Vysoké Tatry: Život nad oblaky (2016)

Vizuálne fantastické, ale na tom komentári by to chcelo buď poriadne zapracovať, alebo ho úplne vynechať. Tak či onak, veľká vďaka dokumentaristom, že sa na to podali.

Soukromá slavnost (1984)

"It's not about pork, it's about power." Niektoré momenty a hlášky absolútne perfektné, škoda, že zvyšok filmu sa, jemne povedané, trošku tiahne.

Iracionální muž (2015)

Rutinný Woody vykrádajúci svoje nápady, opäť ale originálne, nápadito a s jedinečnými dialógmi. Nič viac, nič menej.

Stvořeni pro lásku (2000)

Vypiplané do ľúbeznosti. Perfektná kombinácia farieb, pohybov kamier a upätého herectva. Atmosféru to má hutnú, ale ku koncu ju častými preskakovačkami trochu stráca. Ústredná dvojica úplne perfektná. Po Fallen Angels a Chungking Express príjemná zmena prostredia, hoci v hyperkapitalistickom Hong Kongu 90. rokov mi Wongov štýl sedel viac.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Posádku TNG veľmi nemusím, ale toto ma celkom bavilo. Pomerne okázalá atmosféra s veľmi netypickou hudbou na Star Trek. Druhá polovica filmu už nudnejšia, ale aj napriek tomu hodnotím 75 %. Celkom pekná kamera a fajn kombinácia počítačových a praktických efektov. Jednoducho príjemné sci-fi s priemerným záporákom.

Padlí andělé (1995)

Takto nejak si Wong predstavoval tretiu poviedku Chungking Expressu a odkazov je tu kopec. Štýl sa viac podobá na prvú poviedku, akurát dostaneme trochu viac exteriérov a niekoľko vážne perfektných záberov s dokonalo panujúcou hudbou (obzvlášť koniec). Škoda, že línie sú trochu nevyrovnané a Kaneširove peripetie jednoznačne vedú. Wongov Hong Kong jednoducho ruluje.

Cesta domů (1999)

Poézia v pohybe s doprovodom fantasticky emocionálnej hudby. Pred výkonom Ziyi Zhang klobúk dole. Prekrásny jednoduchý a hlavne nesmierne ľudský príbeh o jednej známej ceste v našich životoch.

Chungking Express (1994)

Prvá poviedka bez otáľania za 5*, druhá zozačiatku veľmi nebavila, potom sa to však rozbehlo správnym smerom. V podstate je to originálne a nápadito natočená atmosférická jazda, obzvlášť vo svojej prvej polovici. Keď vám však sadne chaotický (slobodný?) strih a štýl kamery, film vás viac zo svojich spárov nepustí.

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

Tešil som sa z toho ako ma decko a Wooovi som zjedol z navijaka všetky krásne klišoidné scény, skratkovité charakteristiky a lacné vojenské triky. Popravde ma trošku záverečný boj sklamal, ale to predtým, aj spolu s prvou časťou, bol pre mňa víchor čerstvého vzduchu. Dokonca aj ten občasný primitívny humor som dokázal stráviť bez ujmy na zdraví.