Velký Gatsby (2013)

Příliš dlouhý kýč s místy nevhodnou hudbou a nudným dějem, který zachraňují jenom herecké výkony a nádherná auta. Zatímco k předchozímu Luhrmannovu počinu, Moulin Rouge, se ona pompéznost a klipovost skvěle hodí (je to přece muzikál), zde je krokem vedle. Jednoznačně zklamání.

Půjčka (1918)

The Bond je spíše taková reklama na půjčky pro Evropu. Je to nesmyslná směsice scén, kde byste příběh a vtip hledali opravdu marně. Zůstala Charlieho nepodařeným experimentem, jehož jediné štěstí spočívá v tom, že trvá jen necelých deset minut.

Poslední štace (1924)

Je mi to moc líto, ale The Last Laugh mě vůbec nezaujalo. Film je zdařile natočen, herci (obzvlášť Emil Jannings) podávají výborné výkony, hudba je podmanivá a příběh má co říct., ALE... mám stejný problém jako u Nosferatu - tempo je tak P O M A L É ! Nekonečné záběry, nekonečné pohledy, nekonečná chůze... Kdyby to trvalo asi tak o dvě třetiny kratší dobu, bylo by to geniální, takhle jsem se v polovině snímku přistihla, že nedávám pozor a dívám se z okna (dnes svítí měsíc opravdu nádherně), a raději ho vypnula. Sunrise asi zůstane jediným filmem od Murnau, který mě bavil. Škoda.

Východ slunce (1927)

Krásný, leč mírně naivní film, který pohladí na duši. Janet Gaynor, křehká jako porcelánová panenka, zde exceluje, ačkoli George O´Brien podává taktéž skvělý výkon. Příběh je poměrně jednoduchý, což je ale u němého filmu spíše plus, no a zpracování, to zvládl Murnau mistrovsky (zlepšil si u mně po Nosferatu reputaci). Jeden z nejlepších němých filmů, co jsem viděla. P. S. Už vím, odkud se vzalo spojení "Ožralý jako prase." :D

Máme rádi Česko (2013) (pořad)

Ty písničky jsou strašná trapárna - škoda, že zabírají asi polovinu času (pocitově)...

Muž s kinoaparátem (1929)

Věřím, že pro mnohé Muž s kinoaparátem představuje nudu, já však byla přilepená k obrazovce a hltala každý z obrázků, které se mi před očima míhaly. Film nemá žádný příběh, zobrazuje pouze život jako takový - pracující lid, sportující mládež, trávení volných chvil v hospodě či na pláži, porod, svatbu, rozvod, smrt... To vše pomocí několikavteřinových (někdy i méně než vteřinových) záběrů - je to v podstatě takový předchůdce dnešních videoklipů, jen mnohem lepší a s větším uměleckým dojmem. Můj už tak neobvyklý zážitek navíc umocnila nápaditá a originální kamera spolu s hudebním doprovodem Cinematic Orchestra, jenž smíchal dohromady dva z mých nejoblíbenějších žánrů, a to elektro a jazz. Připadala jsem si, jako bych cestovala v čase a navštívila Rusko 20. let minulého století. Nádhera.

Kokosy na sněhu (1993)

Nezapomenutelné hlášky, kterým se směji i "posté"... Perfektně vykreslené postavy, které se vzájemně doplňují... Zajímavý scénář, jenž dokáže sloučit vtipné s poučným... Konec mírně sentimentální, nicméně stejně hodnotím 5*. Skvělá komedie, doporučuji.

Metropolis (1927)

Nádherný film. Opravdu neuvěřitelné, kolik nápadů a představ lze vměstnat do jednoho snímku. Některým se může provedení METROPOLIS zdát nezajímavé, pro fanouška kinematografie je však zhlédnutí tohoto veledíla téměř povinností.

Upír Nosferatu (1922)

Ačkoli mám němé filmy opravdu ráda, u tohoto jsem div neumřela nudou. Přehrávající Huttler iEllen, neskutečně dlouhé scény lidí přemisťujících se z místa na místo či sedajících a vstávajících, titulky trvající snad věčnost, některé jsem stihla přečíst i třikrát.. Uaaaaaa. Opravdu raději nebudu hodnotit, snímek je to rozhodně kvalitní, Orlok vypadá vážně povedeně, já ho se ale nebyla schopná ani dokoukat do konce.

Dívka a kouzelník (2009) (TV film)

Nuda, nuda, nuda. Děj plný klišé, kamera nezajímavá, herci podávají své standardní výkony. 3*