Yojimbo (1961)

Místo původní jedné dám hvězdy dvě, ale jako fakt těsně. Do poloviny se to dá jakž takž vydržet a uvažoval jsem o průměru. Potom jsem už toho měl plné zuby. Nic se tam neděje, táhne se to a pořád stejná ulička. Toto nebyl zrovna dobrý výběr na opakovačku. 2-*

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Řekl bych, že lehce nadprůměrná podívaná. V té době asi převratné, dneska už ničím moc neosloví. Ale u mě tomu tak není, protože když se řekne Twin Peaks, okamžitě mě napadne neskutečná atmosféra. Nejde to pořádně popsat, ale máloco se mi tak vrylo do paměti. Ty lesy, mlha, hory, dřevo všude kolem, poklidná hudba. Prostě takové horské městečko musím někdy navšívit a ubytovat se ve srubu. A občas i docela povedený humor a jednání postav. Třetí sérii nepočítám a nemám v plánu se na ni někdy dívat znovu. Lynch je prostě magor a tady na to naštěstí nebyl sám, takže to nedopadlo jako po lobotomii. I když vlastně celý příběh o těch vigvamech a Bobovi je nepochopitelný a určitě za to může ten blbeček. Naštěstí to mě moc nezajímá a užívám si všechno okolo toho. 4+*

Městečko Twin Peaks - Série 2 (1990) (série)

Musím říct, že druhá série není tak špatná, jak jsem si původně myslel. Prvních deset dílů, kdy se ještě řeší vražda Lory Palmerové, jede ve stejné kvalitě jak předchozí série. Tam to taky mělo skončit. Ale ten zbytek dílů jak se objevil Windom Earle, to bylo zbytečně protahované. Úplně přitažené za vlasy, jak hlavní linka, tak i vedlejší postavy. Netuším proč to dělali. 4-*

Princezna Mononoke (1997)

Konečně dobrá japonská pohádka. Ale kratší by být mohla. 4*

13 samurajů (2010)

Dvě hodiny nudy. Než začne sekaná, tak jsem to navíc ani nechápal. A ani ta závěrečná bitva mě z nudy na dlouho nevytrhla. Navíc jsem čekal nějaký závěrečný souboj a ne že z ultra bosse se vyklube naříkající sráč. Český dabing tomu taky moc neseděl. 2+*

47 róninů (2013)

Když jsem to viděl poprvé, dal jsem tomu za jedna, protože jsem chtěl pravý samurajský film. Teď to budou lepší tři. Nic historického nebo realistického tam není (až na seppuku). Je to jen solidní fantasy, říznutý samuraji a japonským prostředím. 3+*

Šílenství (1994)

Poprvé jsem to podhodnotil, ale ani reparát nedopadne líp. Už musím s těmi vyšinutými spisovateli přestat. Toto už bylo až moc fantasmagorické a vůbec jsem to nechápal. 2*

Southbound (2015)

Nic moc příběhy, navíc na sebe ani nenavazovaly. Nebo možná jo, ale nějak mi to uteklo. 2*

Pokoj 1408 (2007)

Duchařiny moc nemusím, ale tady se to dalo přežít. Moc jsem ti nechápal, ale na druhou stranu jsem se ani nijak zvlášť nenudil. 3-*