Cunk on Britain (2018) (seriál)

"They were all built by one man: Norman Architecture."

Tlumočník (2018)

Film má zopár múch (bezduché ženské postavy sú už klišé filmov so starším osadenstvom), o tom niet pochýb, ale je aktuálny a potrebný ako posypová soľ pri poľadovici. Som rád, že sa táto téma otvára konečne aj vo filme a palec hore celému štábu, ktorý sa na jeho príprave podieľal.

Akta X - Počkat, cože? (2018) (epizoda)

Zábavné, ale tie odkazy na Trumpa a jeho prejavy ma nesmierne otravovali. Zrejme však pôjde aj o jedinú časť jedenástej série, ktorú si pozriem.

Gukgadaepyo 2 (2016)

Ako komédia to celkom aj funguje, ale od športového filmu to má ďaleko. Nestačí, že autor svoje poznatky o hokeji berie z obrázkovej knihy o vodnom póle, ale k tomu film ani náhodou neodráža realitu. Kórejčanky na Ázijských hrách obsadili posledné miesto, bez jedinej výhry, s jediným vsietením gól a so skóre 1:53, pričom severokórejčanky im nasúkali desať. Ale nevadí, zázrak na ľade síce nebol, ale prečo o tom nenatočiť aspoň film? A nie zlý.

Černé zrcadlo - Černé muzeum (2017) (epizoda)

Lepšie ako podobná štruktúra vianočnej epizódy, ale tiež veľmi balansuje na hranici znesiteľnosti, lebo to nahrávanie vedomia jak keby šlo o fotky z osláv je ako vystrihnuté skôr z Doctora Who. Vo všeobecnosti však každá poviedka mala čosi do seba.

Černé zrcadlo - Železná vůle (2017) (epizoda)

Nie zlé, ale podobný námet bol už aspoň stokrát lepšie spracovaný. Ničím neprekvapí, ničím nezaujme, predstavivosť spustí Čapkove a Asimovove zákony a vlastne vás ani veľmi netrápi, čo sa na obrazovke deje. Ale momenty to malo.

Černé zrcadlo - DJ na odstřel (2017) (epizoda)

Asi najlepší kúsok štvrtej série, aj keď len o fúz. Nevšedná vzťahovka, veľmi vtipná, veľmi inteligentná a aj s relatívne logickým záverom. Výhodou samozrejme je, že vám na postavách záleží.

Černé zrcadlo - Krokodýl (2017) (epizoda)

Nič moc, dve línie sa nepreplietli práve dokonale, tentoraz mi navyše prišlo, že ten technický element je tu vlastne úplne zbytočný a dal sa obísť bez ujmy na príbehu.

Černé zrcadlo - Arkangel (2017) (epizoda)

Epizóda inšpirovaná Modrým koníkom a podobnými rakovinami vyživujúcími nebezpečné bunky matiek. Veľmi fajn, trochu predvídateľné, ale charakterovému vývinu postavy psa som veľmi neveril.

Černé zrcadlo - USS Callister (2017) (epizoda)

Teraz už budem na každú epizódu Star Treku trochu inak. Tieto herné motívy v Čiernom zrkadle veľmi nemusím, chýbala mi aj nejaká morálna dilema, ale Brooker to tentoraz vynahradil vtipom.