Bouře meteorů (2010) (TV film)

Název filmu ve mě evokoval výraz "Meteorismus" a průběh filmu potvrdil, že by tento název byl zcela adekvátní.

Prometheus (2012)

Prometheus měl odpovědět na otázku o původu vetřelců. Místo toho však řadu otázek otevřel: Proč, proboha, proč? K čemu si s sebou brát nějakou zbraň, že? Proč si sundaváš tu helmu? Jak jste mohli zabloudit? Kvůli čemu že jsi nakazil toho vědce? Proč na to sakra saháš? Jak to, že se všichni chovají jak dementi? Proč že tam vlastně letěla Charlize? Není ta Noomi také android? Tohle se fakt točilo podle nějakého scénáře? A nakonec - měls to zapotřebí, Ridley? Ano, z kina jsem opravdu "odcházel s pocitem, že jsem viděl něco neočekávaného". Bohužel. Takže prosím - nech Blade Runnera na pokoji!

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Film jsem neviděl a nehodlám na tom nic měnit. Chci pouze poblahopřát Marigold - jen skutečně otevřená mysl dokáže propašovat Kalouska i do této filmově diskuse.

Běžící Terč (2000) odpad!

Nechápu, že Paul Ziller ještě neumřel hlady.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

No to jsem zase jednou naletěl. Sci-fi mám rád, hodnocení přes osmdesát procent - čeká mě příjemný večer. Houby. Tohle mohou do nebes vynášet jen zarytí fans, kteří ocení "cameo všech goauldů - Nirrti, Yu, Zipacny, Camuluse či Cronose, ale hlavně APOPHISE a také gen. Hammonda" a kteří, zdá se, dávají plný počet všemu, co má se SG něco společného. Nejsem poznamenaný seriálem, takže jsem film mohl hodnotit s odstupem - a jestli tohle má být "bombastické vyvrcholení celé ságy", tak jsem hodně rád, že mě sága minula.

Dlouhý polibek na dobrou noc (1996)

Geena Davis se role drsné agentky zhostila s takovou věrohodností, jak by se to asi podařilo Jiřině Bohdalové.

Diktátor (2012)

Kdyby slovo 'nekorektní' nebylo inflačně použito v každém druhém komentáři, napsal bych "Naprosto nekorektní, naprosto šílené, naprosto úžasné". Takhle mi zbývá jen "Naprosto Aladeen", což zcela určitě napsal už někdo přede mnou.

Bitva o Los Angeles (2011) odpad!

Já idiot si spletl "Battle of Los Angeles" z roku 2011 s "Battle Los Angeles" z roku 2011, přečetl si špatnou recenzi a pak jen nevěřícně zíral na tu hrůzu, za kterou by všichni zasloužili kruté mučení. Efekty a výpravu nechám stranou - jsou adekvátní rozpočtu - ale ty dialogy! ten děj! ty nesmysly! ty vole!

Bitch Slap (2009)

Rozdíl mezi Jacobsonem a Tarantinem? Dvě třídy a tři hvězdičky.