• Krátkometrážní

První očista (2018)

Hlupučké béčko, ktoré ideálne zapadá do rodiny do Purge. Nápad výborný, politické okolnosti úprimné a uveriteľné. Škoda, že z miestneho gangstra s dobrým srdcom sa vykľuje Segal mixnutý Stallonem. (Seriously WTF)

I Think We're Alone Now (2018)

Dinklage a Fanning sú vyhradení. Film by však šiel ostrihať o polovicu a bol by z toho solídny diel Black Mirror.

Máš ji! (2018)

Prekvapivo vtipná a svižná komédia, ktorá však občas zbytočne tlačí na pílu. Soundtrack pozostáva najviac z rapových vypaľovačiek i keď titulkový song stojí za to.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Bessonova imaginácia funguje výborne, rovnako ako pri i desať rokov staršom bračekovi s Willisom. Žiaľ, tu nefungujú herci. DeHaan sa hlasom na Batmana s tú drsnosť mu proste nemožno veriť. Cara nevie hrať. Vie vraštiť obočie, zazerať a gúľať očami. To je všetko. Scény bez týchto dvoch fungujú. Paradoxne i Bubble mi prišla ako fajn postava.

I dva jsou rodina (2016)

Film sa zameriava iba na mikrosvet pár ľudí.Možno nájsť pár výčitiek, napríkla, dže vizuál dospelých hercov sa za osem rokov nezmení a je zakonzervovaný ako po návšteve plastického chirurga. Fanúšikovia dramedy si na filme zgustnú a radi sa k nemu vrátia. Ostatných možno bude emóciami otravovať.

Příběh služebnice (2017) (seriál)

Neskutočne ťaživý seriál, náročný na pozeranie. Výjavy sú tvrdo úprimne a herci dávajú naplno von emócie. Chladné, kruté a výborne natočené. Škoda pomalého plynutia, pokojne by sa seriálu hodilo 8 dielov bez zbytočne naťahujúcich serepetičiek.

Táta je doma 2 (2017)

Nemôžem si pomôcť, no ja som bavil. Mnoho vtipkov je klasický jednoduchých, len málo je premyslených. No herci sú výborný, Litghow a hlavne Gibson dokonale zapadli. Pre Mela to je možno najlepšia úloha po rokoch, ktorú si ešte aj evidentne užil. Z filmu môže byť nová vianočná klasika.

Kapitán (2013)

Veľmi jednoduchý kraťas takmer bez príbehu. Napriek tomu vtipný a solídne natočený.

Mnoho povyku pro nic (2012)

Wheadon sa s partiou kamarátov, zväčša béčkových hercov, doma nudil a tak sa rozhodli natočiť film od Shakespearea. Bez kostýmov, výpravy za to artovo (rozumej čiernobielo). Herci odrapkávaju známy text a snažia sa ukázať, že vedia hrať aj mimo seriálu. Pekný nápad, no spracovanie je nudné a nevýrazné. Občasné hádzanie sa hercov o zem, môže pôsobiť smiešne a jemne to vytrhne zo zaspávania. Keď nič iné, pekná pocta Willovi a snaha posunúť klasiku Wheadnovým komiksovým fanúšikom.