Vánoční kronika (2018)

Fajn záležitosť na vianočné obdobie. Vtipné, občasne i milé a vcelku zábavné. Kurt Russell parádny, aj mladí hrdinovia slušne zahraní. Príbeh je síce videný už mnohokrát, ale to vôbec nevadí. Zamotanie a vyvrcholenie nejak extra komentovať nebudem... áále povedzme si, že to malo určité problémy - samozrejme chápem, že lepšie spraviť to ide ťažko.🎅🎄

Star Wars: Odboj - Synara's Score (2018) (epizoda)

To ako animátori tejto epizódy nemali dosť nápadov na vytvorenie viacerých rôznych druhov postáv pirátov? Štve ma, že viaceré postavy týchto pirátov vyzerajú úplne rovnako a to som tento seriál na začiatku chválil, že má veľa rozličných druhov postáv (či už správaním alebo výzorom). A druhá vec, ktorú by som vytkol tejto časti je ten "veľký" pirátsky útok, v ktorom máme možnosť vidieť iba minimálny počet týchto pirátov. A za tieto moje výhrady strhávam 1*. Inak celkom fajn epizóda.

Mauglí - příběh džungle (2018)

Ak si chcete pozrieť zábavnú rozprávku pre celú rodinu, pozrite si Knihu Džungle od Jona Favreaua, ale ak máte chuť na dospelejší film s viac prepracovaným príbehom, zvoľte Mowgli: Legend of the Jungle. Všetko je super, akurát FINÁLE mohlo byť viac epickejšie. Jediné, čo ma mrzí je to, že tento film nešiel do kín, pretože sa Andymu Serkisovi režisérsky debut pri veľkom filme naozaj podaril. PS.: CGI nie je vôbec také zlé ako veľa ľudí hovorí, práve naopak. Zvieratá síce nevyzerajú tak reálne ako v Knihe Džungle od Disneyho, ale aj tak sú veľmi dobre spravené a dá sa na ne pozerať.

Columbo - To je vražda, řeklo portské (1973) (epizoda)

Toto je prvá epizóda, v ktorej som súcítil s vrahom, chápal som vrahovu nutnosť spáchať tento zločin a myslím, že spravil... no, správna vec to asi nebola, ale tak... Navyše mi bola tá postava veľmi sympatická, najmä vďaka jeho predstaviteľovi, ktorým bol Donald Pleasence. Inak ďalšia veľmi podarená časť.

Star Wars: Odboj - The High Tower (2018) (epizoda)

Táto epizóda mala výbornú atmosféru a konečne nám bol ukázaný Prvý Rád vo všetkej svojej kráse aj keď tu boli len jeho 3 vojaci. Ale aj tak ma to viac ťahá k 4* než k 5*.

Česko Slovensko má talent 7 (2018) (pořad)

Veľmi ma sklamalo odfláknuté Semifinále, za ktoré musím strhnúť 1 hviezdičku. Veď peňazí majú dosť, a preto nechápem tento ich krok. Moderátori boli oproti predchádzajúcim ročníkom slabší. Jandová bola prvý raz v porote a bola celkom fajn. Mórová mi prekvapujúco tento rok nevadila. Inak celkom fajn - to isté čo minulé 2 ročníky, až na Semifinále. P.S.: Z hlasovania divákov som bol sklamaný.

Star Wars: Odboj - The Recruit (2018) (epizoda)

Čakal som sračku, ale dostal som milé prekvapenie. Uvidíme, čo prinesie 2. epizóda. P.S.: Posledný záber na flotilu Prvého Rádu bol úchvatný.

Columbo - Etuda v černém (1972) (epizoda)

Výborná epizóda - ako všetky predošlé. Ale predsa len sa nájdu nejaké veci, voči ktorým mám výhrady: koniec sa zbytočne preťahoval a soundtrack bol oproti predchádzajúcim dielom slabší.

Osamělý jezdec (2013)

Film je v celku fajn, ale nie je to pravý western. Jediné, čo mi vadí je niekedy až trápny humor, ale zase nehovorím, že som sa v určitých situáciach nezasmial. Je mi trochu ľúto, že Gore Verbinski odišiel od Pirátov, z ktorých sa bez jeho taktovky stala... slušne povedané sračka. P.S.: Akčné scény s vlakmi sú famózne.

Batman se vrací (1992)

Film nebol zlý, aspoň čo sa týka hereckých výkonov, masiek, kostýmov a kamery. So scenárom je to trochu horšie, pretože film potápajú nelogické chyby. To je dôvod, prečo som mu dal 4* a nie 5*. Napríklad, ako mohol vedieť Tučniak písať a čítať keď bol celý svoj život v kanáloch alebo ako je možné, že sa z neho stal geniálny zločinec, keď nemal nikdy možnosť rozvíjať svoju myseľ. Ďalší problém mám s hudbou, ktorá sa mi v niektorých momentoch do scén nehodila. Ale na druhú stranu sa mi toto pokračovanie páči oveľa viac ako 1. diel, s ktorým mám omnoho viac problémov. P.S.: Catwoman mohla radšej zomrieť, keď sa už v ďalšom pokračovaní neobjavuje.