Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Už len za postavy Andyho Pipkina, Daffyda, Marjorie a Vicky Pollard musím dať plný počet. Iste, je to skečová šou, takže kvalita kolísa, ale toľko kultových hlášok v jednej šou sa len ťažko hľadá. "Yeah, I know" mi asi zostane navždy, takisto aj "Margaret, Margaret!".

Pán času - Extremis (2017) (epizoda)

Neuveriteľné, po dlhšom čase neskutočne napínavá epizóda, s hutnou atmosférou, miestami celkom skľučujúco. Iste, podobný príbeh sme videli už viac razy, ale to spracovanie... Desiata séria zatiaľ samý zázrak.

Pán času - Oxygen (2017) (epizoda)

Síce trošku ľavičiarsky úlet, ale atmosférou to žilo, plus výborný a logický koniec, čo sa málokedy podarí. Mathiesonovi treba uznať, že sa snaží premyslieť scenáre do posledných detailov a vie originálne pracovať s postavami.

Pán času - Knock Knock (2017) (epizoda)

Celé to visí na Suchetovi a bez neho by sa to rozpadlo ako domček z karát, ale vďaka nemu to funguje. Klasický strašidelný dom so štipkou hororového klišé (nelogické správanie plochých postáv, blýskanie v každom zábere na dom) so skutočne dokonalou maskou hlavnej "záporačky". Plus desiata séria konečne vracia do DW pomalé rozuzlovanie príbehu a riadnu štruktúru. Už len tých záverečných scén pred dverami trezoru by mohlo byť menej. Teším sa z tejto série, snáď to nezakríknem.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Záporák a finále to celé trochu sťahujú, ale stále si myslím, že ide o jednoznačne jedinú komiksovú sériu, ktorú sa oplatí sledovať.

Rozpolcený (2016)

Fajn metafora o období ženskej menštruácie a o večne číhajúcej "beštii".

Detectorists (2014) (seriál)

Hŕstka geniálnych postáv (Sheila je úplne dokonalý bizár), pohodový scenár bez nadbytočných pokusov o dej a krása denodenných maličkostí zachytená veľmi príjemnou nevtieravou kamerou. Proste klasickí Briti.

Nathan Barley (2004) (seriál)

Originálna zmes Čierneho zrkadla a Jam s perfektne obsadenými postavami, prazvláštnym (ne)humorom a technoidným spracovaním, na ktoré si budete zvykať polovicu seriálu, ale potom vám príde úplne normálne. V konečnom dôsledku od dvojice Brooker a Morris nemohlo ani nič iné vzniknúť. Fuck you later!

Sherlock - Skomírající detektiv (2017) (epizoda)

Fantastická snová atmosféra, kde divák netuší, čo vlastne vidí a začína spochybňovať aj svoj zrak, ono Watsonove "Takéhoto si si ma len vysnívala, Mary," je príjemná facka divákom a ich pohľadu na celý seriál. Nečakal som, že to príde, ale druhá časť štvrtej série je posledný z vrcholov celého seriálu.