• Krátkometrážní

Číslo 5 žije (1986)

Rodinný filmík pre celá rodinu, ktorý neurazí ale žiadne terno to nie je. Podobných kúskov vznikli stovky, len roboty nahrádzajú mimozemštania, zvieratká alebo nejaká iná háveď. Fisher, zamaskovaný na nepoznanie, však svojimi hláškami kraľuje solídnym vtipom.

Futurologický kongres (2013)

Po moment ako porsche opustí hranice neanimovaného sveta končí výborný film a začína sa prefetovaný úlet s humorom a vraj aj hlbokým odkazom. Osobne nedokážem povedať či bol naozaj tak hlboký - mal som totiž problém nezaspať v kine.

Soul Music (1997) (seriál)

Tento príbeh zo Zeměplochy je jeden zo slabších a zároveň komplovanejších, keďže odkazuje priamo na inú knihu (Mort). Nedokážem pochopiť, prečo si autori vybrali túto knihu na adaptáciu. No i tak to dosť posrali vlastnou vinou, vďaka pracnej a prázdnej doslovnosti.

Otec prasátek (2006) (TV film)

Milujem Pratchetta; jeho knihy i jeho fantáziu. Otec Prasátek ťažká kniha na adaptáciu a autorom sa nie úplne podarilo, vďaka tomu mnoho veci vychádza do prázdna a je pre nečitateľa nepochopiteľná. Jedna hviezdička navyše zo sentimentu.

Stíny temnoty (2012) odpad!

O Gothovom (omg, to meno..) diele sa nedá hovoriť ani ako o guilty pleasure. Vyzerá to ako by sa banda kamošov ožrala v púšti a chceli si natočiť nejakú blbôstku na pamiatku. Škaredé kostýmy a nudný respektívne žiadny príbeh ťažko nakopnú mŕtvu kariéru Simona Phoenixa. Ale aspoň tam hrá tá Slovenka s veľkou hlavou a hnusným kostýmom.

Ugly Chic (2012)

Nič nehovoriaci rozhovor.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Slabučká hlúposť pripomínajúca seriály od CW. Klišovité postavy z nezaujímavým príbehom občas dokážu pobaviť. Problém je tom, že skôr ako smiešny je seriál na smiech, akcia nie je akčná ale je to skôr premletá akcia z akcie. Chudák Coulson, mal radšej zomrieť Lokiho rukami.

DC Showcase: The Spectre (2010)

Pekné predstavenie tak trochu iného superhrdinu, ktorý nezatýka, ale zabíja vinníkov. Tradične skvelá animácia WB Animation dáva vyniknúť skvelému hlasu Garyho Cola.

Hra s nevěrou (2005)

Hm.. prvý film, kde Jennifer Aniston pôsobí príťažlivo. Škoda, že ide o film, ktorý je tak ťažké dopozerať pre jeho ťarbavú nudu. Našťastie sa ako Superman objaví Vincent Cassel a zachráni unudeného diváka.

M is for Malnutrition (2013)

Veľmi dobrá atmosféra podkutá skvelou hudbou. 3 minúty dokonale stačia a človek je spokojný s tým čo videl. Som zvedavý ako dopadne Czikrai v budúcnosti.