Serenity (2005)

Skvělé filmové zakončení skvělého seriálu Firefly. Joss Whedon ukázal, že není jen seriálovým géniem, ale umí natočit i dobrý film. Serenity důstojně ukončuje alespoň některé dějové linie, které seriál nadhodil. Oproti seriálu je zde možná trochu méně pověstných narážek a vtipných chvilek, což ale bohatě vynahrazuje neustálý příděl akce a napětí. Naprosto mě uchvátila Summer Glau v roli River. Ve Firefly neměla tolik prostoru, ale v Serenity naprosto exelovala a její bojové scény, to bylo něco úžasného... Jsem opravdu rád, že jsme se s tímto skvělým příběhem a postavami mohli rozloučit alespoň takovýmto způsobem.

Bourneovo ultimátum (2007)

Nejlepší kousek celé trilogie a dokonalé zakončení. Jednička byla zaměřena více na akci, dvojka zase na příběh. Tady bylo obojí dokonale vyvážené, nadupaný děj divákovi nedal ani na chvíli prostor k vydechnutí. Bylo skvělé sledovat, jak se záhada Jason Bourneho postupně rozplétá. Tohle se tvůrcům opravdu povedlo.

Poslední skaut (1991)

Taková akční slátanina, která ale prostě a jednoduše fungovala dokonale. A ty Willisovy hlášky neměly chybu! :-D "Nebe je modrý, voda je mokrá, ženský mají tajemství..." Rozhodoval jsem se mezi čtyřmi a pěti hvězdami a nakonec jsem dal plný počet

Prokletý klub (2009)

Sportovní dramata mám rád a tohle patří k nejlepším, které jsem viděl. Příběh slavného anglického trenéra Briana Clougha, okořeněný velkou dávkou humoru. Michael Sheen to zahrál opravdu skvěle. Anglický fotbal mám rád a od filmu jsem dostal vše, co jsem čekal a ještě mnohem víc. Takže pět hvězdiček :-)

Otčina (1994) (TV film)

Dobrý nápad, zajímavé téma, ale zpracovaní je už horší. Dvě hvězdičky za kvalitu filmu, jedna navíc za Hauera.

Stopař (1986)

Na dnešní dobu nevšední film s velmi temnou atmosférou, nepředvídatelným dějem a skvělým Hauerem tentokrát v roli záporáka. Napětí filmem prochází v podstatě po celou dobu a divák musí být neustále na pozoru, protože nikdy neví, co se zase stane. Škoda, že se dneska už takové věci netočí :-) Povedené dílo.

Pozdrav od juggerů (1989)

Bohužel viděna jen 85 - ti minutová verze. S delší verzí by šlo mé hodnocení možná i nahoru. Každopádně to byla zajímavá kruťárna s drsňákem Hauerem. PS. takový sport bych provozovat nechtěl :-D

Death Race 2000 (1975)

Tak toto je tedy pořádná úchylárna. Vážně hard-core podívaná. Carradine, mladý Sly, pěkné baby a řádně zvrhlý automobilový závod. Stojí za to zkouknout

Obojek (1991)

Klasický film ve stylu osmdesátých let. Na takové věci mám asi slabost, takže mě to na těch zhruba 100 minut dobře zabavilo. Děj je jednoduchý a hlavní motiv s vězni s obojkem, který vybuchne, když se pokusí utéct, byl použit už ve více filmech. Nápad je to každopádně zajímavý a hned po pár minutách jsem už se zlodějíčkem, kterého jeho kumpáni podrazili, sympatizoval. Myslím, že je to dobrá zábava na nudné večery a příznivci akčních béček či Rutgera Hauera, zklamáni nebudou.

Svět zítřka (2004)

Efektní vizuální zpracování, zajímavé téma. Roboti a vyspělá technika ve 30 - tých letech minulého století pro mě také byly lákadlem. Ale po stránce příběhu a scénáře je film slabší a dialogy byly občas docela stupidní. Hezky se na to dívalo, ale znovu bych to už vidět nemusel.