Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Opět duo Burton+Depp nezklamali, sice se tu na můj vkus moc zpívalo, ale písně i texty se mi docela líbili, nebudu hodnotit samotné pěvecké výstupy hlavních postav, ale po herecké stránce to bylo excelentní, především Depp, Carter a Rickman. Opět ta temná atmosféra, která je typická pro Burtona a ten příběh o posedlosti pomstou, no nemám výtky. Sice to není nejlepší Burton, ale rozhodně jeden z těch nejlepších.

Krvavá hostina (2005)

Spíše komedie, než-li horor, protože to jako komedie více fungovalo, bylo zde pár vtipných momentů, teď záleží na tom, jestli to tvůrci i tak zamýšleli. Co se týče hororové stránky tak je to bez atmosféry, bez napětí, monstra jsou směšná, ale je zde pár krutých záběrů, hodně krve atd....Herci nejsou tak otravní, někteří v některých situacích byli vtipní, takže těmi 2 hvězdami hodnotím tu komediální linii, kdybych hodnotil film jako horor, tak bych dal bez váhání odpad.

Pokoj 205 (2007) odpad!

Hodně špatný horor. Jde vidět, že dánští vůrci mají nakoukáno hodně japonských a amerických hororů, ale kopírování jim moc nejde, ale snažej se. A to potom vznikají takové podprůměrné horory, bez atmosféry, s nulovým scénářem, herci a kopírovaným dějem. Pro mě odpadová záležitost.

23 (2007)

Koukám, že je zde docela hromada rozporuplných reakcí na tento film. Tak já se nebudu stydět a trochu mu pomůžu, protože se přiznávám k tomu, že mě tento film docela i bavil, sice měl několik hluchých míst, tak se dotavila i nuda, scénář je ujetej, hledal jsem nějakou logiku, někdy postavy chrlili takové rovnice, které by si nevymysleli ani na vysoké škole, ale po odhalení hlavní pointy mi došlo, že to vše pochází z hlavy chorého člověka, takže jsem byl spokojen. Schumacher odvedl skvělou práci a Carrey v hlavní roli taktéž, byla radost ho opět vidět v jiné poloze než v komediální.

V řetězech (2006)

Čekal jsem něco jiného, spíše oplzlou uchylárnu, ale to co jsem viděl bylo úplně něco jiného a byl jsem i spokojen. Už jen ta odvykací kůra, kterou S.L. Jackson zavedl byla docela originální, navíc jeho herecký výkon film vytahuje hodně vysoko, společně i s Christina Ricci, která je navíc krásná a polovinu filmu zde byla polonahá a její herecký výkon je to nej z filmu a ještě dodám, že i ten Justin Timberlake má docela talent. Dal bych i více hvězd, ale opět mě zde vytáčely ty náboženské kecy a občas jsem se nudil.

Bezva vejška (2006)

Další z řady teen komedií, tentokrát o bandě studentů, kteří se nedostali na vejšku, tak podvedou rodiče tím, že vytvoří fiktivní školu, ale vymkne se jim to zrukou. Řekl jsem si no dobrá to bude asi zábavné, taky že bylo, po chvíli sem jim tu školu i záviděl, ikdyž to bylo jako vždy přehnané, ale jakmile se to prozradilo, tak už to začlo pokulhávat, následný soudní proces a jeho rozhodnutí poslal film do kytek úplně. Jedna hvězda je za první půlku filmu a ta druhá za občas dobrou hudbu a Justina Longa u kterého je škoda, že utápí svůj nepopíratelný talent v takových podprůměrných teen komediích, na které už ani nemá věk.

Moje superbejvalka (2006)

Opět další typická americká romantická komedie, tentokrát dost originálně říznutá komixovou linií se "superwoman" v nic moc podání Uma Thurman, vlastně když se tak zamyslím, tak ani ten Wilson nějak zvlášť nezaujme, bylo zde pár zábavných momentů, ale příšli až po rozchodu mezi hlavními postavami, konec mi přišel přehnanej, ale to je film sám o sobě celej. Dalo se na to koukat, ale jinak jde o průměrnou romantickou komedii s originálním nápadem, to je ovšem vše.

Uvězněni v čase (2007)

Je zajímavé, že Španělsko přijde vždy s něčím tak poutavým, tak jako v tomto případě. Sice jde vidět, že film je hodně nízkorozpočtový, ale na dané téma : cestování v čase je rozhodně skvělý, a to v tom, že je hodně jednoduše a srozumitelně odvyprávěn. Dal bych plných 5, ale na můj vkus to vypadá až moc levně, ale to neznamená, že mě tento film nepřekvapil, ba naopak, rozhodně skvost v daném žánru.

Poslední plavky (2008)

Ze začátku docela zábavné, občas zazněla i dobrá hláška, ale co se na scéně objevil ten přerostlej sumec mi to přišlo docela absurdně přehnané a úrovní se to rovnalo Troškovým kameňákům. Jak nemůžu jinde vystát Čtvrtníčka, tak zde se jeho způsob snahy o herectví docela hodil a jeho arogantní chování a mluva sem docela zapadly, také se stará o největší zábavu po celou délku filmu, sekunduje mu přitroublej Polášek, kterej je k smíchu, ikdyž třeba jen točí pivo a Hrušínský, který ze začátku byl i zábavnej se v danej moment stal tou nejdebilnější a nejotravnější postavou v celém filmu a to co se mu stalo na konci si rozhodně zasloužil. Ani nevím proč dávám dvě hvězdy, jedna by byla za hudební motiv, kterej se mi docela líbil a ta druhá za pár hlášek, jinak je to ovšem bíííída.

Kokain (2001)

Životopisné filmy nejsou zrovna mým šálkem čaje, protože většinou jsou šíleně dlouhé a také občas i nudné, ale když se to umí natočit tak proč ne. U tohohle snímku se to povedlo na jedničku. Jak scénářem, obsazením, stylem tak vším ostatním, jen se stačí zamyslet nad tím, jak může někdo koukat na film o drogovém dealerovi a ještě mu fandit, to se prostě musí umět. Nebudu vychvalovat herecké výkony, ty jsou na jedničku, jen bych snad ještě vyzdvihl hodně poslouchatelný soundtrack.