Ona (2013)

Vcelku originální sci-fi, nebo spíše romantický film zabalený do sci-fi hávu světa blízké budoucnosti. Lehce smutné s nádechem melancholie. Zajímavá vize světa zítřka, kdy se lidé budou moci seznámit i tak trochu jinak… V závěru jsem jen čekal, kdy se OS zblázní a vyhlásí lidem válku jako SkyNet :-D Také bych chtěl, aby na mě počítač mluvil hlasem Scarlett Johansson, místo toho otravného pípání při chybových windowsovských hláškách :-D

Havaj 5-0 (2010) (seriál)

Hodnocení po 1. sezóně

Rivalové (2013)

Naprostá pecka! Pro mne jednoznačně největší filmový zážitek minimálně za poslední půlrok. Jsem fanouškem formule a právě o období, které popisuje tento film, mám hodně načteno. Pamatuji si, když jsem před lety našel u prarodičů na půdě dobové časopisy „Motor“ po tátovi, kde dokonce vyšel několikadílný seriál o tom, co se dělo od Nürburgringu z Laudova pohledu. A teď jsme to vše mohli vidět ve filmu, který Howard podal naprosto mistrně. Skvěle vykreslené hlavní postavy a každá scéna s nimi, především ty společné, byla velkým zážitkem. Výbornou práci odvedli oba představitelé, hlavně Lauda v podání pro mě dosud ne tak známého Daniela Brühla byl excelentní. Plusem bylo, že se Howard soustředil na hlavní postavy a samotné závody byly pouze nezbytným doplňkem. Krásná vzpomínka na dobu, kdy závody Formule 1 měly mnohem větší náboj než dnes. Povinnost pro fanoušky motosportu, ale film se bude líbit nejen jim.

Strážci - Watchmen (2009)

Pokud čekáte klasickou komiksovou jízdu ve stylu dnešních Spidermanů nebo Iron-manů, asi budete zklamání, ale pokud chcete něco originálního, vřele doporučuji. Už netradičně pojatá sekvence úvodních titulků podbarvená songem The Times They Are a Changin mě do filmu doslova vtáhla a pak jsem si už celé tohle netradiční dílo jen užíval. Vše podtrhává skvěle vybraný soundtrack namíchaný z dobových písní a tvorby Tyler Batese. Líbí se mi, že režisér vsadil na prakticky neznámé herce, kteří se mu odvděčili velmi dobrými výkony. Nejvíce si mě získala skvěle napsaná i zahraná postava Rorschacha.

Zombie přichází (2005) odpad!

Normálně jsem pro každou špatnost, ale nemohu si vzpomenout, kdy jsem naposledy viděl horší film. To už si ten odpad zaslouží :-)

Volání mrtvých (2003) (seriál)

Dobrý seriál. Originální námět, zajímavé jednotlivé epizody. Poté, co se v seriálu objevil "smrťák" Jason Priestley, děj nabral ještě více na tempu a objevily se zde zajímaví dějové linie. Bohužel zůstává pachuť po předčasném konci. Seriál byl náhle utnut bez jakékoliv pointy. Přitom některé věci byly rozjeté hodně zajímavě a rozhřešení druhé sezóny mohlo mít velký potenciál. Velkým plusem je Eliza Dushku.

Dům loutek (2009) (seriál)

První sezóna byla spíše průměr, druhá naopak ukázkou Whedonovy geniality. Řečeno v procentech - 70% a 100%. A jsem rád, že jsem také jednou viděl řádně ukončený seriál, protože na otevřené konce jsem již alergický. Dobrá práce Jossi Whedone!

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Myslím, že fanoušek akčního filmu může být zcela spokojen, protože v dnešní době od tohoto žánru snad ani nemůže dostat víc. Expendables 2 jednoznačně zastínili dobrou jedničku, z jejíž chyb se poučili. Film prakticky neměl hluchá místa a i stopáž byla tak akorát. Tolik osobností a legend akčního žánru na jednom místě je opravdu sen pro každého fanouška a potěší, že téměř každá postava dostala slušný prostor ukázat se. JCVD byl vážně skvělým a charismatickým záporákem, ta role mu sedla. Stylový byl například také nástup Chucka Norrise, jehož cameo bylo příjemným zpestřením. A Arnoldovy hlášky vážně triumfovaly, při nich jsem se bavil a smál. Film právě kromě akce nepostrádal ani zábavu a vtip, což bylo jen ku prospěchu. Pro mě asi nejlepší film, který jsem za poslední rok viděl.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Povinnost pro fanoušky původní trilogie. Film za původními třemi díly nijak nezaostává (možná dokonce naopak) a komu se Prcičky líbily, bude spokojený i teď. Je zajímavé sledovat, co 10 let udělalo s postavami i herci. Takový Stifler a Jim jsou pořád stejní. Nejvíce se změnila asi Mena Suvari, kterou bych téměř nepoznal. Školní sraz je naprosto pohodová oddechovka a po předchozích videopokusech to jsou konečně zase opravdové Prcičky.

Avengers (2012)

Řeknu k tomu jen jediné. Joss Whedon je prostě bůh. Fantastický režisér a stejně tak skvělý scénárista :-)