Pán prstenů (1978)

Hrozná hudba bez fantazie, protivný zpomalený scény a všichni se tam při soubojích motaj jak po deliriu tremens, není o co stát.

Povídka o policajtovi (1975)

Delon si dává jednoho práska za druhým a Trintignant jako nájemný zabiják se nad žádnou vraždou dvakrát nerozmýšlí, kdo se naň jen křivě podívá ten se stane bez lítosti synem smrti, chybí lepší příběh, který by dokázal více upoutat, pro mě moc uhlazený, sterilní.

Smrtící čas (1998) odpad!

Najatá italská vražedkyně morduje každýho, kdo jí zkříží cestu ke své zakázce - odstranit úchyla. Příšernost s vizáží snažící se napodobit Matrix a Tomb Raider, tenhle paskvil, který lze zařadit do kategorie C filmů, rozhodně nestojí za pozornost. 0%

Nelítostný souboj (1975)

Kriminálky, ve kterých vévodí politické pozadí nejsou zrovna moje gusto, spletence lží a intrik mnoha postav u kterých se posléze divák ztrácí, co vlastně mají za lubem, pro koho pracují, co z toho mají atd. Velmi průměrný snímek o korupci a politických manýrech starosty, jeho kumpánů, proti kterým brojí dva vyšetřovatelé . 50%

Papírový voják (2008) odpad!

Nový ruský film už nikdy více, všude jen nudná ponurost bez znatelných hereckých výkonů, vizuálně i dějově o ničem. 0%

Metoda (2005)

Přestože se Metoda odehrává téměř po celou dobu v jedné zasedací místnosti a záchodcích na chodbě, udržel mě film po celou dobu ve zvláštním napětí. Sešly se zde snad ty nejvytříbenější charakterové protipóly, což byla radost sledovat. Přirovnávat film k napodobenině 12 Angry Men mi připadá zcestný, kdybych si to zde nepřečetl, ani by mě nenapadlo. Pro mne zcela originální. 100%

Střecha (1978)

Na bulharský film často nenarazím a i když tento nebyl špatný, přesto se nemohu zbavit dojmu, že takovýchto filmů se nejel v Bulharsku točilo po desítkách ročně. Kiril ve středním věku se nemůže rozhodnout mezi dvěma ženami, svojí hodnou a starostlivou manželkou Marijou a temperamentní cikánskou ženou, která si ho omotává kolem prstu. Viděno v bio Ponrepo s českým dabingem, v hlavní roli Luděk Munzar a Jana Hlaváčová.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Zpočátku jsem nepociťoval, že je právě tohle pro mě to pravý, ale nakonec se to vyšvihlo na výbornou, vizuální orgie po celou dobu s téměř snovou atmosférou, která je tak hutná tak, že přiková k obrazovce, neokoukané herecké tváře, originální příběh, konec netradiční a rozporuplný, který mě nechal trochu na vahách, ale i tak nemám co bych vytknul.

Závrať (1958)

Vertigo by se vešlo do jednoho dílu Alfred Hitchcock Presents, zbytečně natahované, samozřejmě dodnes originální, ale hlavní postava mi připadá až příliš překrytá make-upem a nevyzařuje téměř žádným charismatem, navíc filmům (nejen od Hitchcocka), kde hraje záhadná blondýna s výrazem ducha mdlého se budu pro příště raději vyhýbat, mimochodem barevný film v 50. letech vypadal hrozně překolorizovaně, lepší pro mě byly zatím pouze filmy A.H. bez barvy Nepravý muž a Psycho.

Únosci (2000) odpad!

Filmy o únosech jsou mojí slabinou, ale tohle mě totálně znechutilo svojí nudností a ničemností, dva nýmandi jdou do spermobanky a náhodou uslyší telefonát bodyguarda zbohatlíka, kterej má opravdu zapotřebí chodit darovat sperma, o kšeftu, ve kterém má těhotná Juliette Lewis prodat své ještě nenarozené dítě zbohatlíkovi, tak si usmyslí, proč ji neunést a třeba z toho něco kápne a ten konec s porodem a střílečkou tomu teda nasadil korunu, herci strašní, scénář nezáživnej bez hlavy a paty, nesmysl, atmosféra 00nic, uvažoval jsem o hvězdě za Tora, ale ne ani on film o mnoho nevylepšil, o ničem, na nic. 0%