Muž z oceli (2013)

Další legenda, která jde do prdele. Evidentně nejen Bond měl těžké dětství, nejen Prometheus popírá z čeho vzešel, nejen Bourne odkazuje zoufalou nudu, nejen Temný rytíř dává sbohem logice. A tak toho musíme aspoň co nejvíc zničit, abychom nějak kompenzovali ty základy na písku.

Malý princ (2010) (seriál) odpad!

Neumím si představit děsivější zprznění předlohy, než právě tenhle paskvil. A bojím se, že jednou možná budou děti znát jenom tohle, protože číst už se nikomu nebude chtít.

Policajti na baterky (2003)

"Velkohubý komik Martin Lawrence pocházející z Německa už dlouhá léta rozděluje diváky na dvě nesmiřitelné skupiny – na ty, co ho k smrti nenávidí, a na jeho obdivovatele." Rád bych se s ním (tím obdivovatelem) setkal a zeptal se, co proboha na Lawrencovi vidí. Po pěti minutách této "komedie" jsem měl silné nutkání nějak mu ublížit.

Skyfall (2012)

IanFleming je mrtev, ať žije MacGyver! Od doby, kdy James přestal pít suché Martini a dal se na pivo, ztratil část své osobnosti, vtip, nadhled, šmrnc, koule... vzali mu hračky, bondgirl, intelekt. Tak tu teď místo neprůstřelného frajera máme sirotka ze skotské samoty s krizí středního věku, a jediné, co zůstalo, je jméno. Test pro akčního hrdinu: Situace - máte v hrudi střepinu s ochuzeným uranem. Co uděláte? A) během pěti vteřin si ji lehce vyndáte, B) počkáte několik let a pak si ji během pěti vteřin lehce vyndáte. Situace - stojíte na zamrzlém jezeře, máte v ruce samopal a před sebou hlavního padoucha. Co uděláte? A) zastřelíte padoucha, B) prostřílíte led kolem sebe a propadnete se do vody. Situace - jedete s volavkou na skotskou samotu, k dispozici máte kompletní arzenál zbraní MI6. Co uděláte? A) vezmete si s sebou ten arzenál, B) vezmete si s sebou jednu pistoli a ostatní vyrobíte na místě z žárovek, hřebíků a starých patron. Situace - před sebou máte dům, ve kterém je osoba, kterou chcete za každou cenu dostat živou. Co uděláte? A) pokusíte se tu osobu dostat živou, B) rozstřílíte dům na hadry kulometem z vrtulníku a pak do něj nahážete ještě pár granátů. Za každou odpověď B) si dejte bod. Skyfall bych v tomto případě přeložil jako pád z nebes...

Zúčtování v zóně 51 (2007)

Myslím, že jsem našel svou novou hvězdu béčkových filmů... Viděl jsem pár dobrých filmů s neherci v hlavních rolích - na tomto díle se ovšem podílel i nescenárista, nerežisér a nekameraman. Velmi chudý produkční v rámci úsporných opatření vykradl grafiku z Atari a hlavního emzáka oblékl do kostýmu z tepláků, síťky na vlasy a zahradní hadice. Postavy zmateně pobíhají po scéně a střílejí na vše kolem, leč vše kolem je neprůstřelné. Snaha o dialogy chaos jen prohlubuje. A korunu tomu nasadil nestřihač, kterému se nepovedlo ani jednou navázat plynulý pohyb při pohledu ze dvou úhlů.

Děti Anakondy (2008) (TV film)

Jak se přidává příspěvek do rubriky "Zajímavosti"? Rád bych tam vložil "Chyba ve filmu: celý film". Mimochodem, všimli jste si statického záběru na průčelí domu těsně před scénou s Davidem v hospodě? Zaujaly mě cedule "Praha 1 - Malá Strana" a "Na Újezdě".

Srážka planet (2011) (TV film)

Hele, že to byla parodie, žejo? Tohle přece nemohl žádný soudný člověk myslet jako vážně míněný film...

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Milí gangsteři, dám vám jednu dobrou radu. Až jednou bude vynalezeno cestování časem a vy se budete potřebovat zbavit nějakého nepohodlného těla, neposíljte ho o třicet let zpátky. Pošlete ho zpátky o třicet miliónů let a ušetříte si spoustu stříbra, spoustu agendy a hlavně spoustu problémů s kauzalitou. A rada pro produkčního - co takhle nezasazovat děj celkem samoúčelně do budoucnosti a peníze tímto ušetřené věnovat nějaké otevřené hlavě, která by si přečetla scénář a pokusila se zredukovat alespoň ty největší nesmysly? A moje hodnocení - závěr se mi celkem líbil, ale film pro mě nezachránil. Rian Johnson by mohl Joeův příklad hrdinně následovat.

Mangler 2 (2002)

Hele, jděte do toho. Zákeřný počítačový program napadne budovu školy. Celou. A pohled na zavirované zahradnické nůžky, invalidní vozík (pozor, nikoliv elektrický) či požární sekeru je prostě boží. To vše komentované rádobyodbornou mluvou ve stylu "přes můj kódovaný fajrvól se na mý ájsíkjů nedostane ani efbíáj" a podtržené ochotnickými výkony neherců... Tenhle film se snad ani nedá hodnotit.