Ledová sezóna (2016)

Animácia nie je ani zďaleka najväčším problémom tohto filmu. Ľadová sezóna má strašne jednoduchý až stupídny dej, ktorý dopĺňajú ešte stupídnejšie vtípky (ani raz som sa nezasmial). Rovnako ako scenár, je hrozná aj réžia. Jediné, čo u mňa film zachraňuje od odpadu! je hudba, ktorá sa môže pokojne rovnať hudbám z omnoho kvalitnejších filmov ako je Ľadová sezóna.

Želvy Ninja (2012) (seriál)

Toto je typický príklad seriálu, ktorý bol zo začiatku výborný, ale vysielal sa veľmi dlho a postupom času strácal kvalitu.

Králíček Petr (2018)

Ďalší film, v ktorom Domhnall Gleeson dokazuje, že je skvelý herec. P.S.: Sam Neill bol ako starý Pán McGregor tak dobre zamaskovaný, že som až pri záverečných titulkách zistil, že ho hrá práve on.

Aféry - Pornoherci (2011) (epizoda) odpad!

Otrasný scenár, otrasná réžia, otrasné herecké výkony, otrasná epizóda, otrasný seriál.

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles (2019)

Hneď na začiatok chcem napísať, že komix som nečítal. Akonáhle som sa dozvedel, že sa chystá Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles bol som vo vytržení a potom, čo som videl trailer som si vravel: "Toto bude BOMBA". Ale keď som si pozrel výsledný film bol som sklamaný. Stopáž je veľmi krátka a to je aj dôvod, prečo tu sú tak slabé charakteri. Skrz krátku stopáž sa nedali postavy viac vykresliť a áno, všetkých poznáme z iných filmov, ale aj tak som si v tomto filme nedokázal k postavám vytvoriť nejaký väčší vzťah. To o postavách, že majú slabé charakteri však neplatí o Trhačovi, ktorý film jasne zdvíha o pol stupňa vyššie. Veľmi ma sklamalo aj to ako animátori spravili zmutovaných záporákov z DC. Prečo preboha museli všetci (až na jednu výnimku) zmutovať na zviera? Napr.: Mr. Freeze zmutoval na ľadového medveďa, keby mali tvorcovia väčšiu fantáziu, dokázali by zneho spraviť niečo ako chodiaci kus ľadu, lenže to by chcelo zapojiť trošku fantázie. A to ani nehovorím o tom, že niektorí zmutovali úplne odveci, napr.: Joker zmutoval na hada. Z jedného bojovníka Foot Clanu sa stal dokonca dinosaurus, jako really? Celý film pôsobý takým "MEH" dojmom, ale máte z neho pocit, že úmysel tvorcov bolo spraviť niečo veľkolepé, nuž nevydalo. Možno keby bol film hraný, tak by pôsobil lepším dojmom, ale určite by bol moc drahý. P.S.: Po titulkách nasleduje ešte krátka scéna (ktorá je podľa mňa až moc pritiahnutá za vlasy).

Klec (2019) (TV film)

Sviňa dopadla, ako si zaslúžila. Klec vyniká skvelými hereckými výkonmi Jiřiny Bohdalovej a Kryštofa Hádeka. Hudba dotvára skvelú atmosféru. A divák nikdy netuší, čo sa vlastne udeje.

Kryštůfek Robin (2018)

Film Christopher Robin vôbec nevyzerá ako jeden z Disneyho hraných remakeov. Narozdiel od ostatných je to dosť veľká dojímavá dráma, v ktorej je ale veľa vtipných momentov, na ktorých som sa skvele pobavil. Celý príbeh je originálny, takže sa to ani nedá úplne nazvať remake. Ewan McGregor je vo svojej úlohe vynikajúci (rovnako ako vo všetkých svojich úlohách). Zvieratká sa vizuálne moc nezmenili, teda až na Králika a ich CGI je výborné (rovnako ako vo všetkých Disneyho hraných remakeoch animovaných filmov). Veľmi ma prekvapilo, že film nehral na nostalgiu, za čo má u mňa veľké uznanie. Na druhej strane si nie som istý, či je Christopher Robin schopný pobaviť menších divákov, pretože mnohým veciam, ktoré sa vo filme riešia nemusia chápať. PS.: Niekedy som mal slzy na krajíčku.

Když draka bolí hlava (2018) odpad!

Aj napriek zlým recenziám a hodnoteniam som chcel dať tomuto filmu šancu. No a po zhliadnutí musím súhlasiť, že tento film je fakt katastrofa. Podľa mňa mal potenciál byť dobrou rozprávkou. Páčil sa mi nápad natočiť rozprávku, v ktorej sa bude hovoriť aj po česky, aj po slovensky (aspoň aby české deti trochu rozumeli slovenčine). Ale vo výsledku je tento nápad aj tak na prd, pretože Česká televize aj RTVS si skoro všetky postavy (ktoré hovorili iným jazykom) predabovali do svojho jazyku, až na pár, ktoré mali výraznejšie úlohy. Digitálnych drakov radšej ani nebudem spomínať, pretože vyzerajú strašne, rovnako ako aj maska dvojhlavého draka. Scenár je veľmi slabý a dej strašne rozpačitý. Môj názor je taký, že by mali Česi zostať pri rozprávkach s čertmi, lebo to im ide. No a Slováci by mali radšej prestať točiť rozprávky, pretože v posledných rokoch je to katastrofa (s výnimkou "Sedem zhavranelých bratov"). PS.: Kája snažiaci sa hovoriť slovenčinou je rovnako strašný ako celý tento film, ale aj tak Kájovi snahu nikto zaprieť nemôže.

Všechno nejhorší 2 (2019)

Na toto sa už ani nedá povedať horor, pretože hororových prvkov je tu minimum. Film sa viac zameriava na preskúmavanie postáv ako takých. Čiže máme tu viac romantiky, drámy a o niečo viac je tu aj komediálnych prvkov ako v prvom dieli. Bohužiaľ, žáner sci-fi je tu v až moc veľkej miere a do príbehu sa mi to veľmi nehodilo. To, že "Všetko najhoršie 2" "nie je" horor mi nevadilo, lebo horory nemusím. Fanúšikom hororov "Všetko najhoršie 2" neodporúčam, pretože by ich to určite sklamalo. Naopak, jedná sa skôr o veľmi dobrú paródiu na tento žáner. V celku je "Všetko najhoršie 2" mierne nadpriemerný film (slabší ako jednotka) so sympatickým hercami a ich výkonmi.

Columbo - Jak vytočit vraždu (1978) (epizoda)

Tak v tejto epizóde bola zatiaľ najbrutálnejšia vražda z celého seriálu. Krásne je tu vidieť Columbov postup pátrania a tiež jeho prefíkané dolapenie vraha.