Tenkrát na Západě (1968)

Konečně jsem těm dlouhým pohledům a táhlému ději přišla na chuť a zvýšila své hodnocení na plný počet. Tenkrát na Západě má jedinečnou atmosféru, která mě s každým dalším (náhodným) zhlédnutím pohltí více. Už jen kvůli krásným očím Henryho Fondy a Claudie Cardinale a božské hudbě, která celý film doprovází, stojí za to věnovat tomuto opusu čas.

Dům snů (2011)

Tak nudnou "vykrádačku" se spoustou klišé jsem snad ještě neviděla. Dům snů není vyloženě špatný, avšak nemá ani jednu originální myšlenku, vleče se v šíleně pomalém tempu a navíc obsahuje plno nelogičností. Herci zachraňují, co se dá, ale s takto odbytým scénářem moc nezmůžou. Ke konci jsem mamce povídala, co se zrovna pravděpodobně stane, a musím se pochlubit, že v 90% jsem se trefila. Myslím, že filmů s podobnou tématikou je habaděj, a doufám, že si toho někdo brzy všimne a přestane je konečně točit.

Spalovač mrtvol (1968)

Spalovač mrtvol má jedinečnou atmosféru, ze které mrazí. Ačkoli jsem se u něj nebála a místy jsem se i zasmála některým opravdu morbidním hláškám, kdejaký tvůrce hororů by se od tohoto mistrovského díla mohl leccos přiučit. Hrušínský hraje přímo božsky, svou postavou doslova žije. Především mě zaujala nekonvenční kamera, perfektní střih, nádherná hudba pana Lišky (a Dvořáka) a šílené, avšak fascinující Kopfrkinglovy monology. Kdo miluje filmy a Spalovače mrtvol ještě neviděl, ať neváhá a okamžitě si jej sežene.

Všemocný (2011)

Vskutku zajímavý nápad, svižné tempo, výborní herci (především Cooper a De Niro), originální kamera... Jen ten konec mi neseděl. Moc s ním nesouhlasím, musím ale uznat, že mě opravdu překvapil - a to asi bylo cílem (anebo nebyli scénáristé schopni vymyslet lepší závěr?). Příjemná a poměrně inteligentní podívaná, která mě donutila přemýšlet a zamyslet se nad tím, jaké by bylo mít pár pilulek NZT, obzvláště teď ve zkouškovém období... Ony čtyři hvězdy jsem však nakonec udělila jen taktak.

Krakatit (1948)

Výtvarná stránka perfektní, herecké výkony oslňující, hudba skvěle podporuje ponurou atmosféru... jen ten děj je na mě poněkud komplikovaný a místy až příliš zdlouhavý, pět hvězd tudíž udělit nemůžu. Krakatit ale rozhodně za zhlédnutí stojí, už jen kvůli úžasné Vávrově režii.

25. hodina (2002)

Film, který vás donutí přemýšlet, čehož si opravdu cením. Střih a kamera originální, herecké výkony přesvědčivé (a to jsem to viděla s příšerným "primáckým" dabingem), kromě mého oblíbence Nortona se mi moc líbil také Barry Pepper. Stopáž je možná trochu dlouhá, ale naštěstí ne natolik, abyste se začali nudit. Dostala jsem, co jsem chtěla, a to má očekávání nebyla malá.

Čerte, drž se svého kopyta! (1998) (TV film) odpad!

Takovéto pohádky by se neměly ani točit. Děs a hrůza ve všech směrech, chudáci děti, koukat se na to pro ně musí být jak za trest.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Málokdy se mi stane, že by mi krkolomnost dialogů tolik rvala uši. Knihu jsem četla před několika lety a docela mě bavila (i přes fakt, že pojednává o bláznivé konspirační teorii). Filmové zpracování mě dost zklamalo, jedná se v podstatě o nemastné-neslané převedení bez jakékoli atmosféry či napětí, navíc s šílenou stopáží. Dokonce ani herci se moc nesnaží a odvádějí pouze průměrné výkony (což je u takových jmen velká škoda). Celkově není Šifra vyloženě špatná (najde se spousta mnohem horších filmů), znovu bych si ji ale rozhodně nepustila. Za rýpnutí do církve, ke které mám asi milion výtek, ale nakonec dávám 3*, ovšem s odřenýma ušima.