Nezvěstní v boji (1984)

Proč tři hvězdičky? Zaprvé z nostalgie (jak rád bych se na to znova podíval s rychlodabingem, v desáté VHS kopii!), zadruhé proto, že bez filmů jako je tento by nikdy nevznikly Hot Shots Part Deux a zatřetí protože Chuck.

Cabin Fever 2 (2009)

Ten, kdo dělal úvodní a závěrečné titulky, měl dělat celý film.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Tohle dílo jsem dodíval až na třetí pokus. Nechat se citově vydírat nesympatickým ubrečeným spratkem, děsit samoúčelným Baronem a přes dvě hodiny nudit filmem, do jehož scénáře zapomněli vložit nějaký příběh - bylo skutečně náročné. A přitom stačilo tak málo: zavřít oči... Isabelle odkládá chlapecké oblečení... na obličej nasazuje škrabošku... zapíná pásek s písmeny HG na přezce... bere do rukou big fucking gun... a zbytky Huga, režiséra, scenáristy a Oskarové nominační komise musejí odklízet tlakovými hadicemi. Ale abych byl spravedlivý - výtvarná stránka se mi opravdu líbila.

Žraloci (2005)

Bulhaři mohou být na tento film právem hrdí... asi jako Kazaši na Borata. Řada geniálních hlášek, zde vážně míněných, by byla ozdobou každé parodie. A o co že jde? "V Bermudském trojúhelníku se srazí vesmírná loď s bílým žralokem." Ale nebojte se, všechno dobře dopadne: "Mike a Linda doplavou k ponorce, zaklepou na poklop a vpustí je dovnitř a Stilese sežerou žraloci" (citováno doslova z oficiálního popisu filmu).

Velká ryba (2003)

Možná je chyba ve mě... možná chci všechno moc rychle a hned, a tak jsem se chvílemi trochu nudil, místo abych si užíval to pomalejší tempo. Ale nikdo mi nevymluví, že ty skvělé nápady by nešly spojit dohromady přeci jen o něco lépe... třeba tak, jak se to povedlo v Karlíkovi.

Avengers (2012)

Patos, sentiment, efekty a pár hlášek film neudělá... zvlášť když chybí slušná zápletka a tím pádem i děj. Přítelkyně usnula - půlhodinová demolice Manhattanu evidentně až tak zábavná nebyla.

Mission: Impossible III (2006)

Ale jo, tohle bylo docela dobré a po nepovedené dvojce mě to potěšilo. Vlastně mě udelala radost už první scéna filmu, ve které Cruise (kterého ani jako herce nemám moc rád) dostává od Hoffmana (kterého naopak rád mám) pěkné kapky (všimněte si vtipné narážky) a vůbec mi nevadila ani ta záhadně mizející a znovu se objevující kapka krve pod jeho nosem... Jen mně tam vadí občasná nelogičnost, polopatičnost (hm, Ethan umí odezírat ze rtů, to se mám bude v budoucnu určitě hodit) a předvídatelnost (na zrádce z vlastních řad bych vsadil boty, jen co se objevil na scéně).

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

První hodina celkem ušla, druhá byla katastrofa obšlehnutá z Duke Nukem a dvou misí Quake 3. Takže čekám Mission Impossible V. - Arkanoid attack.

Tintinova dobrodružství (2011)

Nudné, sterilní, ploché. Občas i trochu vtipné, technicky slušně zpracované - ale to je vše. Abych si spravil náladu, podíval jsem se znova na Incredibles - animace z dnešního pohledu nic moc, ale naprosto úžasňá mimika, přitažlivý námět, hlasy či charaktery postav s přehledem natrhávají Tintinovi prdel.