• Krátkometrážní

Jsem číslo čtyři (2011)

Potenciál bol na akčnú pecku, ktorá by sa vyrovnala X-menom či iným komiksovkám. Miesto toho Caruso natočil "pilotný diel" k seriálu podobne stupídneho razenia ako Smallville.. Posledných desať minút a súboj na škole aspoň mierne vynahradili pretrpenu hodinu a niečo predtým.. Ak bude pokračovanie, tak by mohlo pokračovať tak ako film skončil - s nadupanou akciou. Snáď sa jej dostane kvalitnejší, nie iba teen friendly scenár a schopnejší režisér..

Super Mario Bros. (1993)

Do dnešného dňa som mal z detstva tento film v spomienkach ako skvelú kultovú vec. Potom ako som ho zhliadol začínam chápať heslo autorov "Důvěřuj hubičkám!"

Mamánek (2010)

Bla, bla, bla, John C. Reilly spieva, bla, bla, nuda, nie, Marissa Tomei tu nie je sexy, bla, bla, C. Reilly sa snaží hrať, bla, bla, nie Jonah Hill nie je vtipný, bla. bla, heh.. vtip..., bla, bla, vyhrážky, bla, bla, trápna scéna, bla, bla, bože to sú kecy.. bla, bla, bla, wtf? to je aký koniec? Pomedzi to scény ako od retardovaného kameramana s artritídou. Radšej si pozriem Maminčinho maznáčika s aspoň občas vtipným Hederom...

The Boondocks (2005) (seriál)

Americký seriál kreslený japonským štýlom o afroamerických stereotypoch? Neviem kto na ten nápad prišiel ale je génius. Výborné vtipy na všetky možné témy od raperov či wannabe syndrom, cez černošské práva a správanie sa, až po všeľudskú hamižnosť. Btw diel s Martinom Lutherom Kingom jr. a jeho prebratím z kómy a sklamaním nad afroameričanmi 21. storočia je pre mňa nezabudnuteľný a dokonalý.

Stolen (2009)

Snaha o mystérioznu kriminálku je podkopaná hneď na začiatku, keď je vlastne koniec už odhalený. Momentálne však vzniká toľko seriálov o vyšetrovateľoch, že tento film by bol iba jeden z nudnejších dielov. Za to však druhý príbeh odohrávajúci sa koncom 50rokov je omnoho zaujímavejší a ľudskejší.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Slabšie ako kvalitná jednotka, prešpekulované a veľmi hrajúce na náhody. Napriek tomu, však veľmi dobrá práca a skvelý J. Fox.

Nazdravíčko (2005) (studentský film)

Dančiakov hlas a pár podarených vtípkov pozdvihli skutočne hlúpučkých príbeh. Škoda však, že bez pána Dančiaka by to bolo o dve triedy horšie.

Hard Boiled (1992)

Nechápem tunajšie hodnotenia.. Seagal či Van Damme mali po miléniu lepšie akčnáky ako toto. Hlúpa strielačka nedbajúca na detail či logiku. Pár dobrých nápadov ale to je všetko. Akčná legenda? Pff.. toto by natočil i dlhoročný predplatiteľ magazínu Milovník zbraní a iných vecí čo robia pif a bum..

Blbec k večeři (2010)

Zábavný počin, no typický americký priemer. Francúzky film mi prišiel vďaka svojej krátkej stopáži príliš nútený i keď pobavil. Roachov film ponúka všetky (ne)správne americké klišé, pár francúzskych nápadov a vypchaté myšky. Film na večer keď sa chcete len smiať a nechcete rozmýšľať.

Stav milosti (1990)

Extrémne uťahané klišé s peknou kamerou a výborným Garym Oldmanom..