Criminal: V hlavě zločince (2016)

Uživatel "mac000" , který vložil obsah k filmu uvedl pár věcí špatně... Hacker zvaný "Holanďan" nebyl chycen "i s Heimdahlovými muži" , ale Heimdahlovými muži. Dále pak Kevin Costner nehraje v CIA Quakera Wellse - nadřízeného Billymu Popeovi (Ryan Reynolds), nýbrž tohoto hraje Gary Oldman. Kevin Costner hraje trestance s poruchou mozku, který se zde jmenuje Jericho.

Polárník (2014)

Souhlasím s komentem Pepinodana. Člověk se ztrácí v tom, který záběr je z Neznámé Antarktidy, 118 dní v zajetí ledu a který snímek je aktuální, nový. Valušiakovi komentáře jsou tiché a zahuhlané. Od Pavola Barabáše mám rád všechny dosud viděné dokumenty a smekám nad všemi cestovateli, horolezci i polárníky. Opět máme i to štěstí spatřit překrásné záběry polární krajiny. Tento snímek mě ale příliš neoslovil, hlavně kvůli výše uvedenému, zkrátka z poloviny byl utvořen z dokumentů dřívějších.

Pozemšťané (2005)

Jsem v pokušení dát 5 ***** Tvůrci odvedli skvělou práci, nicméně bych od nich očekával záběry natočené samotnými tvůrci filmu a aktuální k roku 2005. Hodně použitých záběrů bylo staršího data. To ale nic neubírá na obrovském poselství filmu. Nemá cenu v komentáři rozebírat jak odporné stvoření člověk je, ať už ten, kdo řídí obrovské jateční / zemědělské koncerny až po takové, kteří mají žaludek pracovat třeba na jatkách. V dokumentu přesto chybí byť jen malá kapka optimismu a pohledu do budoucna, např. zmínky o nových zákonech, které situaci zlepšují, mezinárodních úmluvách, o všemožných organizacích bojujících za práva zvířat a ochranu životního prostředí apodobně. Přesto povinnost pro každého lidského pozemšťana.

Kolonie (2015)

Kolem Paula Schäfera koluje jedna velmi milná informace. Nebyl to žádný nacistický lékař jako např. Josef Mengele, ale během 2. světové války byl pouze zdravotníkem u Wehrmachtu.

Gas (2005)

K tomu snad nejde ani víc co dodat. Naprostá nuda, rádoby filmové umění, trochu té zvrácenosti, jinak by se to nikomu v té skoro dvouhodinové nudě nelíbilo, no prostě a jednoduše filmová katastrofa...

Bold Native (2010)

Měl by vidět každý, kdo bere zvířata jako věc, pouhou surovinu nebo potravu. Ostatně lidé, kteří tohle dělají nebo si to myslí, těm patří kulka do hlavy. Nemají právo na této planetě co dělat. Je smutné, že to všechno zašlo až tak daleko. Neexistuje nic, čím by se tato lidská krutost a bezohlednost k jinému životu dala omluvit nebo ospravedlnit. Pokaždé, když shlédnu reálné záběry, které byly použity i v tomto snímku, stydím se, že jsem člověk.

Bod zlomu (2015)

Adrenalinová jízda a příjemné překvapení. Některé speciální efekty a záběry mohly být malinko propracovanější. Všiml jsem si dvou - první když padala bedna s penězi, které létaly do vzduchu, vypadalo to moc počítačově. Druhý uměle vypadající záběr byla lavina ke konci filmu. Nicméně jsou to jen mouchy. Dohromady to i se skvělou hudbou perfektně šlape. Nemůžu porovnat s originálem z roku 1991, musím se podívat.

Kdo přežije - San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (série)

Vcelku sympatičtí a schopní soutěžící, až na občasné bordelářství a nenažranost :-) Dokonce ani buzny Josh a Reed příliš neobtěžovali. Jedna z lepších sérií. Oblíbenci: Keith, Wes. Jon hrál taky dobře, ale jeho touha po prachách a výhře ho nakonec vyřadila, neměl se chovat, jakoby už seděl ve finálové trojce a se 100 % šancí to celé vyhrát.

Celestinské proroctví (2006)

Telenoveloidní slátanina trapných dialogů, prkenných herců, špatných záběrů a zajímavého tématu k lepšímu zpracování. Myslím, že vcelku zvučná jména Thomas Kretschmann, Annabeth Gish, Jürgen Prochnow a Sarah Wayne Callies by pod taktovkou jiného tvůrce dokázali namíchat fantastičtější dobrodružné pátrání po proroctví, které by stálo za tu námahu a čas.

Pokojný bojovník (2006)

Hodně věcí nebylo vysvětlených a možná se ani tak nestaly. Trpěl Dan Millman vidinou, přeludem, živými sny? Kdože byl tajemný "Sokrates" alias Nick Nolte? Kam se poděl? Shledali se ještě někdy? Zůstává mnoho nezodpovězeno...