Předtucha (2007)

12 % - Něco tak scenáristicky nezvládnutého se hned tak nevidí. Zajímavý námět s mysteriózním přídechem je totálně zavražděný absolutní neschopností scenáristy, který příběh utopil v bažině nesmyslných nelogičností, které musejí zarazit i tříleté dítě. Nikam to nesměřuje, jen se to motá v kruhu, který vyvrcholí absolutně nulovou pointou, takže člověk si pak nutně musí klást otázku, proč to celé sledoval. Jednu hvězdičku jedině za Sandru.

Hory mají oči 2 (2007)

15 % - Otupělá vykrádačka povedené jedničky/remaku. Otázka zní jen - jaká parta pojede do zmutované zóny příště?

Kapitán Alatriste (2006)

48 % - Nejdražší film španělské historie (za 24 m éček:) a výsledkem je zdlouhavá televizní adaptace... Alespoň, že je tam ten Mortensen, jeho charisma to trochu zachraňuje. A všimli jste si, jak výborně umí španělsky?

Krvavá sklizeň (2007)

60 % - Moc se tlačilo na pilu, takže ve výsledku klasický žánrový výplod. Osobně mě berou víc filmy, kde je toho všeho ďábelského méně vidět. Ale Hilary byla dobrá a líbila se mi i Anna Sophia Robb. O ní jsem už po Terabithii psal, že tahle holka má budoucnost, a musím to jenom zopakovat.

Roming (2007)

85 % - Po "televizní" slátanině Účastníci zájezdu mě Vejdělek opravdu překvapil. Skvostná cikánská road movie s vynikajícím Bolkem Polívkou, skvělým Mariánem Labudou a překvapivě dobrým Vítězslavem Holubem v roli Jury. Je to nabité fórky, zejména Polívka exceluje v trochu bohušovské poloze totálního bohéma Stana Zaječího, s decentnějším Labudou alias Romanem vytvářejí geniální dvojici, která si pinká pingpongový míček z jedné strany stolu na druhou a neudělají chybu. Člověk jen užasle zírá, jak tahle nekonečná "výměna smečí" funguje. Scénář Marka Epsteina je výborný, jen mi přišlo, že "epická" linka cikánského mýtu příběh trochu brzdí. Pak se mi to zase rozleželo v hlavě, ale i tak bych ji trochu prostříhal. Zkrátka a dobře: ROMing považuju za jeden z nejlepších českých počinů, který v posledních letech vzniknul.

Norbit (2007) odpad!

0 % - Toto je Odpad toho nejhrubšího kalibru, opravdu s velkým O... Čekal jsem přitrapnělou komedii, ale to, co se odehrávalo na plátně, pocházelo ze samotného suterénu kvality. Už dlouho nepamatuju komedii, u které bych se opravdu ani jednou nezasmál. Nulová konzistence děje, naprosto trapné pokusy o vtipy. Nabyl jsem dojmu, že bratři Murphyové, kteří společně sepsali "scénář", museli vidět Troškovu trilogii Kameňák. Je to křečovitý patlanec, kde nefunguje vůbec nic - ani Eddie Murphy v trojroli - a s každou další scénou ve mně jen rostl pocit studu za jeho tvůrce. Je to opravdu tak špatné, že se to prakticky nedá dokoukat. Já jsem to tedy s vypětím všech mentálních sil dokoukal, ale pořád se mi hlavou mlela myšlenka, že tvůrci takovýchto perverzností by měli mít na deset let natvrdo zakázáno cokoliv točit.

Krev jako čokoláda (2007)

40 % - Je to takový odtučněný Underworld, však je to také od producentů UW :-) Akorát tu nejsou upíři, jen vlkodlaci a lidi. Jinak ale v podstatě stejná zápletka (vlkodlačice se zamiluje do člověka), akční vata o ničem a zoufale předvídatelná pointa.

Saw 3 (2006)

38 % - Jednička šokovala výtečným scénářem, brutálními scénami a šokující pointou. Dvojka měla jakž takž snesitelný scénář, šok z jedničky se ale už vypařil. A trojka? Zbyly už jen ty brutální scény. A to je hodně málo.

Taxi (1998)

60 % - Čistá oddechová zábava bez nějaké výraznější "přidané hodnoty". Francouzi tyhle věci umějí a na jeden večer je to zábava povedená.

Faunův labyrint (2006)

93 % - Magický film, který proplétá krutost reality franskistického Španělska s fantasy světem. del Toro mě opět předsvědčil, že je prostě machr, výtečný mix dramatu, thrilleru a hororu s excelentním koncem, kdy si divák může vykládat po svém.