161>88 (2012) odpad!

Těžko hodnotit jako dokument něco, čehož je dokumentární hodnota nulová. Jedná se vesměs o špatné záběry posbírané snad z youtube.com a to z let 90. až po rok 2012. Tvůrci těchto záběrů byly původně většinou Česká televize a televize Nova a jakýmsi spojujícím článkem mezi nimi jsou komentáře lidí, snad tvůrců, z nichž jeden, z nějakého neznámého důvodu, postrádá obličej. Pokud to má být jakési varování doby nebo součást boje jedné skupiny lidí proti druhé, to nevím, ale toto "dílo" neplní žádný svůj účel.

Insomnie (2002)

Ikdyž nešlo o kdovíjakou zápletku se spoustou osob, bylo to moc povedené, přesně v duchu pravého severského krimi/thrilleru. Nevím, zda-li je to první z celé řady severských filmů, které začali Amíci remakovat, ale když tohle bylo fajn, těším se na původní verzi. Měl jsem tu čest zažít polární noc, ale nespavostí jsem netrpěl, no Al Pacino mi takový 6-ti denní stav nespavosti krásně předvedl :-)

Špionáž (2013)

Fajné herecké obsazení, navíc se mi líbila myšlenka o velkých společnostech, které jen kradou a hrají falešnou hru, což je podle mě problém každého dnešního boháče. A příště až budu chtít být buranem, tak pozvu ženskou, nejlépe zlatokopku nebo zhýčkanou slečinku na brambůrky ... :-D :-D

Vlákna (1984) (TV film)

Syrové, realistické a znepokojující. Film je i po 30 letech stále aktuální a zdá se, že ještě dlouho bude. Skvělá ukázka toho, že válečný konflikt a jeho apokalyptické následky nejvíce odnesou obyčejní lidé. Jsem znechucen komentářem uživatele Chozeho. Něco takového může ze sebe vydávit jen opravdu nevyzpělé nebo tupé dítě, které si neuvědomuje poselství a přínos tohoto snímku a hrůzy, které jsou v něm zachyceny jakbysmet.

The Vatican Tapes (2015)

Přesně jako píše verbal, když už to přestalo být klasickým vymítačským klišé, které jsme od dob originálního Exorcisty z roku 1973 viděli spousty, a začalo se to vyvíjet v zajímavý děj, tak ejhle - konec. Velká to škoda ... Tudíž nezbývá než dodat: Ave Sathanas et Profanum Aeternum !!!

Rukojmí (2005)

Až po úplný okraj napětím natřískaný thriller. Pokud je žánr thriller synonymem slova napětí, pak je snímek Hostage učebnicovým příkladem. Navíc dvě na míru šité role pro Bruce Willise a Bena Fostera.

Kickboxer (1989)

Jeden z nejhorších filmů o bojovém umění vůbec. Film kazí většinou trhané pohyby, neskutečně zbytečné zpomalené záběry a nejvíce asi poslední zápas, kdy první 3 kola vidíme JCVD jak dostává neskutečnou nakládačku, kterou by nikdo nepřežil, načež potom během jednoho kola Tong Poa vyřadí bez jediného inkasovaného úderu nebo kopu. Propadák. Pokud srovnáme s filmy Bruce Leeho nebo např. Undisputed III: Redemption se Scottem Adkinsem, uvidíme obrovskou propast co se týče choreografie, kamery a střihu bojových scén. Nechci ale, aby to vyznělo tak, že kritizuji bojové schopnosti všech zúčastněných, bylo by to zcestné a nedovolil bych si to. Hodnotím pouze film.

Duel (1971) (TV film)

Výborný thriller starší výroby. Téměř žádné dialogy, jen vyděšený chlápek v červeném Plymouthu, který absolutně neví, která bije, když ho začne ohrožovat tajemný magor v pártunovém tahači s cisternou. Viděl jsem poprvé ještě jako kluk. Prostě báječná podívaná nejen pro nomády prašných amerických silnic.