Con Air (1997)

Tohle že byl Westův první film? Tak to byl tedy sakra dobrý debut, a kdyby podobnou kvalitu udržel, tak je to asi jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. Jde o výborný akční film a to Cage až tolik nemusím. Akčních scén bylo mnoho a byly dobře udělané, herecké obsazení skvělé - Cusack, Malkovich, Trejo, Rhames, Meaney... Škoda, že dneska takových akčních filmů už mnoho nevzniká.

Hory mají oči 2 (2007)

Tak tento film jsem asi v polovině vypnul, protože ti vojáci byli tak hloupí, že by se nechali zabíjet i dětmi z mateřské školky... Edit: hvězdička navíc za to, že jsem to napodruhé zvládl dokoukat :-D

Warrior (2011)

Vím, že v tomto filmu bylo spousty klišé (čert je vem), ale stejně nemůžu jinak než ho ohodnotit na maximum. Jasně, brzy bylo jasné, jak to asi skončí, ale... Poutavě natočené, atraktivní prostředí bojových sportů, skvělé herecké výkony, s hlavními postavami jsem se brzy sžil. Po celý film se jede na plné obrátky a vše gratule závěrečnými zápasy. Filmy ze sportovního prostředí mám rád a Warrior je snímkem pro přesně takové lidi.

Senna (2010)

Jeden z nejlepších sportovních dokumentů, jaký jsem kdy viděl, ne-li vůbec nejlepší. Sennova kariéra tam je přehledně chronologicky zpracována, unikátní záběry jak ze závodů, zákulisí, tak i pár "domácích" videí. Zajímavě vylíčen "vztah" mezi Sennou a Prostem - myslím, že Prost asi tento dokument v lásce moc nemá. I přes poměrně dlouhou stopáž film ani na chvíli nenudí, takže se od Ayrtonovy první sezóny až k jeho tragické smrti propracujete poměrně rychle. Právě tahle pasáž je podána suše, bez toho, aby autor dokumentu podsouval nějaké své teorie, což se mi líbí. Jen čistá fakta. Tento film má být poctou pro legendu Formule 1 a tento účel rozhodně splňuje na 100%.

Ranař (2011)

Nenáročný film s typickým schématem o outsiderovi, který z ničeho nic dostane šanci vyniknout. Dalo by se to přirovnat k Rockymu přenesenému do hokejového prostředí. Hokej mám rád, a i když oceňuji spíš technické kousky než bitky, tohle se mi líbilo. Překvapil mě Seann William Scott, do kterého bych v Prcičkách neřekl, že by mohl hodnověrně hrát také bitkaře, ale on to dokázal a jeho postava mi byla navíc sympatická svou prostostí, ale přitom zápalem pro svůj tým a spoluhráče. Prostě šlo o takový jednoduchý, ale velmi příjemný film z atraktivního prostředí hokeje - spokojenost.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

No, jestliže byla jednička přehnaná, tak nevím, co v tomto směru říci o dvojce. Jasně, akce střídá akci, člověk se v tomto směru fakt nenudí, ale přeci jen... Akční jízda bez nějaké myšlenky a pořádného scénáře. Ale za určité nálady, například když v sobotu večer hostíte partu přátel, je to stravitelné.

Nezvratný osud 2 (2003)

O něco slabší než jednička, ale stále velmi dobře koukatelné. Jde o velmi dobrý teenagerovský horor, navíc je to zábavné. Stejně jako v jedničce mě dostávaly rafinované způsoby umírání, zaujala i efektní bouračka v úvodu. Na ty čtyři hvězdy to vystačí :-)

Chuck (2007) (seriál)

Po první sezóně jsem seriál ocenil čtyřmi hvězdičkami, ale po shlédnutí druhé musím zvýšit na plný počet. Jestli totiž první řada neurazila (vlastně byla velmi dobrá), ta druhá byla famózní. Příběh nabral pořádné obrátky, viděli jsme mnoho napínavých situací, dramatických zvratů a stále zůstal i ten humor, který je pro Chucka příznačný už od jeho začátku. Edit: Celý seriál poctivě dokoukán. Ač se vloudily i slabší epizody (což se ale stává každému delšímu seriálu), scénáristé vždy dokázali děj náležitě vygradovat a diváka vtáhnout dramatickými záplatkami a zvraty. A myslím, že seriál byl ukončen právě včas, než začal ztrácet na kvalitě a být okoukaný. A co musím ocenit, byly hostující hvězdy - některé známé tváře, které se v Chuckovi mihli, vážně potěšili (Linda Hamilton a spol)

Prison Break: The Final Break (2009) (TV film)

Sám o sobě dobrý závěrečný dvoudíl, jen škoda, že si tvůrci na konci epizody 4x22 neodpustili to o pět let později. Bez toho by na mě celý závěr zapůsobil jistě mnohem lépe.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Tolik nervů, dějových zvratů a napínavých situací. Člověk si nemohl při sledování ani na chvíli oddechnout a pořád musel být v pozoru... Tento seriál mám opravdu rád. Především první tři série byly skvělé. Neustále se něco dělo, hlavní hrdina byl vždy o krok před před dozorci a pronásledovateli. Vše měl dokonale promyšlené. Celý seriál navíc okořenily výborné herecké výkony a skvěle napsané postavy. Čtvrtá série už byla trochu překombinovaná a ten závěr si mohli tvůrci odpustit. Ale ano, tento seriál je narozdíl od spousty jiných řádně ukončen (no, řádně. Ten přechod mezi závěrečným dílem čtvrté řady a Final Breakem působil dosti divně), takže celkově rád ponechávám plný počet. Prison Break na seznam mých nejoblíbenějších seriálů rozhodně patří.