Temný Kraj (2017) (seriál)

Děj občas pokulhává, nejde o pravou kriminálku plnou zvratů a napětí, ale herci jsou příjemní a na takové to večerní počumění před spaním se tento miniseriál celkem hodí. Ovšem katastrofa byla epizoda Hříšníci a navážení se do black metalového žánru. Tvůrci se mohli alespoň informovat oč jde, protože pak z toho vyleze takový paskvil, jako například spojit satanistickou symboliku a kapelu Amon Amarth, no hrůza :-(

matka! (2017)

Pozvolna stupňující se dramatický thriller, poukazující na nebezpečný novodobý kult osobnosti. Jde v podstatě o to, jak bezpečný, romantický a na evropské poměry nenápadný, rukou manželky nebo přítelkyně nově z popela zrekonstruovaný dům proměnit vinou naivního manžela či přítele v hotové chaózní anarchisticko - sektářské inferno. Vše okořeněné lehkou dávkou tajemna v podobě neprobádaného podzemí a krvavého otvoru v parketách. No, klobouk dolů a 4 **** za originalitu. A co z toho všeho tedy plyne? Nikdy nepomáhejte coby žena obnovit život i domácí materiální zázemí protoschizoidnímu umělci (v tomto případě básníkovi), protože vás to na základě jeho naivity a aktivity ve jméně (ne)pokrytého mesiášství jeho sektářských přívrženců může stát jak vytoužený, byť nudný blahobyt života na samotě, tak i holý a dosud poklidný život váš i vašich ratolestí.

Dunkerk (2017)

Vyvedeně a vkusně nakroucený konec jedné válečné stezky, kterak se vydala jedna z největších imperialistických a koloniálních mocností světa kázat na pevninskou Evropu, ale nakonec se staženým ocasem odtáhnouti musela :-)

Jigsaw (2017)

Tak tohle je prozatím nejslabší díl celé série, nic jiného než nastavovaná kaše a v konečném důsledku vcelku průser. Sláva prvním třem dílům.

UFO - nejlepší důkazy (2006) (seriál)

Po shlédnutí prvního dílu - Podivná setkání, věnovanému především zmrzačeným domácím zvířatům, únosům do UFO a na okraj i piktogramům v obilí, můžu konstatovat, že v záplavě dokumentů o UFO a úkazech s ním spojených patří tento dokument mezi ty kvalitní. Druhý díl - Vládní tajemství se nese v duchu svého názvu a pojednává o dlouhé řadě konspirací a kamufláží ze strany světových vládních mocností okolo UFO incidentů, o programech Blue Book, Majestic 12 aj., o výpovědích svědků z řad letců, astronautů apod. Obsah třetího dílu moc neodpovídá názvu Návštěvníci, protože v něm jde hlavně o souboj konzervativní vědy, která přerůstá v dogma podobné náboženství, a střízlivé ufologie i přitroublé ufomanie, které naopak často až moc lehce, ovšem ne ve všech případech, přijímají alternativní pohledy na tuto problematiku.

Svatý (1997)

Kdyby se vychytaly některé nedotažené scény a trochu přehnané pasáže, byl by to zlodějský dobrodružný a akční thriller jako ze zlata. Templarovi zlodějské hračičky a převleky, Elisabeth Shue k nakousnutí, nějaká ta akce a vcelku originální námět si mě získali už jako kluka.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Nejsem si jistý, jestli vůbec chci vidět další Transformers. Dle mého názoru by bohatě stačily první dva úspěšné filmy a dost, protože každým dalším dílem se děj jakoby opakoval a jednotlivé scény převrstvily na sebe. Nejde si nevšimnout velkých rozdílů ve velikosti robotů a všelijakých zbytečných scén a rádoby vtipných hlášek. Tento díl je až tak nechutně přetrikovaný, že všechno splývá v jednu barevnou chaotickou robotickou kouli a nic nedokáže překvapit originalitou.

Kdo přežije - Game Changers (2017) (série)

Transexualismus - odporný výdobytek dnešní oplzlé doby, který snad nemá obdoby... I toto proniklo do Survivora v podobě Zekeho. Zapomněli nám ale říci, jestli Zeke byl kdysi "žena" nebo bude "žena". 3 buzny v jedné sérii je nadmíru. Hráči, na které jsem byl zvědavý vypadli víceméně v první polovině: Ozzy, Tony, Malcolm... Naštěstí zůstal Brad a Troyzan, kterým jsem přál vítězství. K mým oblíbencům taky patřila krásná Sierra. Výherkyně je přesnou ženskou kopií Eugena Toomse. Rozum mi zůstal stát nad obsazením dvojnásobné výherkyně, ušklebené nesympatické Sandry a černošky neschopné téměř jakéhokoli sportovnějšího pohybu, Cirie.

Zlom vaz! (2014)

Klobouk dolů, 35 dní se nemýt, nekoupat, nesprchovat, prostě nic, to už chce pořádně krutohustý GRINDCORE žaludek :-D

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Zapomeňte na starou Anglii, Merlina, Morrigan, Guenervu, Lancelota,..., zapomeňte na mytologii, kde se keltská a křesťanská víra snaží o mysl člověka, zapomeňte na všechno, co jste o Artušovské legendě věděli, četli, viděli. Podle režiséra Gáje Ričího, je totiž Artuš členem gangu ve městě, jehož ulice i řeka nápadně připomíná indické město a řeku Gangu. Jakási černá armáda borců-utiskovatelů je srovnatelná se španělskými inkvizitorskými assassiny, co mají na obličeji pánvičku s xichtem. Mordredova pekelná lebkoidní maska byla pravděpodobně vyrobená pro hračkářský řetězec Dráčik a ve sklepení Vortigernovy věže se povalují odporné hlístounky s lidskou hlavou. Někteří Artušovi kamarádi jsou černoši a někteří zase Thajci, kteří jej naučí muay-thai. Do začátku filmu zabloudili olifanti ze Středozemě, dokonce i s posádkou Haradských... Cože? Co to je za film, slepený ze všeho, co nepatří k nejznámější evropské pověsti raného středověku? 2 hvězdy za konečnou část filmu.