Solaris (1972)

95 % - Úžasné. Jediné, proč uberu těch pět procent, je závěr. Ten mě v "dvojnické" Kubrickově Vesmírné odysee totálně odrovnal, tady to to úplně takové nebylo.

Život jde dál (2006)

60 % - ten konec beru spíš jako sen, který režisérka přála prožít zlomené hlavní hrdince. V realitě se kouzelnými prsteny Arabely takhle jednoduše otáčet nedá. Kevin Smith rulezzz :-)

Smrtonosná past 4.0 (2007)

85 % - Wiseman mě velmi velmi velmi překvapil. Více než hodně důstojné pokračování legendární trilogie s výbornou akcí až na dřeň, výbornými hláškami, Willisem stále "in full shape" a kouzelným Kevinem Smithem! ;-)

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

80 % - RR jde na rozdíl od QT více po formě exploitačních filmů pomocí kazového obrazu, který se jen hemží všemi možnými artefakty. Obsese formou dokonce až do míry chybějící cívky (missing reel) zrovna v nejlepším :-) Jinak pocta klasickým béčkovým hororům s vtipem (Rose McGowan) a s málem (Bruce Willise:-)

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

80 % - Nečekejte od toho moc akce, zato festovní tarantinovské dialogy. Kecy o ničem umí skvěle napsat a hlavně zrežírovat vedle Kevina Smithe snad jedině QT :-) Kurt Russell rulezz, stejně tak Rosario Dawson.

Kletba zlatého květu (2006)

50 % - Tak tentokrát mě Yimou Zhang nedostal, dokonce ani po stránce vizuální mě to nenadchlo tak jako Hrdina nebo Klan létajících dýk. Potíž není ani tak v tom, že se to odehrává vesměs v nitru paláce než v kouzelné přírodě, potíž je v tom, že při sledování dramatu rodinné tragédie se neodehrávalo nic v mém nitru. Tentokrát mohu říct s klidem v duši: vyumělkované nic. Samoúčelný, přeplácaný duhový palác, samoúčelné vizuální efekty, samoúčelná slow motion... Výrazně mě zaujal snad jen slet černých válečníků na lékařovu haciendu. Gejša byla pro mě zážitkem mnohem emotivnějším, a to je co říct :-) Chow Yun-Fat i Li Gong jsou herci par-excellence, ale v kontextu a vyznění celé story mě jejich osud vůbec nezasáhl. Ale občas se mistr Zhang utne, že?

Cesta bojovníka (2007)

40 % - Připadalo mi to jako kus Apocalypta, říznutý pokusem od variaci na 300. Takové nepříliš originální nic proti ničemu, v parném létě může pohled na zasněžené skály, lesy a praskající kry osvěžit :-)

Hostel II (2007)

42 % - Poměrně zbytečná dohrávka jedničky na začátku, pak de facto to samé, akorát místo tří borců tři dámy. Trochu ubylo československé "vtipnosti" á la Praha-Poříčany na Slovensku, plusem minipříběh dvou zvrhlíků.

Dannyho parťáci 3 (2007)

84 % - Dannyho parťáci rulovali v kasínu, trip po Evropě ve dvojce byl ranou vedle. Naštěstí se ve trojce opět vrátili mezi rulety! ;-) Ve své podstatě se jedná o jakýsi remake jedničky, opět je to strojově promyšlená akce, nad kterou člověk jenom nevěřícně kroutí hlavou, ale příjemně se baví od začátku do konce. Ze scénáře díky jediné Pittově replice ("Jich se to netýká!") zmizely obě dámy (Julia Roberts i Catherine-Zeta Jones), přibyl ale Al Pacino. DP3 jsou vtipnou dvohodinkou, která má po nijaké dvojce opět šťávu a tah na bránu. Ze všech trojek, co jsem už letos viděl, je tahle tou nejlepší.

Nezvratný osud 2 (2003)

40 % - Překombinované a nepříliš působivé. Kopie jedničky, která trošku funguje jen v propojení postav dvojky s těmi z originálu. Technicky možná dokonalejší než jednička, ale triky nejsou vše. Hlavní je originální myšlénka...