• Krátkometrážní

Dokonalý Spiderman (2012) (seriál)

Infantilné. Seriál je zameraný na mladšieho diváka vychovaného na anime pre deti. Akcia nechýba, no vtípky čoskoro začnú otravovať a zbytočne naťahovať dej. Každopádne big up za zameranie dejovej línie viac na Parkera a jeho školské roky, i keď pôvodná mytológia sa rúca vďaka SHIELDu a "parťákom" ako domček z mokrých kariet.

Where the Hell is Matt? (2012) (hudební videoklip)

Nechápem čo to robí na čsfd, ale Mattowe videá mám rád a toto je možno i najpodarenejšie.

Peklo na talíři (2012) (pořad)

Nesympatický chlapík, ktorý to preháňa so samoopalovacím krémom sa obtiera o všetko čo vidí a propaguje drahšie výrobky pre lacnejšími (aké prekvapenie). Nevtipné, nešarmantné a zbytočne agresívne.

Doktor Strange (2007)

Ďaľší marvelovský hrdina predstavený, Doktora "Divného" je možné si odčiarknuť. Nejedná sa o najpodarenejší animák z dielne comicsových majstrov. No kto má rad seriály typu Naruto alebo Dragonball (čiže ja nie) bude vrcholne spokojný. Zvyšok divákov sa minimálne zabaví.

Tlukot srdce (1980)

Film o beat generation, ktorý sa snaží sám pôsobiť beatnicky. Evidentne robený na efekt so snahou o naturizmus a úprimnosť. Bohužiaľ napriek zaujímavému námetu nedokáže príbeh priklincovať diváka do kresla a prinútiť ho aby nespustil zrak z pohybujúcich sa obrázkov. Cesta životom Cassadyho a jeho manželky, kde sa ona snaží žiť normálny život a on sa pokúša žiť s vášňou a do toho sa im navyše pletie Kerouac. Ale veď čo, protiklady sa vraj priťahujú. Príjemný malý film o veľkých postavách, o malých životných radostiach a veľkých starostiach. A aj o priateľstve a o láske. Dokonca hlavne o láske.

Berlin Calling (2008)

Kalkbrenner prekvapil. Ani nie tak skvelou hudbou, ako skôr parádnym hereckým výkonom - na neherca. Stohr zvláda film dobre ukočírovať a to už od kamery, castingu až po viacero obrazových nápadov. Celkovo je Berlin Calling lepšie ako Human Traffic no najlepšie filmy s drogovou problematikou ani zďaleka nedosahuje.

Pokémon: První film (1998)

Ono je to vlastné zábava. Pokiaľ súhlasíte s hrou autorov a nevadí, že to je len reklamný ťah tak sa zabavíte. Ako decko som mal seriál rád a nevynechal som temer žiadny diel. Keď si to zoberiem je blbosť ako kockaté koleso, no zabavil som viac ako pri sledovaní väčšiny amerických blockbusterov od režisérov ako sú Bay alebo Emmerich.

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

Film má iné pravidlá ako kniha a to čo pôsobí na papieri čarovne a hravo, pôsobí pri filme rušivo. Schrieber pri adaptácií predchádzajúcej Foerovej knihy, Naprosto osvětleno, tento fakt pochopil. Bohužiaľ Daldry sa topí v krásnych obrázkoch a hudbe a divák neznalý knihy nebude často chápať okolnosti príbehu. Film a kniha sú však iné médiá a, hlavne v Hollywoode, často prinášajú i iný obsah. Nemožno hodnotiť film podľa kvality knihy a ani naopak. A už vôbec nie pri experimentátoroch ako je Jonathan Safran Foer. Kniha je úžasná. Film od nástupu nájomníka naberá slušivé obrátky a stáva sa konečne záživným, inak je nezáživný a malý Thomas Horn nie je ani zďaleka tak dobrý aby film potiahol. Bohužiaľ babička a iné sekundárne postavy nedostali priestor aby príbeh mohla ťahať. Btw nechápem prečo Američania potrebujú vždy ani niekto kto sa do USA prisťahoval hovoril silným prízvukom. Babička má žiť v New Yorku viac ako päťdesiat rokov ale hovorí s akcentom akoby sa práve vrátila z druhej lekcie angličtiny pre pokročilých..

Nepřítel pod ochranou (2012)

Ničím neprekvapujúca rutina, ktorá zabaví a fanúšikov akčných snímok nesklame. Film by si však zaslúžil menej stupídny koniec lepšiu kameru.