Vlak do Pusanu (2016)

Absolutní patos a zklamání. 118 minut zbytečných scén, melodramatických emočních výlevů, nesmyslného děje i akce. Zahozený čas.

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Některé pasáže mohly být obsáhlejší, některé komentáře vynechány, něco chybělo, spoustu bylo překvapivého a ne tolik známého. Některé skutečnosti jsou dnes již vykreslovány jinak a pohlíží se na ně střízlivěji a ne tolik jednostranně. Skvěle jsou zachyceny bitvy o Pacifik, stejně tak téměř veškeré záběry jsou vysoce kvalitní a dechberoucí. Kompletně je dokument skoro tak dobrý jako Apokalypsa: 1. světová válka.

Jak přežít v divočině (2018) (pořad)

Dokument má 10. dílů, cca po 45 - 50 minutách. Jde to všechno sledovat i na youtube. Za mě určitě povedené, jen Joe Vogel se mohl trochu více představit. Víme o něm jen to, že je biolog, má lovecké i rybářské oprávnění a zůčastnil se expedic do odlehlých končin. Na internetu lze najít, že napsal knihu o přežití, ta ale prozatím nebyla přeložena do češtiny. Jelikož se podobnými věcmi taky zaobírám, musím říct, že oproti podobnému pořadu s Bearem Gryllsem je tento pořad pokojnější a Joe ukazuje více praktické věci k přežití než Bear Grylls, který ukazuje spíše takové, které lze využít v krajních situacích.

Reacher - Reacher nic neříkal (2022) (epizoda)

Nejde mi do hlavy, jak někdo může dostat tolik ran páčidlem, dokonce i do hlavy, a nemít ani škrábnutí. To asi trochu nedomysleli...

Živí mrtví - Nevyzpytatelný prvek (2022) (epizoda)

Hodně tajemný díl, který tak nějak předznamenává, že se seriál blíží ke konci a každý si už můžeme spřádat své teorie, jakže to celé skončí. Vypadá to, že Společenství má nejedno velké tajemství. Jinak Eugene je postava, která mě osobně vedle Daryla a Carol baví nejvíc.

Živí mrtví - Nová strašidla (2022) (epizoda)

Krásně tvůrci vykreslili nově se rodící klasickou, avšak mladou Společnost, ovšem se všemi svými klady a zápory. Potěšil odkaz na nesmrtelné Motörhead :-D

Zákon gangu (2008) (seriál)

Násilí, oplzlosti, zločin, porno, kurvy, prostitutky, děvky, drogy a zbraně dovrchovata obsažené v seriálu je až  zarážející. Třetí série je nejslabší, jinak jde o vcelku slušnou jízdu, kde nejde ani tak o lásku k motorkám a free životu psance, ale o nejhrubší kriminalitu z hlediska všemožných gangů, mafií a společností. Komplexně je to dost přitažené za vlasy, ale postavy a děj stojí opravdu za to.

Jednotky SS (2018) (TV film)

Dokument je hodnotný pouze v tom ohledu, že v něm vystupují skuteční členové SS. Jinak se jedná o klasické spojenecké propagandistické žvásty, které jsou dovrchovata omílané v každém podobném dokumentu o Třetí říši.