Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Ubiram 1 hvezdicku za az prilis prehnany sepiovy barevny ton filmu, ktery me celkem obtezoval, a za par scen, ktere tam nemely byt, jako treba digitalni svistove na zacatku a jeste nekde v prubehu(wtf???). Jinak vse bylo bajecne, i zaverecna bombasticka scena presne v duchu pulpovych casopisu a knizek z Golden Age of science-fiction. Co se digitalnich efektu tyce, nema cenu srovnavat prilis s predchozimi dily. Trikove moznosti za poslednich 19 let vyrostly na vysokou uroven a bylo by blahove ocekavat, ze nebudou pouzity a taky proc by ne? Kralovstvi kristalove lebky ustrojne a dustojne navazuje na predchozi dily. Nedejte na nazory placek, ktere ocekavaly ze dalsi pokracovani bude jako ty predchozi pres kopirak. Vsechno se totiz vyviji a je to dobre.

Tahle země není pro starý (2007)

Absolutne me to nezasahlo. Vsechny ty opevne kritiky a Oskary... Zprvu to vypadalo velmi zajimave, ale asi po hodine jsem se zacal divat kazdych pet minut na hodinky a to je vzdy spatne znameni. Dobre remeslne udelane cosi bez pointy. Uz to ani nebudu zkouset znova. Jedna hvezdicka za atmosferu a jedna za Antona Chigurha.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Oddechova ptakovina, ktera dela presne to co ma, a to sice odpoutat vasi pozornost od beznych problemu a pripoutat vas na dve hodky s pripitomelym usmevem a klesajicim krevnim tlakem ke screenu, at uz v kine, nebo tomu televiznimu. Ale ne, neni to zas tak spatne. Je to v intencich jednicky ale o neco slabsi. Scena na zavesene preklapejici se plosine byla dobra, hadka v Buckinghamu byla spatna. Efekty dobre. Nehledam v kazdem filmu to Filmove Umeni s velkym F a velkym U, vetsinou se chci jen pobavit a to se mi s timhle filmem povedlo. Asi se na to jeste jednou nekdy kouknu a to se neda rict o mnoha movies.

Tři dny Kondora (1975)

Vyborny film s vybornym Redfordem. BTW. Nechapu jak nekdo muze srovnavat akci z filmu z roku 1975 s Bourneovymi filmy.

Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (1972) (seriál)

Skvela zalezitost a pro me zakladni ovlivneni na cely zivot. Vladimir Smolik (teda trosku s Frantiskem Behounkem) me definitevne privedl ke sci-fi, dik niz jsem zazil mnoho super veci, dokonce se i seznamil s manzelkou. Jen bych chtel podotknout k tomu co pise Lima: na "KRÁSNÝ ZÁŽITEK, OBRAZ I ZVUK, VÁM PŘEJEM, ZVLÁŠTĚ LÁDÍNEK, ŠIKOVNÝ KLUK....." si nemuzeme vzpominat, protoze za srpacu tahle znelka nebyla, byla jen klavesova instrumentalka a titulky. Cesti komousi taky bohuzel nepustili nikdy do vysilani dily Placata planeta a Na hlavu postavena planeta (z jasnych duvodu). A vysilano bylo v sobotu rano a ne v nedeli, ale to uz jen opravdu jako detail. :o)

Kontakt (1997)

Po delsi dobe jsem opet shlednul a stale to ma to svoje kouzlo - tajemno, zobrazeni boje vedy s pokryteckym religioznem, velice slusne efekty. Jedine co trochu zkazilo dojem bylo nedavne oficialni prohlaseni Jodie Foster o jejim lesbickem zamereni, na coz jsem v prubehu filmu musel myslet. Nu coz...

Muž na Měsíci (1999)

Skvely film, ktery mi trochu nahani husi kuzi tim, jak je Jim Carrey Kaufmanovi podobny i fyzicky. Husi kuze narusta do velikosti pralinek pri zjisteni ze jak Andy Kaufman, tak Jim Carrey maji narozeniny ve stejny den - 17. ledna.

Pluto Nash (2002)

Asi budu mezi filmovymi znalci, kteri berou na vsechny filmy meritko divaka filmoveho klubu pro pokrocile pusobit jako brambora v osatce pomerancu, ale nebudu prece psat neco jineho nez si myslim, jen proto abych nepopudil. Na rozdil od nich me totiz celkem nezajima rozpocet - a proc by taky mel - ale to jestli jsem s filmem stravil prijemnou hodku a pul bez toho abych analyzoval kazdou sekundu pod mikroskopem. Tohle totiz neni Kurosawa, ale lehky oddechovy scifoid pro pobaveni pred spanim. Svou ulohu splnil vyborne a ja spal skvele. Ale hej! Pro koho je preanalyzovavani konickem - hrde do toho! I takovych je treba. Skoda jen ze jich je tu posledni dobou valna vetsina. Na zaver vam jeste prozradim, ze se na Pluta urcite jeste s radosti podivam! Ze film byl neuspesny celosvetove je mi znamo, ale na mem hodnoceni to nic nemeni.

Mars útočí! (1996)

Tezce nepochopeny film. Zamerne "spatne" specialni efekty a zamerne plytky dej odradily spoustu divaku, ale ja si to vyborne uzivam. Dvojrole Jacka Nicholsona, kdy vetsina divaku nikdy nezjistila ze krome prezidenta hraje Jack jeste jednu postavu... Komedie/parodie ale hlavne vyborna zabava.