Zámek v Čechách (1993) (TV film)

Herecký koncert. Jiřina Jirásková ve své životní roli. Film, který nemá slabé místo a jeden z nejlepších tuzemských komorních dramat porevoluční éry devadesátých let. Nedokáži si představit, že by ho šlo natočit lépe, či že by ho dokázali lépe zahrát jiní herci. Dokonalost na celé své ploše. Bravo scénáristovi, režisérovi, hercům, všem!!! 85%

Historická tajemství: Panenská královna (2010) (TV film)

Dokument zajímavý v otázkách, nikoli však v odpovědích. Ty totiž zase tolik nepředkládá. Spíše se spoléhá na názor diváka, který si mýty ohledně královny Alžběty zodpoví sám. Přesto je ale zpracování tohoto dokumentu od BBC mírně nadprůměrnou žánrovou podívanou. Ti, co se o panenskou královnu zajímají, vřele doporučuji. 75%

Hunger Games (2012)

V roce 2012 jeden z těch filmů, které se povedly, ale bohužel zapadly mezi kvalitnější kousky. Hunger Games a vlna, která se kolem nich spustila, se mě ani tolik nedotkla. Rozhodně ale je zde na co se dívat. Herci jsou zajímavější, než kdokoli ze série Twillight (omlouvám se, prostě Stmívání rád nemám a nikdy mít rád nebudu), a ač žánr scifi zde hraje druhé housle, atmosféru napětí a akce to má trefenou docela přesně na mě. Přesto ale se na to znovu nechystám. 70%

O pokladech (2012) (TV film)

Průměrná pohádka, která bohužel nevyniká originalitou, ani zajímavým scénářem. Za zmínku a třetí hvězdu stojí skvělá hudba Čechomoru a též vedlejší role Karla Heřmánka a Pavla Lišky. Jinak bohužel příběh, na který se velice lehce zapomene. Ani tak ale nelituji, že jsem ho viděl. Své diváky si určitě najde. 65%

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Nádherný dokument s dech beroucími leteckými záběry z celého světa. Skrze něj uvidíte naši planetu jako vzácný šperk ve vesmíru plný křehké krásy, která se skrývá všude kolem nás. A jen my, lidé, tuto krásu dokážeme dokonale ničit. 90%

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Tak takhle to dopadá, když speciální efekty nejsou jen doplněk dějové linky pro navození atmosféry, ale hlavním cílem filmu. Václav Vorlíček natočil zřejmě svůj nejhorší film. Nedokáži si představit, že za tohle v kině chtěli 150,- korun. Navíc je zde enormní plýtvání rozpočtu, neboť kupříkladu chlapec – rarach by vypadal daleko lépe, kdyby ho hrál skutečný herec. Stejně tak trpaslíka. Takhle ale slavná a opěvovaná Dívka na koštěti získala k sobě sestřičku, jenž je úplným opakem, braková. I počítačové hry mají lepší grafické provedení, než tento paskvil. Pokud chtěli tvůrci dokázat, jak dalece pokročily speciální efekty v tuzemsku, musím jim gratulovat, že z doby kamenné poskočili rovnou do vzdálenějšího pravěku, protože už zmíněná Dívka na koštěti ty efekty měla daleko lepší i uvěřitelnější. Možná by stálo za to, příště ty peníze dát na lepší scénář, neboť odtud začíná alespoň kvalitní, poutavý příběh. 5%

Jak jsem potkal Izrael (2012) (TV film)

Velice zajímavý a poutavý dokument. Izrael je místem, kde historie stále žije, a odkud mají svůj původ tři největší současná světová náboženství. Tento pořad diváka stručně a jasně se vším podstatným seznamuje. Hodnotit procentuálně však toto dokumentární dílo nebudu, neboť ze stejného důvodu, jako jsem nehodnotil dokument Hanin kufřík, tak i tento se z velké části dotýká člena mé rodiny, konkrétně dědy, jehož vzpomínky jsou zde i citovány. Právě, hlavně z tohoto důvodu své obvyklé číselné hodnocení, neudělím.

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Dlouho jsem se této pohádce vyhýbal, což byla obrovská chyba. Skutečně, ať scénáristicky, herecky, nebo i režijně zvládnuté dílo, které přináší ponaučení, správné emoce i fungující humor. Takhle má vypadat správná, moderní pohádka se správnou atmosférou. Těžko bych v této kategorii hledal konkurenci. 80%

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Tak toto bylo skutečně příjemné překvapení. Konečně pohádka se zajímavým scénářem, skvělými herci i zajímavou (ač ohranou) myšlenkou a poutavým humorem. Jiří Strach na postu režie opět ukázal, že moc dobře ví pro koho točí a jak to celé má ve výsledku vypadat. Výsledek totiž na tuzemský pohádkový žánr působí nejen na lepší průměr, ale (v rámci televizní tvorby) i na mírný nadprůměr. 75%

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Průměrná a stejně zapomenutelná pohádka. Nicméně pohádka, na kterou se dá dívat. Milovníci tohoto žánru si zde naleznou své, stejně jako milovníci pohádkového humoru. Ale nic hlubšího zde nečekejte. Prostě jen příběh na pobavení s kvalitními hereckými výkony. I to je na porevoluční televizní výtvor vcelku slušný výsledek. 65%