Terminator Salvation (2009)

Tak jsem konečně dohnal tento rest, protože do kritizovaného TS se mi moc nechtělo :-D Opět se mi potvrdilo, že je dobré si přečíst a poslechnout negativní komentáře, protože pak od filmu nic nečekáte a může vás jen překvapit. A musím říct, že TS byl rozhodně lepší, než jsem očekával. Jako samostatné postapokaliptické sci-fi by to byl výborný film, jako pokračování slavného Terminátora je to solidní dílo, i když na první dva filmy zdaleka nemá. Ale TS není rozhodně horším filmem než T3. Prvních zhruba 45 minut šlo o opravdu hustý akčňák, kde se stále něco dělo a především dějová linka Markus Wright - Kyle Reese se mi dost zamlouvala. Rozpočet filmu je na akčních scénách vidět. Jsou dobře udělané a různých výbuchů a soubojů je tam opravdu dost. Bohužel jak se začal děj věnovat více Johnu Connorovi, kvalita šla o třídu níže a ke konci už byly některé věci opravdu přehnané (už vidím, jak by člověk přežil boj s Terminátory holýma rukama - takové téčko by vám jednu "natáhlo" a byli byste zlomení vejpůl). Celkově bych to viděl tak na 7 z 10 nebo-li měřítkem CSFD zaokrouhleno na čtyři *. Moc se mi líbil Sam Worthington jako Markus. Avatar mě neuchvátil, ale tady byl mnohem charizmatičtější než John Connor. Dobrý byl i Yelchin jako Kyle, který mohl dostat klidně i trochu větší prostor. Naopak postava Connora tu hrála spíš druhé housle, i když bych to nepřičítal až tak Balemu, jako ne úplně dokonalému scénáři. A za předchozími filmy podle mě pokulhával soundtrack. Přitom hudební podkreslení dělalo u T - filmů vždycky hodně. V tom byl lepší i seriál TSCC. Ale když to všechno shrnu, tak mě TS spíše potěšilo, do T - univerza patří, a když si budu chtít terminátoří příběh někdy opět připomenout, rozhodně nevynechám ani tento film. A co se týče digitálního Arnolda. Jeho krátká přítomnost byla milým zpestřením a skalní fanoušky jistě potěšila, ale při boji s Connorem se v detailních záběrech přeci jen zdálo, jako by jeho obličej do scény nepatřil, nebo jako by šlo o scénu z posledních filmů se Seagalem. Takže pokud by měl Arnold hrát v případném dalším pokračování větší roli a byl zase takto "digitalizován", tak bych se bez toho klidně obešel.

Návrat k vítězství (1981)

Mě se to líbilo. Výborné obsazení, fotbalové legendy v čele s Pelém na jednom plátně a chytá jim Stallone. Samozřejmě je tam spousta předvídatelných klišé. Hrdinové dají před útěkem přednost své sportovní cti, srovnají čtyřgólové manko a na závěr přijde happiend, když Sly chytí fašistům penaltu a uhájí tak pro Pelého a spol to "Vítězství." Ale pro mě to byla velmi příjemná podívaná a těch 110 minut jsem před televizí strávil rád.

Junior (1994)

Arnoldova parketa rozhodně nejsou bláznivé komedie a toto období jeho herecké kariéry je jakýmsi omylem. Junior je nejhorší film, který jsem s ním viděl. Těhotný Arnie? Opravdu ne, děkuji...

Rambo II (1985)

U Ramba cítím kus nostalgie, vždyť jsem na těchto filmech vyrůstal :-) Na příběhy muže, který miloval svou vlast, ale ta se k němu obrátila zády, se vždycky rád podívám. Miluju scény, kde Rambo likviduje své protivníky lukem a šípy:-D Za skvělou jedničkou dvojka trochu zaostává, ale srdce mi velí těch pět hvězdiček dát...

Total Recall (1990)

Velmi dobré a zajímavě zpracované sci-fi. Kvalitní scénář, solidní záporáci a k tomu Arnie ve formě. Co víc si na dlouhé zimní večery přát?:-)

Rocky IV (1985)

Po jedničce můj nejoblíbenější díl Rockyho. Studená válka přenesená do boxérského ringu. Namakaný Lundgren jako Rockyho soupeř, skvělá tréninková jednotka v sibiřské pustině, box spíš připomínající pro osmdesátá léta tolik typickou akční řežbu. Prostě skvělý filmový zážitek.

