozřejmě výborný dokument.

Tajemství dějin: Hon na Hitlera (2006) (TV film)

Dokument dobrý, ale v závěru zastává dnes už teorii, která byla přece vyvrácena. Na druhou stranu tento dokument není jediný, který 100% uzavírá nějaké stanovisko. Podle mě se dá o takové věci ze strany světových mocností mlžit i 70 let po válce, protože i dnes by ta skutečná pravda zamávala děním ve světě.

Dlouhé lodi Vikingů (1964)

Nevěděl jsem, že někteří Vikingové nosili šortky, zatímco jiní byli zabaleni v kožešinách :-) Na začátku filmu, když je vyprávěn příběh o Zlatém zvonu, je chyba. Je řečeno, že zvon byl v dávných dobách mimojiné vyroben i ze zlata Křižáků, ale za dob Vikingů ještě Křižáci neexistovali. Zbraně ve filmu nejsou taky reálné, stejně tak i jiné věci (kostýmy), ale hudba i příběh jsou naopak velmi zdařilé. Jako dobrodružný historický film starý 50 let určitě stojí za podívání.

I na kamenech rostou stromy (1985)

Hodně zdařilý film, kterému nechybělo nic z toho, co by film o vikinzích měl obsahovat (jména, přilby bez rohů, hodovní síň, výpravy na lodích, pohanští bohové, medovina v rozích apod.). Velmi mě překvapilo, že vikingská čarodějka zmínila Dísy, což byly nižší bohyně osudu (vyšší bohyně osudu byly Norny), člověku, který se o vikingskou tematiku nezajímá jsou neznámé. Prostě povedená romance z raného středověku.

Zlatý kompas (2007)

Nejlepší byli démoni, lední medvědi, vzduchoplavec Cosby a divoženky. Tvůrci mohli vše lépe namíchat.