Father Ted - Season 3 (1998) (série)

Máloktorý seriál má to šťastie, že jeho posledná séria je aj najlepšia. Klobúk dole.

Perverzní průvodce ideologií (2012)

Klasický Žižek. Iste, nájde sa čosi, čo príliš preháňa, ale jeho pohľad na MASH ako klasický prípad vojnovej ideológie podporený postavou Jokera z Full Metal Jacket. Samozrejme už legendárna interpretácia Titanicu ako socialistického experimentu, ktorý jednoducho nemôže vyjsť a občas prekvapivý výber filmov ako napr. Temný rytier.

Absurdistán (2006)

Občas veľmi trefne vtipné, občas sa nevyhne klasickému nevkusnému humoru, ale to sa asi od filmu s podobným názvom čaká. Premisa je priam geniálna a dovolím si tvrdiť nadčasová. Najviac pobavili krátke vtipy ako napr. CNN, Chaplin ako Hitler, reklama a mozog a aj celá zápletka s vodou. Hlavná postava je trochu nemastná-neslaná, viem, je to najpriemernejší z najpriemernejších, ale aj taký môže mať charizmu. Celkovo však jednoznačne to lepšie v rámci komédii, čo sa spoza mláky za posledné storočie vyplavilo (ak nepočítam realitu).

Otec prasátek (2006) (TV film)

Pridám sa k majoritnému osadenstvu frflajúcich na zbytočnú televíznu dĺžku adaptácie. Na druhú stranu som však rád, že ide o (podľa komentárov) doslovnú adaptáciu, lebo mnohé Pratchettove knižky mi takisto prídu pridlhé, ale svoj čas rád investujem do ich doslovných filmových verzií. Potešilo osadenstvo na čele s Marc Warrenom, Pratchettovo cameo a aj celkom neotrelý humor. Niekedy sa to však vážne vlečie, akoby ste to sledovali spomalene.

Michael Clayton (2007)

"Vkusná Lakotinka (VF, 2017)." Film sme pozerali dvaja, jeden zaspal po piatich minútach a druhý do konca s napätím sledoval brilantne napísanú a nahranú drámu s perfektnou Swintonovou a Clooneyem. Našťastie som bol ten druhý.

Pls like (2017) (seriál)

"Kritikmi ospevovaný, ale divácky neúspešný komik," tak sa predstavuje Liam Williams. A nečudo, zhruba polovica komentárov na youtube veľmi nepochopila jeho perfektný ironický výstrel do youtuberov a ich divákov. Náramne som sa bavil, skvelá bola predovšetkým cvičiteľka Yogy, ale aj ostatní boli pestrou paletou vedľajších postáv a ani chvíľu nenudili.

Ledová archa (2013)

Nihilizmus narvaný do doslovného mikro-sveta vo vlaku. V podstate najlepšie sci-fi posledných pár rokov.

Pán času - The Doctor Falls (2017) (epizoda)

Veľmi podarené zakončenie výbornej desiatej série. Až na Billin odchod všetko fungovalo ako gallifreyské hodinky. Obzvlášť scéna so "samovraždou" Mastra.

Vetřelec: Covenant (2017)

Skôr 2,5*. Tri štvrtiny scén sú úplne zbytočné, recept na moje včerajšie raňajky pozostávajúce z jogurtu a ovsených vločiek mal viac nápadu a šťavy ako prakticky všetky postavy okrem Davida a Waltera. Prvá pol hodina slušne navnadila, ale až na scény s Fassbendorom absolútne fádne, bez štipky duše. Fungovať však film môže v rámci nejakého masterplanu, ktorý sa na niektorých miestach rysuje, uvidíme.

Okja (2017)

Skvelé herecké obsadenie, všetky vedľajšie postavičky šlapú ako majú, má to šťavu, v nečakaných momentoch aj vtip a neotrelú réžiu (hoci na istých miestach kopíruje Iñárritua). Paul Dano si vyberá dobré projekty.