• Krátkometrážní

Temný rytíř povstal (2012)

Prvá polovica je filmový zážitok kráčajúci v šľapajách Dark Knighta, druhá polka filmu preháňa ako sušené slivky s mliekom. Myslím, že mamina Mr. Nolana by mu mala zakázať kamarátiť sa s Michealom Bayom, chytá od neho zlé móresy..

Soudce Dredd (1995)

Vykrádačka všemožných scifíčiek počnúc Hviezdnymi vojnami, Dunou či Blade Runnera s biednymi efektmi, ktoré sú na úrovni hlbokých osemdesiatych rokov. Ide však o zábavku na ktorej sa dá zabaviť. Schneider, efekty, kostýmy a nekonečná stupidita scenáristov zaručujú necelú hoďku a pol neuveriteľnej show - lebo naozaj som nedokázal uveriť, že toto niekto vytvoril z parádneho komiksového námetu.

Rebelka (2012)

Skepsa a panika, ktoré ma chytili pri sledovaná traileru sa našťastie nevyplnili. Bál som sa dávky pátosu a druhotriedneho humoru a oboch som sa dočkal. Našťastie Pixar vie tieto Disneyovské neduhy výborne zakryť a ponúkol vtip, šarm a tradične úžasný vizuál (tie vlasy sú skutočná nádhera). Potlesk a poklona z mojej strany.

Upír Nosferatu (1922)

Pravdepodobne som buran, ale nevidím historickú hodnotu tohto filmu. Chápem, že určil pravidlá a podobné bla bla, no nulová atmosféra, spád či nápaditosť ma morili nudou. Pri filme som sa bál iba jednej veci - že film tak skoro neskončí.

Poslední zůstává (1996)

Špinavý film, kde charizma Willisa s Walkenom je tak hutná, že by sa dala v tomto filme zmenšiť asi iba sekáčikom na ľad. Všetci ostatní tú pôsobia ako druhotriedny ochotníci z Malých Levárov. Hill dokázal vybudovať famóznu atmosféru plnú marazmu, lietajúcich nábojov a ostrých hlášok.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Napriek tomu, že stále sa jedná o patetickú zlátatninu bez pravidiel, ide o krok vpred. Humor sa vracia k výšinám prvého filmu a nejde iba o udieranie sa do hlavy. Pre mňa osobne milé prekvapenie.

Extáze (2011)

Mám rád Welsha a jeho halucinačný svet. Avšak práve tento svet je v tomto filme potlačený. Heydon kladie dôraz na romantiku vo vzťahu hlavných postáv. No napriek všetkým snahám, romantika je tu je studená ako minuloročná nanuky zabudnuté v mrazáku. Finálna podoba filmu mohla byť o mnoho lepšia, ak by román chytil do ruky niekto zdatnejší. V konečnom dôsledku to mohlo byť aj o dosť hošie, ak by všetci pri tom filme boli tak netalentovaný ako Kristin Kreuk. Úprimne povedané, film prekvapil a zabavil, Kristin je čičina a Welshova látka je stále zaujímavá tak čo si viac priať?

Cizinec (2010)

Tučnučký Johnny ako úplne obyčajný chlapík! Dokonca nemá ani dobový kostým! Kam tento svet speje.. V každom prípade starnúca Angelina už dávno nie je tá famme fatale ako pred desiatimi rokmi. Táto dvojica sa snaží namiešať luxusnú večernú dobrotu. Depp pridáva vtipy, Angelina starnúci sexappeal. Šéf kuchár s pridlhým menom chcel vytvoriť dokonalú plnohodnotnú večernú všehochuť viacerých žánrov, ktorá sa však zamotala viac ako druhotriedne špagety z Liedlu. Bohužiaľ Depp pôsobí ako hrajúci komik, akcia pôsobí prvoplánovo a romanticky na filme pôsobia iba Benátky. Také milé malé "wannabe", čo Vám chuť nepokazí ale ani nezasýti.

Bez kalhot (2012)

Škoda, že Soderbergh je väčší exhibicionista ako tí chlapci s holými prdelami. Jeho snahy o umelecké hrátky s farebnými filtrami, strihom či postojmi kamery sú zbytočne rušivé. Napriek tomu hlavná dejová línia, ktorá je okatejšia ako pančuchy starej prostitútky, je príjemná, pobaví a občas i rozosmeje. Herci sa bavili a diváci filmu pravdepodobne tiež.