Hugo a jeho velký objev (2011)

Sice to moc nedává smysl, ale je to tak pěkně natočené. Navíc se Hugo zabývá počátky kinematografie, které miluji, takže musím hodnotit kladně, jinak to nejde... :D

Jdi a dívej se (1985)

"Jdi a dívej se" - co jiného těm, co tento emocionální masakr ještě neviděli, říci?

Gran Torino (2008)

Pěkný film, který nenudí, pohladí na duši a připomene, na čem vlastně v životě záleží. Moc ale nechápu, co geniálního na něm většina lidí vidí, tolik klišé jsem totiž v jednom filmu pohromadě už dlouho neviděla. Herecké výkony jsou ale dobré, myšlenka taky, provedení jakbysmet, vidím to tedy na solidní 4*. __________ 31. 5. 2015 viděno znovu a dojem stejný (tudíž i hodnocení nechávám na původní hodnotě), jen musím dodat, že jsem se zase dost bavila a příběh mě opět vtáhl. Těší mě, že i dnešní film může zaujmout i po několikerém zhlédnutí.

Ben Hur (1959)

Velkolepý film, který i přes ohromnou délku a pomalejší tempo vůbec nenudí. Já jen lituji, že jsem neměla možnost vidět ho na plátně, to musí být teprve zážitek...

Pohádka o putování (1982)

Moc pěkný příběh, na který bych však děti koukat nenechala, především kvůli úmrtí jedné z postav a hororovému zobrazení moru. Pro dospělého však Pohádka o putování (tento název mi opravdu přijde hodně zcestný - vzhledem k tomu, že se jedná spíše o fantasy příběh) může představovat příjemně strávených 100 minut, obzvlášť díky zajímavým myšlenkám (nejvíce si mě získalo Orlandovo přirovnání lidského těla k planetě). Závěrečná scéna je sice poněkud nečekaná, její skvělý hudební doprovod z ní ovšem pro mě vytvořil silný emocionální zážitek.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Homeland má své mouchy - např. občasná "vata", konec 3. série, který mě dost nakrkl (doufám, že 4. řada bude natolik kvalitní, aby ono zklamání vynahradila), chyby ve scénáři... Přesto patří k mým nejoblíbenějším seriálům. Jakto? Spolu s 24 totiž představuje špičku akční podívané, která mi místy přivádí téměř infarktové stavy. Obvykle seriály ani filmy tolik neprožívám, tady však téměř u každého dílu napjatě hulákám na obrazovku a úzkostlivě držím všem kladným (a občas i méně kladným) hrdinům palce. Své zásluhy na kvalitě tohoto seriálu mají samozřejmě i herci, kteří podávají špičkové výkony (obzvlášť mě potěšil F. Murray Abraham, ačkoli má pouze vedlejší roli). Jednoznačně špička současné tvorby.

Opustit Las Vegas (1995)

Opravdu skvělý film, který se nesnaží být ani nereálně pozitivní, ani uměle depresivní (ačkoli je hodně smutný, pořád ne tak zdrcujícím způsobem jako Requiem za sen). Zobrazuje realitu bez naivních happyendů a laciných zamilovaných dialogů. Nicolas Cage - jak zde všichni píší - hraje opravdu parádně, já bych však hlavně vyzdvihla výkon Elisabeth Shue, která se mi v tomto snímku moc líbila a jejíž hraní bylo dokonale minimalistické, nominace na Oscara byla opravdu zasloužená. Leaving Las Vegas mě příjemně překvapilo a zároveň ukázalo, že i bez milionů dolarů se dá natočit dobrý film. Stačí výborní herci, režisér, kamera, hudba a na úspěch je zaděláno.

Pravidla moštárny (1999)

Moc příjemné zpracování jedné z mých oblíbených knih. Ačkoli John Irving při psaní scénáře vynechal několik pasáží a mnoho z těch, jež zůstaly, změnil, podařilo se mu udržet vysokou kvalitu příběhu i postav (i když z Candy udělal tak trochu mrchu). Herci byli perfektní (Wilbura Larche by nikdo nedovedl zahrát lépe), hudba taktéž skvělá, výprava i kamera zajímavá... Nemám tudíž důvod dát nižší hodnocení nežli plné.

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Oblíbený film mého kamaráda, který jsem proto bohužel musela vidět celý. Vtipy nevtipné, příběh natolik domotaný, že jsem se ztratila snad už po pěti minutách. Parodie na Pána prstenů mi připadala přímo trapná. Už od poloviny jsem počítala minuty, které ještě zbývají do konce, a tak jsem v přestala dávat pozor a vlastně ani nevím, jestli to mělo nějaký děj. N. U. D. A.

Terapie láskou (2012)

Setkala jsem se v životě už s několika psychicky nemocnými lidmi, ale žádný z nich nebyl ani zdaleka tak otravný jako většina postav v tomto filmu. Patovo chování je přehnané, Tiffany krajně nesympatická, Patův otec nemastný neslaný a matka tak iritující, že se ani nedivím, že se její syn zbláznil. Zkazila snad každou scénu, ve které se objevila. Děj v podstatě neexistuje, dialogy skřípou, herci dost přehrávají. Jednu hvězdu dávám za pár situací, při kterých jsem se pousmála (např. Patův názor na Sbohem armádo) a druhou jednoduše proto, že existuje spousta horších snímků. Mě si však tento vůbec nezískal a po necelé hodině tupého zírání na obrazovku jsem udělala výjimku (filmy se snažím vždy dokoukat) a zklamaně jej vypnula.