• Krátkometrážní

Stážisti (2013)

Mega dlhá reklama plná plytkých vtipov a patetických monológov. Úprimne, zdá sa mi, že tom filme bolo viac monológov ako dialógov...

Misfits CZ (2013) (amatérský film) odpad!

To video vraj kúpili na bratislavskej Vysokej škole múzických umení. Púšťajú ho prijatým na uvítacom dni na škole. Rektor vraj pri tom hovorí, že ak niekto nich v živote spácha niečo podobné tak mu varlata napchajú do mlynčeka. Prípadne ak bude ženského rodu, dostane do pošvy zapnutý ručný mixér. Rovnako ako by si zaslúžili tvorcovia tohto amatérskeho "filmu".

Puppet Master (2012)

Veľmi dobrá fanúšikovská práca. Silne závislá na znalosti DC Universe a Nolanových filmoch, no mňa viac ako prekvapila. Pocta ako sa patrí, ktorá by si možno zaslúžila i pokračovanie toho, ako dopadne Riddlerov plán.

A Fantastic Fear of Everything (2012)

Príliš šialený film, na to aby mohol byť dobrý. Do scény s policajtami útrpná nuda, ktorá sa však famózne rozbehne a darovala tak filmu a Peggovi o jednu hviezdu navyše.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Jack Reacher nie je štandardný film. Má síce úvod, jadro a záver a všetky tie serepetičky okolo ako zvrat a postavy. Má teda všetko ako štandardný film. Navyše má však produkčne-hereckého úžasniaka Tom Cruisea, ktorý si na seba natočil reklamu ako má byť. Všetko videl, všetko vie a navyše je správny chlap so zmyslom pre spravodlivosť. Strieľa ako nikto, vyšetruje ako nikto. Nič to, že staré telo má tvarované ako slaninu na háku, Rosamund i tak z neho vlhnú nohavičky... Jack Reacher mohol byť zaujímavý film, miesto toho je zaujímavý tým ako je debilný.. Tomovi sa jeho práca však podarila - môže si doma pustiť DVD a onanovať nad svojou dokonalosťou.

Spring Breakers (2012)

Že by snaha o moralizujúcu kritiku dnešných teenegerov? Že by gangsterka pre mladých? Že by atypický art o dnešnom svete? Že by potreba prekročiť líniu dnešnej filmovej mravnosti? Kto vie.. Korine natočil farebný, film plný ceckov s búšiacou hudbou. Škoda pridlhého rozjazdu, film sa po príchode Franca na plac rozbieha a zabaví. Hviezdičky z High school musical sa ukázali ako herečky, a snaha o vyškatuľkovanie sa minimálne Hudgens podarí.

Paralelní světy (2012) odpad!

Túžil som nájsť pozitíva - kameru, efekty, nápad.. Všetko fajn, až na tú tuposť scenára, pri ktorej som sa každý jeden moment chytal za hlavu, Newton sa točil v hrobe rýchlejšie ako tí dvaja keď sa mojkali a Sheldon Cooper by spáchal rituálnu samovraždu klingónskym mečom Bat'lethom.

Marilyn Manson: Born Villain (2011) (hudební videoklip)

Pozor, nevhodné pre epileptikov, odporcov prepichovania tela, ľudí, ktorím nemajú radi nahých geriatrov, ľudí s fyzickým handicapom či ľudí ktorým príde strihanie vlasov nechutné. A vlastne celkovo ľudí, ktorí sa nenechajú zlákať pseudohlbokými obrázkami. Shia je asi taký intelektuál a duševný hĺbkar ako video s lietajúcim sáčkom Rickyho Fitza.

Muž z oceli (2013)

Tupé patetické klišé so solídnymi bojovými scénami. Prvá polovica bola pre mňa utrpením. Kruté, ale úprimné. Vidno, že Snyder ľúbi komiksy. Veď v Iron Manovi, Thorovi, Hulkovi či dokonca v Avatare sa evidentne inšpiroval (napísal by som vykradol, ale na to mám fantáziu toho chalana fakt rád). Man of Steel bol pre mňa sklamaním na celej čiare. Dal by som jednu hviezdu, ale tak zlý si netrúfam byť.

Půlnoc v Paříži (2011)

Nikdy ma Paríž nepriťahoval. Netúžil som ho naživo vidieť po fascinujúcej Angel A či reklamnom Paris j´taime. Woody však zmiešal krásu s nostalgiou, rovnako ako romantiku s fantáziou. Nevznikol však nič nehovoriaci guláš ale podmanivý a osviežujúci ratatuille. Bookujem letenky a zháňam hotel..