Rocky (1976)

Příběh o Americkém snu. Nebo také Stalloneho životní příběh přenesený do prostředí boxu. Nedám dopustit na celou tuhle sérii, ale jednička je film, jehož scénář je psaný od srdce. Vše navíc podkresluje skvělý soundtrack v čele s tréninkovou Gona fly Now.

Masakr na střední škole (2003)

Člověk by podle názvu a Lundgrena v hlavní roli čekal nějakou řežbu a pořádné krveprolití. Místo toho se však film zvrhl v komedii, i když to záměrem tvůrců evidentně nebylo :-D No, mám trošku problém film ohodnotit, protože jako akční drama (kterým zřejmě podle autorů má být) by zcela propadl, na druhou stranu jsem se občas s chutí zasmál, takže do odpadu v mých očích také nepatří

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Od tohoto seriálu jsem nečekal vůbec nic a možná i proto jsem byl nakonec velice příjemně překvapen. Jako fanoušek prvních dvou T - filmů jsem se o něj zpočátku moc nezajímal a šel mimo mě. Bral jsem to jako něco, co se snaží těžit z filmového kultu a skepticky jsem se díval i na tu útlou dívenku, která měla představovat kybernetickou ochránkyni budoucího spasitele lidstva. Až minulé léto jsem na Coolu náhodou zahlédl pilotní díl, který mě zaujal a obě série jsem spořádal snad za 10 dní. Nedokáži přesně vysvětlit proč to tak je, ale TSCC si každopádně získalo mé srdce. Možná je to hereckým obsazením. Lena Headey v roli Sáry odvedla dobrou práci, i když její role, která měla být ústřední, mohla být napsana o něco lépe - občas mě prostě štvala :-) Thomas Dekker v roli Johna Connora - teenagera - mi byl rozhodně sympatičtější, než Stahl z T3, který na mě působil spíše jako takový moula. A terminátorka Cameron v podání Summer Glau? K jejímu výkonu snad není ani co dodávat. Mé pochyby o tom, jak může taková "dívenka" hrát roli stroje zabijáka, rozkopala hned během pilotní epizody na prach. A dobrou práci odvedli i další. B.A. Green jako Johnům strýc Derek Reese, Richard T. Jones v roli hluboce věřícího agenta FBI Ellisona, Garret Dillahunt, který dokázal v první polovině seriálu ztvárnit roli "zlého" terminátora a v závěru pak zase umělou inteligenci s duší dítěte Johna Henryho a Shirley Manson, která byla jako tajemná terminátorka z tekutého kovu s nejasnými úmysly, skvělá. Možná je to příběhem, který měl obrovský potenciál a je jen škoda, že nám ho nemohli tvůrci odvyprávět celý. A nebo je to celkovou duší a atmosférou, kterou pro mě tento seriál měl. Samozřejmě, Sarah Connor Chronicles měl své chyby, jako nevyvážená kvalita jednotlivých epizod (parádní epizodu vystřídají dvě slabší) či přílišná roztahanost a pomalost děje především po polovině druhé série, ale to zase vyvážil famózní závěr, který se musí vidět... Nechápu, proč někdo hodnotí nejen tento seriál po shlédnutí jedné, dvou epizod. Objektivně se dá něco hodnotit alespoň po jedné sérii...

Terminátor (1984)

Poklona pro Jamese Camerona, že vytvořil tento kult. Téměř nízkorospočtový film se svou neopakovatelnou temnou atmosférou a ukázkami z postapokaliptické budoucnosti, které vládne počítač, jenž se vymkl lidem z rukou a jeho vraždící stroje. Role chladného kybernetického zabijáka byla pro Arnolda Schwarzeneggera životní. Spolu s dvojkou legenda nejen mezi Sci-Fi filmy. Od doby, co jsem Terminátora zhlédl jako malý kluk na od sousedů nahrané VHS, uplynulo už mnoho let, ale kdykoliv zahlédnu, že tento film běží v TV, musím se na něj znovu podívat. Tohle nikdy neomrzí. "I´ll be back"