Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Harry Potter a Kámen mudrců má mnoho chyb, ať už ve scénáři, režii, efektech či hereckých výkonech, pro mě ale znamená silnou nostalgii a lásku na celý život. Zde jdou všechny mé snahy o objektivnost stranou a musím dát 5*.

Trainspotting (1996)

Britský humor. Skotský dialekt. Dokonalí herci. Skvělá hudba. Perfektní kamera. Nápaditá režie. Bizarní situace. Dějové zvraty. Svižné tempo. Realistické vyprávění. Stylizované scény. Nezapomenutelné hlášky. Nejhorší toalety ve Skotsku. Přijímací pohovor. Dítě na stropě. Sympaťák/hajzl Renton. Psychouš Begbie. Šáhlý Spud. Vyčůraný Sick Boy. Chudák Tommy. Ewan McGregor. Born Slippy. Perfect Day... Vše uvedené a nejen toto je na tomto filmu skvělé - pokud bych to měla zkrátit, tak mě napadají pouze dvě slova: F**KING AWESOME.

Taxikář (1976)

Skvělý snímek s pomalou, tísnivou atmosférou. Kamera se zde pohybuje přímo dokonale, všímá si zajímavých detailů a scény zabírá z neobvyklých úhlů a perspektiv. Ačkoli mě děj pohltil, celou dobu sledování jsem byla napjatá a zvědavá na rozuzlení, Taxikáře si už s největší pravděpodobností nikdy nepustím - takovou depresi, jakou mám teď po jeho zhlédnutí, jsem už dlouho neměla. Jelikož ale nemám co vytknout, nezbývá mi než dát 5 hvězd.

Suddenly! (1954)

SUDDENLY není žádné mistrovské dílo, ale vzhledem k tomu, že se tak ani netváří, mu to lze s lehkým srdcem odpustit. Námět je zajímavý, děj se netáhne, dialogy taky neskřípou. Někteří herci jsou docela průměrní (hlavně šerif a ono otravné dítě), o to více ale vyniká perfektní Frank Sinatra, který dokázal ztvárnit postavu psychopata bez přehrávání a to se nepodaří jen tak někomu. Pokud od tohoto filmu nečekáte žádný zázrak, nebudete zklamáni.

Život je krásný (1946)

Opravdu krásný film, kterému kraluje James Stewart, jenž zde podal naprosto fantastický herecký výkon (ačkoli ostatní byli také výteční). Opravdu škoda, že jej o Vánocích nevysílají i u nás, ono by možná neuškodilo vynechat jednou nějakou dokola omílanou klasiku a místo toho pustit tento skvost...

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Cesta do hlubin študákovy duše je neuvěřitelně milý film, který pohladí na duši. Exceluje zde mnoho hereckých person minulého století, mě obzvlášť zaujal perfektní Ladislav Pešek (ačkoli jako septimán opravdu nevypadal) a nečekaně pohledný Rudolf Hrušínský. Češi jsou ve vyprávění příběhů ze školního prostředí opravdu přeborníci, tolik hlášek a legračních scén vměstnat do jednoho díla, navíc teprve deset let po vynálezu zvukového filmu, to je opravdu kumšt.

Muž se zlatou paží (1955)

Muž se zlatou paží mi dlouho nedal spát. Neustále jsem nad ním přemýšlela a měnila své hodnocení ze 4 na 5 hvězd a zase zpět a pokaždé, když jsem tak udělala, jsem si nebyla jistá, zda jsem se rozhodla správně. Nakonec jsem ale ubrala a myslím, že se k 5 hvězdám již nevrátím. Filmů či seriálů o drogách jsem již pár viděla a ačkoli tento patřil rozhodně mezi ty lepší, nevyhnul se místy přehnanému patosu, klišé a pár nepřesnostem (co jsem četla, abstinenční příznaky opravdu tak, jak je zde uváděno, nevypadají a sanitky taky v reálném životě nepřijedou do minuty, jak se zde stane), kvůli kterým si podle mě plné hodnocení nezaslouží. Herecké výkony jsou ale perfektní, hudba i atmosféra dokonale tísnivá. Na vůbec první snímek, jehož hlavním tématem je závislost na heroinu, se mi zdá Muž se zlatou paží velmi vydařený.

Jak ukrást Venuši (1966)

Milý a vtipný snímek s krásnou Audrey a neméně atraktivním Peterem O´Toolem se mi moc líbil, ačkoli jsem jistou důležitou část kvůli výpadku signálu neviděla. Na svou dobu je svěží, rozverný, plný hlášek a poněkud nemorální (což mi zde vůbec nevadilo). Do plného počtu hvězd mu však něco chybělo, možná trocha realističnosti (přece jenom mi celý příběh nepřipadá ani zbla uvěřitelný). Dávám proto "pouze" silné 4*.

Svědek obžaloby (1957)

Povídka, jež byla předlohou pro divadelní hru i tento film, mě jako velkého fanouška A. Christie nezklamala, překvapivý konec byl (jak už to u jejích knih bývá) naprosto překvapivý. Ve filmu se pozměnilo a přidalo pár dějových linií a zvratů, ačkoli hlavní myšlenka byla zachována, a já opět zklamaná nebyla. Dietrich byla vskutku ďáblice a já se jen divím, že nebyla na Oskara ani nominovaná. Witness for the Prosecution je skvělé soudní drama, a to nejsem, až na pár výjimek, velkým příznivcem tohoto žánru. Možná kdybych děj z velké části neznala, dala bych hvězd plný počet, takto ale musím dát "jen" silné 4.

Hitparáda televizní zábavy (2006) (pořad)

Jediné, co mi brání dát odpad! je to, že scénky zde uváděné nejsou vůbec špatné, naopak, mnohdy jsou geniální! Já si ale myslím, že v sobotu večer (v hlavním vysílacím čase!) by měly mít přednost před těmito skeči věci nové, nebo alespoň takové, které jsme neviděli už alespoň tisíckrát...