Před úsvitem (1995)

Kto z nas by nechcel zazit nieco podobne? Len tak si cestovat vlakom a stretnut osobu, ktora nas zaujme natolko, ze sme kvoli nej ochotni vystupit z vlaku na inej stanici ako sme povodne planovali, a zazit nezabudnutelny vecer vo Viedni? Ja osobne by som nebol proti. Skvely film bez akcnych a typicky americkych scen. Len dvaja uchvatni herci, ktori sa rozpravaju o zivotnych etudach tak zaujimavym sposobom, ze sa clovek nenudi. Chvalim tak Richarda Linklatera, Ethana Hawka ako aj Julie Delpy

Něco jako láska (2005)

Velmi prijemna americka romanticka komedia. Nic vynimocne, nic uchvatne, nic na co by clovek spominal cely zivot. Ale uplne idealny film na sprijemnenie nie moc vydareneho dna.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Dve kamaratky Alexia a Marie, studentky prava na vysokej skole, sa rozhodnu, sa rozhodnu ze sa budu spolu pripravovat na skusky u Alexinych rodicov. Vsetko ide spociatku ako po masle, Marie sa zoznami s celou rodinou Alexiea. Potom vsak do ich zivota vtrhne uchylny vrah, ktory pred zrakom Marie nevaha zmasakrovat celu rodinku jej najlepsej kamaratky, ktoru sa vrah s neustale nabrusenou britvou rozhodne zmotanu v retaziach zobrat so sebou. Vcelku pozeratelny horor az do chvile kym sa clovek nedozvie o co tam vlastne islo, vtedy sa cely film premeni na nezmyselnu splet moznych i nemoznych sposobou ako sa zbavit otravnych susedou. Musim pochvalit Cecile de France, ktorej som fakt uveril ze je na smrt vystrasena i ked to nakoniec bolo secko uplne inak

Underworld (2003)

Film ako taky pozeratelny, ale casto som nevedel kde prave som a co sa deje. A plne zmatku boli aj vysvetlenia odvekeho boja upirov a vlkodlakov. Uz teraz sa bojim dvojky

Můj bratranec Vinny (1992)

Tato komedia je prikladom toho ako sa da natocit skvely film z jednoducheho nametu. Joe Pesci ako aj Marisa Tomei podavaju zivotne vykony a reziser Jonathan Lyn svoje remeslo ovlada tak ako sa patri. Clovek sa nenudi ani chvilu aj napriek tomu, ze film pozera po piaty krat

Můj soused zabiják 2 (2004)

Oddychovka ako sa patri. O nieco menej vtipna komedia ako jednotka s trochu umelo vystavanym pribehom, niektore sceny vsak stoja za to aby ich clovek videl. Napriklad Bruce Willis v ulohe domacej gazdinky

Gauneři (1992)

Quentin Tarantino je proste rezisersky boh. Jeden z jeho prvych filmov, pocas pozerania ktoreho je clovek takmer neustale napaty a caka ako to vsetko skonci. A pritom sa vacsina deju odohrava v opustenom skladisku pripadne v jeho okoli. Cele to stoji na uzasnych hereckych vykonoch vsetkych zucastnenych ako aj na dialogoch, ktore robia cely film tym co je.

Saw: Hra o přežití (2004)

Profesionalne natoceny horor, ktory sa nemusi hanbit. Je originalny, inteligentny a vystavany na atmosfere. Ma len jeden nedostatok a to podobny ako Siesty zmysel s Brucom Willisom. Po druhykrat uz cloveka nema cim prekvapit. Ale aj napriek tomu urcite patri medzi najlepsie horory noveho tisicrocia.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Netypicka manzelska kriza natiahnuta na 120 minut filmoveho casu. Pribeh nicim neprekvapujuci, zato sekvencia filmu, v ktorej si nas obycajny americky manzelsky par ide po krku a nici si svoj obycajny americky domcek, je genialne natocena a clovek az priam tuzi nieco take zazit ( hlavne to udobrovanie). A klobuk dole pred tym, kto prisiel s obsadenim Angeliny a Brada do hlavnych uloh, pretoze im to sekne a je vidiet ze ich to k sebe aj taha. Z platna priam citit ich vzajomnu zivocisnu pritazlivost

50x a stále poprvé (2004)

V celku stravitelna romanticka komedia Petra Segala, z ktorej sa mozete naucit ako sa da zbalit baba co sa Vam paci v pripade, ze dotycna ma problemy s kratkodobou pamatou a nachadzate sa niekde na tropickom ci subtropickom ostrove. Jednoducho oddychovka, pri ktorej sa da nerusene relaxovat. A clovek sa aj miestami zabavi