Hlava plná metalu (2013)

Thorbjörg Helga Thorgilsdóttir je fakt krásná holka, která se na tuto roli skvěle hodila, miluju metal a sever celkově. Zdá se, že Islanďané se klasickým filmem dotkli událostí z Norska let devadesátých dříve, než Norové samotní :-) Tak snad to Norům nebude dlouho trvat a natočí pořádný dramatický a hudební film o novodobé válce severských pohanů proti tamnímu vetřelému křesťanství...

Everest (2015)

Dělat si z hor tučně výnosný byznys je odpornou troufalostí, ale vskutku to tak už několik let je. I o tom je tento skvělý snímek zachycující tragickou expedici složenou právě z takových jedinců, kteří k horám necítí nejmenší pokoru. Smutné, povedené, v závěru jsem čekal srdceryvnější scény, ale je fakt, že film netočil Amík.

Jurský svět (2015)

V podstatě identický film jako Jurský park z roku 1993 až na to, že narozdíl od něj už nemá co nového nabídnout. Všechno už jsme viděli, ty dechberoucí záběry živých druhohorních vládců planety. Určitě byl přínosem Mosasaurus, který mohl být v příběhu zastoupen více, naopak namíchání genů lidí a jiných zvířat k tvorbě Indomina mi příjde dost nebezpečné, stačí se podívat, jak dopadají podobné míchanice v céčkových a ještě horších filmech.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Na první příběh by se neměli dívat milovníci psů, píšu to, protože mezi ně patřím. Druhý příběh je slabší, děj nemá čím strhnout. Třetí příběh byl pro mě nejlepší, stejně jako pro jiné komentující. Takže na tom asi něco bude.

Insomnie (1997)

I přesto, že je jedním z poznávacích prvků nespavost hlavního detektiva, na mě norská verze oproti americké působila dost ospale, tiše a nevýrazně.

Země ledních medvědů (2007)

Tady si opět distribuce nelámala hlavu s překladem. Film se totiž v originálu jmenuje Lidé z Duggholu... Nicméně britská část světa to taky přeložila po svém :-D K samotnému filmu - možná by bylo lepší, kdyby všechno celkově nebylo až tolik vážné a děcka na sebe nebyla celý film protivná a otrávená jako hadí zub.

Li Xiao Long chuan qi (2008) (seriál)

Tohle přece není seriál... Kdosi to tu špatně napsal. M. J. White a G. Daniels jsou tedy až v tomto díle. Těšil jsem se na souboj M. J. Whita s Kwok-Kwanem, ale souboj s G. Danielsem, M. Dacascosem a ostatními to plně vynahradil. Největším plus, co se děje týče, volím pěkné zpracování Bruceovy cesty ke vzniku Jeet Kune Do. Vcelku pěkná pocta Mistrovi, stejně jako film z roku 1993 s J. S. Leem.

Legenda jménem Bruce Lee - Cesta za slávou (2008) (TV film)

Film mimochodem nezačíná narozením Bruce Leeho roku 1940, jak tvrdí oficiální text distributora, ale na šampionátu karate v Kalifornii. Na jednu stranu ryze hong-kongský film, na stranu druhou propletený s americkou filmařinou přesně tak, jak to Bruce Lee jako herec ve svém životě měl. Nejvíce mě překvapilo, že film úplně ignoruje jeden obrovský mylník Bruceova života a tím není nikdo jiný, než mistr Ip Man. Navíc jsem v této části nezahlédl ani G. Danielse ani M. J. Whita.

Insidious 3: Počátek (2015)

Prvnímu a druhému filmu se nedala upřít jakási originalita i nápaditost ... U třetího opět zbytečného "pokračování" jsem se ani nelekl, naopak jsem párkrát na tváři vyloudil úsměv ... Nějakému astrálnímu či záhrobnímu cestování je tudíž konec.

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

V první řadě musím pochválit, jak precizně se Tom Hardy zhostil hlavní role. Co se týče příběhu, hlavní postavu fakt nejde brát jako vypatlaného feťáka, který si za všechno může sám. Tohle je prostě tragédie a i pro to, že je podle skutečného příběhu, stojí opravdu zato film vidět.