• Krátkometrážní

Chicago (2002)

Chicago je úžasné predstavenie plné kostýmov, tanečkov a kulís, ktoré by fungovali iba na živo. Vo filmovom svete plnom počítačových techník a strihov mi film príde umelý ako Mr. Celofan. Možno techniky neboli použité, ale napriek tomu po filme ostáva nepríjemná pachuť, že takto to proste nie je správne.

Tak fajn (2012)

Potom čo som videl trailer som čakal rôzne typy zla, ktoré by mohli iba sršať z tohto filmu. Potvrdila sa hnusná kamera a ešte horší strih, taktiež i herecké výkony na úrovni detského divadelného súboru, kde vrchol hrania je afekt a odreptanie textu. Moja predpoveď o lacnej kópií filmu You, Mvne and Dupree sa však nepotvrdila. Film je dlhotrvajúci videoklip s pohľadom na zakryté poprsie hlavnej herečky, ktorá na môj podiv sa asi jediná ako tak snaží. Napriek tomu je film dopozerateľný aj bez vážnejšieho utrpenia, i keď časť mozgových buniek spácha harakiri. Film je jednoduchý a stupídny, no svojim spôsobom milý.

Briliantová ruka (1968)

Prazvláštny film. Taká šašovina, pri ktorej neviete či je vrcholne trápna alebo nadovšetko vtipná.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Slabučká napodobenina, ktorá sa snaží podobať na Nedotknuteľných či Sedem statočných no namiesto toho je z nej patetickosťou nasiaknuté želé, čo nevie udržať svoj tvar. Fleischer si vybral cestu byť cool a zároveň noir, čo dokáže skutočne len veľmi dobrý režisér. To bohužiaľ zatiaľ tento chlapík nie je a mal by si cibriť svoje kvality na komédiách.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Hviezdne vojny sú pravdepodobne jednou z najdôležitejších a najväčších filmových sérií všetkých čias. Ich zakončenie by si zaslúžilo menej infantilné, prvoplánové vyvrcholenie a kvalitnejšieho režiséra.

Voda pro slony (2011)

Prazvláštny film. Ten kto čaká obyčajnú romantiku bude prekvapený. Ja som ju taktiež čakal, obával sa jej, a nakoniec som bol viac ako milo prekvapený. Romantika samozrejme vo filme je, avšak nie je to nosná téma. Film drží pokope dobrodružstvo a fascinujúce pozadie cirkusu v období veľkej ekonomickej krízy. Lawrance je vizuálny stratég, pracuje s formou dokonale, tie najkrajšie obrázky vyťahuje v pravú chvíľku, čo už dokázal i v predchádzajúcich filmoch. Je mi to trošku ľúto Waltza, ktorý začína byť čím ďalej tým viac zaškatuľkovaný do role sympatického psychopata, tak ako ho ukázal Quentin. Snáď sa dokáže z tejto škatuľky vymaniť a ukáže sa i v iných podobách.

Lásce na stopě (2001)

Čisté zlo vo vizuálnej podobe. Ja, úbohý romantik, som bol donútený mojou milou skuknúť túto hrôzu. Závidím nezadaným ľudom... A i tak mala ísť Sarah s Larsom do Dusseldorfu. Aspoň by to skôr skončilo. Na tento film by mali dávať varovanie, že môže spôsobiť telesnú ujmu, keďže za moje poznámky som bol intenzívne bitý po hlave..

Ženy sobě (2011)

Toto ako najlepšia komédia roka? Dve nominácie na Oscara? Z toho jedna pre niekoho kto kadil do umývadla? Kam tento svet speje..

Modrá Electra Glide (1973)

Ubolená a uťahaná blbôstka nazývaná legednodárnou viac vďaka svojim tvorcom ako vďaka obsahu.

Mládeži nepřístupno (2013)

Zvláštny film. Po celý čas som nevedel či sa smiať, alebo či zhnusený opustiť kino. Movie 43 je absolútny výsmech americkej kultúre, jej stereotypom a generačnému pozadiu. Banda skvelých hercov sa naštvala a dokázala, že tupý humor sa dá robiť s rozumom.