• Western

Osm a půl (1963)

Napoprvé se mi to moc nelíbilo, ale napodruhé jsem se už do toho začal zažírat. Každopádně nejlepší Felliniho film, a tím pádem samozřejmě jeden z nejlepších filmů vůbec. #9 všech dob dle kritické obce.

Zpívání v dešti (1952)

#10 všech dob dle kritické obce.Geniálně zfilmovaná romance na pozadí vzniku zvukového filmu. A ty taneční čísla Gena Kellyho...

Zlaté časy rádia (1987)

Pan Allen mi připravil velmi milé překvapení. Skvělá hudba. Nevím proč, ale Allenovy pro mě nejmilejší filmy jsou ty, kde si hodně bere z Felliniho (tohle a předtím Stardust Memories). Schválně, kdo si myslel že se hvězdám z rádia ty dveře na konci zabouchnou?

Mluv s ní (2002)

Další skvělý Almodóvar. Emocionálně zahuštěné, vizuálně skvělé (tedy na to že se jedná o komorní drama), zejména oblékání matadorky.

Okno naproti (2003)

Zatímco filmy které vyhrají v Benátkách, Cannes nebo v Berlíně jsou skutečně kvalitní, vítězové z Karlových Varů mě moc neberou.

Anglický pacient (1996)

Je to dlouhé. Prolínající se roviny spolu moc nekorespondují. Někdy se ta epičnost vymyká Mingellovi z rukou. Ovšem technicky i herecky skvělé.

Romance X (1999)

Francouzské filmy poslední doby jsou buď debilní komedie, nebo takovéhle pseudonovovlné sofistikované slátaniny, kterým nikdo nerozumí. Blábolnatá výpověď ujeté feministky.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Knihu mám moc rád. Tohle se ne úplně povedlo, není z toho moc dobrý film. Je vidět že tvůrci se do toho pustili s velkou chutí, ale moc jim to nešlo. Přesto všechno jsem se ale dobře bavil a ocenil jsem zejména přenesení Adamsova britského humoru z knihy do filmu (i když je pravda, že to někdy nefungovalo tak jak by mělo). Bylo by fajn kdyby vznikly další díly, filmaři by se to nakonec určitě naučili.

Základní instinkt (1992)

Na můj vkus až moc citací ze starších filmů, hlavně z Vertiga. Jinak dusný a napínavý thriller.