Simpsonovi (1989) (seriál)

Pravidelná dávka humoru, který dává člověku oddechnout od starostí každodenního života. "Typickou" žlutou americkou rodinku musí mít rád snad každý. Co je ojedinělé, že seriál si i přes svou "nekonečnost" stále drží svou kvalitu a vtip. V jednotlivých epizodách nalezneme spoustu parodie na známé osobnosti, politiky či světové události. Na "Simpsnech" si najdete své, ať už jste dítě nebo dospělý.

Firefly (2002) (seriál)

Co říct k tomuto seriálovému skvostu? Když mi bylo Firefly doporučováno, nevěřil jsem, že to může být tak dobré, jak mi hned několik lidí tvrdilo. No, po prvních rozjezdových minutách jsem pochyboval ještě více, ale po skončení pilotní epizody zklamání odeznělo a od třetí epizody jsem se do dobrodružství různorodé posádky kapitána Reynoldse doslova zamiloval. Snad každý ze čtvrnácti dílů má svůj půvab a těžko se vybírá nějaký, který by vynikal, ale mezi mé favorizované rozhodně patří Jaynestown (Drsňák Jayne hrdinou proti své vůli:-D ) Out of Gas nebo Objects in Space. Rovněž jsem si oblíbil celou posádku lodi, protože každá z těchto postav měla něco do sebe. Škoda, že Fox tento seriál doslova zabil a tak zůstalo jen u čtrnácti epizod. Alespoň, že si fanoušci vydupali film Serenity, který některé dějové linie důstojně zakončil. Ale dost psaní, protože tento seriálový kult se musí vidět:-)

Mstitel Cape (2011) (seriál)

Lehce nadprůměrný seriál, který mě neurazil, ani nějak výrazně nenadchl. Kladem je vcelku slušné herecké obsazení s docela sympatickým hlavním hrdinou a mou oblíbenkyní Summer Glau v roli Orwell. Bohužel většina epizod se rozjížděla trochu pomaleji a kdyby byly o něco kratší, člověk by to ani nepocítil. Poslední 10. epizoda, která byla z celého seriálu nejlepší, by byla slušným zakončením jedné série, ale bohužel se další už asi nedočkáme, takže převládá pachuť z otevřeného konce. Pokud by náhodou pokračování vzniklo, určitě bych se podíval, ale pokud ne, ronit slzy za Capea nebudu.