Sin City - město hříchu (2005)

Hmm Pííííí.. No z Papinova hrnce uniká pára. Tou párou jsou tři povídky, do kterých je celý film rozdělen. První povídka, The Hard Goodbye, je jakž takž dobrá a to díky skvělým hláškám Marva (Rourke), ale neuspokojí namlsané diváky z traileru. Proto nám tedy přichází Další, Big Fat Kill, a ta je místo očekávaného vrcholení děje, o něco horší než jednička, protože ji ještě více topí výkon Clive Owena a přeci jenom Očekávaným vrcholem je až That Yellow Bastard, poslední povídka s žlutým Nickem Stahlem, výborným Brucem Willisem a Jessicou Albou (krásnou, ne výbornou) Velmi důležitou součástí filmu je takzvané uzavřené mluvení postav. Dialogy zde totiž nejsou na prvním místě, ale po celou dobu filmu si spíše užijete namluvených vět, které si hrdinové říkají sami pro sebe, což můžeme znát například z komiksů. Myslím tím tu linku nahoře nad obrázkem. Atmosféra komiksu by se po celý film dala krájet, i když celé to za dvě hodiny vypadá mnohem hůře než na několika minutovém videu. Samostatnou kapitolou jsou samozřejmě herecké výkony. Sin City má v sobě snad všechny jejich typy. Skvěle totiž zahráli Bruce Willis, Mickey Rourke a Nick Stahl - ten hraje v Sin City výborně Yellow Bastarda. Průměrně zahrála Rosario Dawson či Michael Madsen. Elijahu Woodovi role vůbec nesedla a ten kdo jej do Sin City obsazoval neměl zrovna dobrý výběr. Naprotou škvárou ovšem je Jessica Alba, která umí hrát asi stejně, jako někdejší nadějná herečka Britney Spears. Kdyby byla Jessica ošklivá, nikdy by se k filmu nedostala a nakonec bych ještě zmínil nevýrazného Benicia Del Tora a již zmiňovaného hezouna Clive Owena, který doopravdy kazí druhou povídku. Výsledek je průměrné dílo, rozvláčné, plytké, ale bezesporu nesmírně zajímavé.... 70%

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Příběh o slečně, kteoru unesou a její švarný jnoch, kterého miluje, ale kvůli otci si musí vzít zazobance, ji jde zachránit, aby nakonec skončila v jeho náručí je prkenný, jako výkon Orlanda Blooma. Johnny Depp je ovšem geniální. Zkrátka a dobře - popcornovka, kterou Deppův výkon vyzdvyhuje nad průměr. Bez něj by nebylo nic!

Riddick: Kronika temna (2004)

Špatné - bohužel. Po výborné Černočerné tmě jsem čekal něco podobného, ovšem atmosféra se zvrhla na zem a místo ni tady máme počítačový svět. Diesel je dobrý, ale v takové krávovině si nezaslouží hrát. "Hodlám se tě zabít hrnkem..."

Hříchy pro pátera Knoxe (1992) (seriál)

"Tak už to chodí, na každé lodi, Angličan s Francouzskou hovoří, s Češkou za s Ital, us klenky vína, jen to se může stát na moři..." ___Jéje to jsou nezapomenutelné songy, nejlepší český kriminálky vůbec:-)

Anakonda (1997)

Takový Blair Witch v džungli i když s trošku slabším obsahem. První nudná polovina je na **, ale ta druhá, akční, je klidně na ****. Výborný je zde Jon Voight, který je sandokan jako dělaný a Jenny Lopez, nezkažená make-upy a úpravami. Minirole Dannyho Treja nebo komedianta Wilsona potěší a proto celkem pohodové a průměrné 3

Kutil Tim (1991) (seriál)

Společně s Přáteli to nejlepší se sitcomové scény. Kařdý díl má v sobě zábavu, ponaučení od Wilsona, řešení problémů, v manželství i v práci, a někdy dokonce seriál poukazuje, kdy není vtipné používat fórky! No hlavně že to na nejlepší seriál nemá vliv!!! PS: Mé hodnocení platí do páté série, kdy seriál na mluvil Zdeněk Mahdal - blé

Kruh 2 (2005)

Propadák! Čekal jsem něco nového, objevného a strašidelného, ale více to vypadalo jako Scary Movie 3 (v tom hanlivém slova smyslu), než jako neotřelý "japonský" film. Kruh 2 nemá co nabídnout! Celý film jsem se neuvěřitelně nudil a protože nepřišla žádná, nervydrásající scéna, nechal mne film dokonale chladným. Závěr je nemastný a neuspokojující jako vlastně celý film. Dvě hvězdičky za dobrou Naomi Watts a pohodové efekty, ale prosím vás, nechoďte na to dokina - unudíte se k smrti a budete strašně zklamaní! Hororové scény byly směšné... Už jsem se z toho dostal, nechodte na mne s Kruhem 3.

Já, robot (2004)

Velice zajímavá podívaná s vynikající vizuální stránkou, skvělým Willem Smithem, humornými vtípky a akčností. Jen zkrátit by to občas určitě chtělo!

Noc oživlých mrtvol (1968)

Když někdo řekne, že je americký Kruh ten nejlepší horor jaký zná, vždy ho rád odkáži na tuto zombie prvotinu, která je atmosferičtější než dobový vietnamský konflikt:-)

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Takže si to zopakujeme. První půlka, ve které 20 lidí hledá nějaký objev je strašná, takřka na odpad. Protože první polovina nenavozuje žádný kontakt s hrdiny, je druhá polovice postavená na krásně vymodelované akci jen na čtyři hvězdičky. Protože byly akční scény úchvatné, hlavní hrdinka pěkná a konec nebyl tak strašný jak jsem čekal, vychází mi konečný výsledek na slabší 4! Jedno z nejlepších sci-fi posledních tří let!